Cytaty związane z hasłem szczęście (500 losowych)

Aby jednak między Słowackim a Baczyńskim odnaleźć i jakieś różnice, wymieńmy nie tylko to, że Baczyński chodził na ćwiczenia podchorążych i walczył. Gdy się zna ten „poemat dla Boga”, jakim był żywot samotnego Juliusza, to ujrzymy jeszcze jedną dziedzinę, w której Baczyński za nim nie podążał: Juliusz umarł samotnie, nie zaznawszy tego, co się pospolicie nazywa osobistym szczęściem.


Szczęście nie znosi za sobą pościgu. Napastowane
– odwraca się i zaczyna prześladować napastnika.


Kontyngenty szczęścia już są, tylko blankietów jeszcze brak.


Szczęście odpowiadałoby mu najbardziej; ale potrzebuje on podziwiać samego siebie i szanuje tylko rzeczy osiągnięte, nie rzeczy naturalne.


To podstawy algebry, której uczyłem się w szkole średniej. Cała przyszłość mieści się w przeszłości, a absolutny smutek w absolutnym szczęściu.


Jakież to szczęście wieść niewinny żywot. Być umarłym dla świata i tym się nie martwić. O! Wieczna jasności wolnego umysłu! Modlitw jesteś godna, choć prośbami gardzisz.


Ziemia rodzinna jest matką każdego (...), [z jej] łona wszelkie prawdziwe życie i szczęście wyrasta.


Pieniądze szczęścia nie dają.


Dlaczego ja nie mam szczęścia. Pragnę tylko jednego: dać światu trochę zła. I co za to dostaję?


Jeśli ktoś w wieku 60 lat, będąc 14 lat w Samoobronie, odchodzi bo Mojzesowicz jest dla niego ważniejszy niż Samoobrona, to całe szczęście że odszedł, bo on był takim zwolennikiem Samoobrony i tak rozumiał program Samoobrony, jak rozumiał. Pogrzebał siebie, pogrzebał przyszłość nawet swoich dzieci, które też mogły być w polityce.


Ukończenie EAVE niewątpliwie dało mi odwagę, żeby rzucić się na tę szeroką wodę. A w Polsce, faktycznie zrobić debiut nie jest łatwo. Na szczęście jest Polski Instytut Sztuki Filmowej, dzięki wsparciu którego udało mi się dopiąć budżet.


Jeśli zawsze znasz odpowiedź Jeśli wiesz… Jeśli tylko szczęście widzieć chcesz Mów do mnie czule… Mów do mnie jeszcze… Kocham cię


Chcę spróbować szczęścia z dziewczyną.


Szczęście jest objawem, na który psychopatolodzy zwracali jak dotychczas bardzo mało uwagi, być może dlatego, że kondycja ta nie jest normalnie uznawana za wystarczającą podstawę do terapeutycznej interwencji.

Richard Bentall (W artykule Bentall żartobliwe wykazywał, jak trudno jest ustalić niedwuznaczne kryteria odróżniające zdrowie umysłowe od choroby psychicznej.)

Na Lemie uczyłem się SF. Był pierwszym autorem, którego czytałem. Miałem szczęście mieć tak wspaniałe wprowadzenie do tego gatunku. Myślę, że twórczość Lema należy do największych osiągnięć światowej fantastyki naukowej. Kto nie czytał Lema, nie może uważać, że zna ten gatunek.


Przed przerwą na serwis dyskutowaliśmy o profesorze Jerzym Buzku, ocenialiśmy go jako premiera. Wówczas padło zdanie, że miał on szczęście, że za czasów jego rządów nie było jeszcze agresywnych tabloidów, bo by go zniszczyły. W trakcie przerwy, już podczas prywatnej rozmowy, wymyślaliśmy tytuły, jakimi mogłyby tabloidy opatrzyć artykuły o byłym premierze. Ja rzuciłem niestety taki.

Wiesław Władyka (o swojej wpadce na antenie radia.)

Nic nie starzeje się tak prędko jak szczęście.


Król czy zwykły człowiek wtedy jest szczęśliwy, kiedy we własnym domu los mu sprzyja.


Jedynie niewielka część społeczeństwa się wzbogaciła. Zdecydowana większość mieszkańców Chin nadal zarabia bardzo słabo. W przeszłości, biednych nie obchodziła demokracja. Ale to się na szczęście zmieniło. Ludzie zdają sobie sprawę, że na ich ubóstwo wpływa w dużej mierze system społeczny w Chinach.


Proszę życzyć mi szczęścia, madame. Jestem teraz królem Francji! Zginął bowiem król Paryża! Wyprzedziłem ciosy, które miały mnie trafić. Naśladowałem ciebie, moja nauczycielko!


Zarówno szczęście, jak i nieszczęście ma swoja siedzibę w duszy.


Czasem strzela się z automatu, a czasem szczęścia w życiu brak, czasem się imponuje światu, czasem się żyje byle jak.


W człowieku jest winy na wszystkie możliwe pytania. I nawet takie, których nikt dotąd nie zadał i może nigdy nie zada. Bo czymże jest człowiek, jeśli nie pytaniem o winę? Jedyne szczęście, że sam rzadko się domaga od siebie odpowiedzi. A tym większe szczęście, że nie potrafiłby sobie odpowiedzieć.


Owszem, było kilka wpadek, jak ta z Koślą. Dopiero w chwili wyborów dowiedziałem się, że podobno ma on agencję towarzyską i ciąży na nim wyrok za usiłowanie gwałtu. Ale ja nie mogę mieć oczu z tyłu głowy. Wszędzie znajdą się czarne owce. Na szczęście przegrał i problem się sam rozwiązał.

Andrzej Lepper (o kandydaturze Zbigniewa Kośli w wyborach parlamentarnych w 2001.)

Mam dla ciebie worek szczęścia bez dna w nim dni pełne słońca i to co wymarzyłam w snach. (...) Tęsknoty, niespełnione nadzieje, radości, serca drżenia, nawet czułe spojrzenie.


Nigdy nie zapomnę jego pełnych szczęścia oczu.

Robert Edwards (o reakcji na narodziny pierwszego dziecka „z próbówki” Patricka Steptoe – swojego najbliższego współpracownika i współtwórcy metody ''in vitro'', który nie doczekał Nagrody Nobla.)

Szczęście jest tylko przemijającą chwilą, zbiorem przypadków dających się podzielić na formę i treść.


Szczęście moje mieści się w wyrazie: wolność. Gdybym teraz odebrał sobie życie
– nikt nie uroniłby po mnie łzy żalu.


Ty raz pocałuj miliardera i zarabiasz 200 tysięcy. Ja całowałam tyłek Victorii całe lato i mam szczęście, że pozwoliła mi mówić do siebie po imieniu.

Ashley Davenport (do Tylera.)

Tylko szczęśliwy człowiek może innych obdarzyć szczęściem.


Tak złudami mamiona, wśród męki i znoju, szukając wszędzie szczęścia
– tak jak ów napoju, istota ludzka w końcu
– kona przekonana „Pełnia szczęścia na ziemi
– to fatamorgana!”


Są dwa punkty otwarcia się na Boga: jedni potrzebują do tego nieszczęścia, inni
– przeciwnie
– smaku szczęścia.


Żadna religia nie jest ważniejsza niż ludzkie szczęście.


Jedynie człowiek szczęśliwy może promieniować szczęściem wokół.


Boże pomóż, bo mi sumienie pieprzy, jak mam na siłę sobie świat tandetą ulepszyć, jestem tym co chce spać, a nie węszyć za szczęściem, dla ciebie hajs dla mnie czas, treści są piękne, dlatego nic mi się nie chce, szczęście wchłaniam z powietrzem, takiego świata ja nie chcę, więc go sobie ulepszę.


Było czymś niewłaściwym zapraszanie na uroczystość beatyfikacji Jana Pawła II Wojciecha Jaruzelskiego. Czy on jest w ogóle wierzący? Gdyby tam pojechał, byłaby to po prostu kompromitacja Polski. Rząd może chciałby beatyfikować i Jaruzelskiego, ale na szczęście nie on o tym decyduje.


Czyny są dobre, jeśli przyczyniają się do szczęścia, złe, jeśli przyczyniają się do czegoś przeciwnego. Przez szczęście rozumie się przyjemność i brak cierpienia; przez nieszczęście
– cierpienie i brak przyjemności.


Podobno uczucie szczęścia tylko wtedy w pełni przenika (podobno) twe wzburzone serce, gdy zdasz sobie sprawę, gdy zrozumiesz, że całkowicie należy do ciebie drugi człowiek, który cię kocha każdą, nawet najmniejszą cząstką swego serca, że stoi wiernie u twego boku, cokolwiek by się stało, wtedy, tylko wtedy możesz powiedzieć, jestem szczęśliwy.


Człowiek stworzony jest do szczęścia jak ptak do lotu.


„Myśmy szczęście wynaleźli”
– mówią ostatni ludzie i mrużą niedbale oczy.


Dziwne są ścieżki szczęścia. Niektórzy potrafią zbudować swoje szczęście niemal z niczego, ocalić i rozdmuchać nawet najbardziej nikłą iskrę, choć wiatr i deszcz.


To trochę dziwne, ale po 10 latach życia na marginesie i braku pracy pomyślałem sobie, że nie mam ochoty na życie, które wiodłem wcześniej. Nie będąc kimś, wolałem wrócić do Miami i wziąć każdą pracę, która wpadnie mi w ręce. Na szczęście po ''Sin City'' drzwi lekko się dla mnie uchyliły, a ja to wykorzystałem.


Tylko raz w życiu trafia się miłość, i to jeżeli masz szczęście.


Gdybym urodziła się w innym kraju, pewnie też bym tańczyła, ale miałam szczęście urodzić się w Sewilli, która jest kolebką flamenco.


Słońce nie opadło i wciąż nie opada. Odchodzi i wraca jak dusze, którym los sprzyja. Ogrzewa świat. Ludzie ziemi też nie upadli. Jesteśmy tutaj. (…) Żyjemy, wędrujemy. To jest szczęście, chyba.


Rodzina nie jest koniecznie potrzebna do szczęścia.


Tyle szczęścia, ile miał w roku olimpijskim… to być może wykorzystał zapas na całe życie.

Włodzimierz Szaranowicz (o Simonie Ammannie.)

Szczęście robi dobrze ciału, ale smutek rozwija siłę umysłu.


Cóż to za szczęście spotkać kogoś, kto potrafi być szczery!


Istnieje szereg zasad, które określają czym jest szczęście, i jeśli ich nie spełniasz, twoja świadomość nie dopuszcza do siebie myśli, że jesteś szczęśliwy.51 - 100

Załóżmy na moment, że wszelka prokreacja zanika, oznaczałoby to tylko tyle, że przestałby się dokonywać proces niszczenia. Moksza jest niczym więcej jak uwolnieniem się od cyklu narodzin i śmierci. Wierzy się, że to samo w sobie jest największym szczęściem, i słusznie.


Nie istnieje coś takiego, jak szczęście, jest tylko koncentracja. Gdy jesteś skoncentrowany, jesteś szczęśliwy. Jesteś szczęśliwy, gdy nie myślisz zbytnio o sobie.


Warszawa da się lubić, Warszawa da się lubić, tu szczęście można znaleźć, tutaj serce można zgubić.

Bronisław Brok (piosenka do muzyki Jerzego Wasowskiego, napisana przed 1955.)

Ja uważam, że człowiek powinien dążyć do szczęścia, a nie narzucać sobie kolejne przymusowe obciążenie. Dlatego ludzie w małżeństwach tak często są nieszczęśliwi: bo mają świadomość braku odwrotu. Bycie z drugą osobą powinno być szczęściem, a nie więzieniem.


Faceci nigdy nie doceniają swojego szczęścia.


Na szczęście dziś mamy sojusznika, który codziennie przekonuje nas, że „Służba Zdrowia” jest do chrzanu. Jest nim „Służba Zdrowia”.


Mieliśmy szczęście, bo ''Pamiętniki wampirów'' pojawiły się w idealnym momencie, na fali popularności gatunku. Po sukcesach serialu ''Czysta krew'' oraz powieści i filmów z cyklu ''Zmierzch'' w popkulturze narodziła się nowa moda
– teraz wampiry są trendy.


Kto pragnie szczęścia, nie powinien wierzyć w szczęśliwość rewolucyjną. Rewolucja wyzwala ludzi, ale wyzwala też w ludziach podłość, zawiść i okrucieństwo.


Cóż to my, ludzie, jesteśmy: gniazdo bólów rozognione, kulka złudnego szczęścia, majak czasu tego, teatrum trwogi i wstrętu do wszystkiego, śnieg, co wnet stopnieje, i świece wypalone!


Szczęście się nie narzuca. Nie chcecie go? Nie ma sprawy, pójdzie sobie gdzie indziej.


Imię dobre, do szczęścia skłonność silniejsza niźli do życia; im starszy, tym jaśniej prawda wątpliwa wychodzi z ukrycia; pęd w górę, miłość do światła coraz to z wiekiem się wzmaga i rosną z nią jednocześnie i wiara, i odwaga.


Za doświadczenia trzeba w życiu płacić. Jeżeli mamy szczęście, otrzymujemy rabat.


'Czy, gdy opuścimy ziemię, wyjdą nam na przeciw nasi rodzice i przyjaciele?' „Tak, niejednokrotnie wychodzą na spotkanie umiłowanej duszy, życzą jej szczęścia, jak przy powrocie z dalekiej, niebezpiecznej wędrówki, i pomagają jej przy wyzwoleniu z cielesnych więzów. Jest to wielkie dobrodziejstwo dla ducha, gdy przyjdą witać go umiłowane dusze.”


Szczęście to nie życie bez zmartwień. Szczęście to stan duszy.


Minął jeszcze jeden rok! (…) Jeszcze jeden rok dobiegł końca, a ja muszę was trochę pomęczyć ględzeniem staruszka, zanim wszyscy zatopimy zęby w tych wybornych potrawach. Cóż to był za rok! Na szczęście wasze głowy są teraz trochę mniej puste niż na początku… i macie całe lato na opróżnienie ich przed początkiem następnego roku…


Co dla jednego jest nieszczęściem, dla drugiego stanowi szczęście.


…kiedy czujesz bliskość wierzchołka, zdajesz sobie sprawę, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki, bardzo łatwo stracić czujność. Przestać mierzyć siły na zamiary. A kiedy przegapisz pewną granicę, to decyduje już szczęście
– czy wyjdziesz z tego cało, czy też nie.


Najzuchwalej pyszni się człowiek własnym szczęściem.


Ludzie obierają różne drogi szukając spełnienia i szczęścia. Fakt, że nie idą Twoją drogą, nie oznacza, że się zgubili.


Tak czy owak, Harry, mnóstwo szczęścia w dniu urodzin. Mam tu coś dla ciebie… w pewnym momencie chyba na tym usiadłem, ale smakuje wciąż tak samo.


Szczęście nie było zwierzchnikiem gospodarzy.


Jeśli dobro ogółu ma być głównym celem dla jednostek, to podobnie szczęście jednostki powinno być głównym celem dla społeczeństwa obywatelskiego
– bo w jakim sensie ogół ma się cieszyć jakimkolwiek dobrem, jeśli jego jednostki, same dla siebie, będą nieszczęśliwe?


W szczęściu byłaby urocza: szczęście jest poezją kobiet, jak strój ich barwiczką.


Nigdzie nie kupisz szczęścia, miłość daje je gratis.


Szczęście? to co dzień dostać jeden uśmiech i zwrócić jeden wiersz.


To słowo [tytuł płyty ''Paczatarez''], które wymyśliłem jakiś czas temu. Oznacza osobę, która coś zmienia w moim życiu, pozwala mi się rozwijać, zadaje ból lub daje nam szczęście. To też osoby, które współpracują z zespołem Negatyw. Ty na przykład też możesz być Paczatarez.


Perspektywa i przyszłość teatru to zawsze przeszłość. Jeśli chcesz iść do przodu
– idź do tyłu. Mnie interesują ci ludzie, których nie ma, bo są dla mnie żywsi niż dzisiejsi. Ale na szczęście wszędzie, gdzie pojadę, jest kryzys. W kulturze, polityce.


Tak więc, synu, zamiast płakać, bądź silny, abyś mógł pocieszać matkę (…), weź ją na długi spacer w cichy zakątek za miastem, nazbierajcie tu i tam dzikich kwiatów (…). Jednak zawsze pamiętaj, Dante, aby w grze o szczęście nie wykorzystywać innych tylko dla siebie (…). W tej walce o życie znajdziesz więcej; kochaj, a będziesz kochany.

Nicola Sacco (w ostatnim liście do syna imieniem Dante.)

Odkrycie nowego dania większym jest szczęściem dla ludzkości niż odkrycie nowej gwiazdy.


Utrata czystości rasowej rujnuje szczęście narodu na zawsze


Największym szczęściem dla duszy na ziemi jest wypełnienie Woli Bożej. Wszyscy ludzie byliby spokojni i szczęśliwi, gdyby tylko wypełniali Wolę Bożą.


Całe prawie zło bierze się stąd, że ktoś nie przestrzegał Dekalogu, że ktoś kogoś zabił, albo zranił, albo oczernił, albo obmówił, albo dał fałszywe świadectwo, (…) że ktoś zdradził żonę, porzucił rodzinę, bo mówił, że ma prawo do szczęścia. Nikt nie ma tymczasem prawa do szczęścia na czyimś nieszczęściu.


Ukraińców, którzy od wieków uważali się za jeden naród i chcieli być zjednoczeni w jednym państwie, składa Wam naród ukraiński serdeczne dzięki. Te światłe pociągnięcia wywołały i w naszej Cerkwi nadzieję, że Cerkiew jak i cały naród znajdzie w ZSRR pod Waszym przewodem pełna swobodę pracy i rozwoju w dobroci i szczęściu.


Tak, w rozprawach sądowych występuje element szczęścia, ale zdarza się on jedynie o trzeciej nad ranem. Znajdziecie mnie w bibliotece szukającego szczęścia o trzeciej nad ranem.


Jest to wypadkowa przypadku, szczęścia i pracy. Tego pierwszego jest dość dużo, drugiego też sporo, a jeśli chodzi o pracę to trwa ona przez cały czas.

Julia Pietrucha (o swojej pracy aktorskiej.)

Ja miałem to szczęście, że poznałem w Polsce wiele wspaniałych osób. Więcej
– mam tu oddanych przyjaciół. Ale
– uprzedzając pana pytanie
– chyba nie mógłbym mieszkać w Polsce na stałe. Zbyt kocham Moskwę, zbyt głęboko tkwią tam me korzenie. Lubię przyjeżdżać, szczególnie do Krakowa i Wrocławia. Te miasta mają swój niepowtarzalny klimat.


Byłoby szczęściem móc uszy i inne zmysły tak zamykać jak oczy.


Jeśli znalibyśmy wartość chociaż jednej Mszy św., to umarlibyśmy ze szczęścia.


Życie na ogół nie biegnie zgodnie z naszymi marzeniami, trzeba natomiast wykorzystywać szanse, które daje w zamian. Ważne jest też, by zachować odpowiednie proporcje między niezbędną dozą rozsądku a ryzykiem. Myślę, że mam sporo szczęścia w życiu. Spełnione marzenia mnie cieszą, ale chyba jeszcze bardziej ekscytujące są miłe niespodzianki, a tych otrzymałam od losu niemało.


Szczęście jest jak Tour de France
– długo czekasz, a potem chwila i go nie ma. Kiedy się zjawia, trzeba je łapać.


Zdobywaj wiedzę. Umożliwia ona temu, kto ją posiada odróżnienie dobrego od zła, oświeca drogę do niebios. Jest naszym przyjacielem na pustyni, naszym towarzyszem w pustce, naszym przyjacielem w samotności. Wiedzie nas do szczęścia, podtrzymuje w biedzie, jest ozdobą wśród przyjaciół i zbroją pośród wrogów.


Jak ciepły może być świat, potrzebujesz tylko kilku symbolicznych monet, a dopuszczą cię do ciepła i jedzenia ile tylko chcesz, nie musisz obdzierać się ze skóry i gryźć własnych kości na ulicy, takie miejsca zaprojektowano po to, aby dawać schronienie i pociechę tym skórom-i-kościom, które przychodzą tu po odrobinę szczęścia.


(...) studia aktorskie pomogły mi lepiej zrozumieć to, co dotąd przerabiałem na scenie i przed kamerą jako „naturszczyk”. Miałem szczęście trafić na znakomitych profesorów, którzy nie tylko uczyli mnie sztuki, ale i musztrowali, niczym kota w wojsku, w kierunku poprawnej polszczyzny! Jak słychać
– z dobrym skutkiem.


Szczęście rodzinne (...) warte jest każdej ceny.


Dlaczego tam gdzie ubóstwo i niedostatek, tam gdzie tabele z wskaźnikami ekonomicznymi są dołujące, tam właśnie człowiek potrafi jeszcze się radować (czasem płakać!)? Na czym polega tajemnica? Co powoduje szczęście u ludzi?


W weekend w Meksyku miało miejsce silne trzęsienie ziemi. Na szczęście nikomu nic się nie stało, bo wszyscy Meksykanie są już od dawna tutaj.


Wolę przeżyć trzy minuty w szczęściu, niż całe życie bez celu.


Wielkie szczęście, że jest ciemno. Nie zarumieniłem się tak od czasu, kiedy pani Pomfrey powiedziała, że podobają się jej moje nauszniki.


A szczęście było tak dostępne, tak blisko!


Obecna sytuacja przypomina trochę kryzys, który miał miejsce w XIX w., opisany w ''Dziadach'' przez Mickiewicza, kiedy w Warszawie zapanował cynizm i niewiara w naród. Ale jednak przyszedł potem na szczęście moment oczyszczenia.101 - 150

Duże kęsy szczęścia wymagają zdrowego i dobrego żołądka.


Miałem w życiu dużo szczęścia. Szczęście jest wtedy, gdy w tym miejscu i czasie, gdzie życie człowieka się rozgrywa, dużo się dzieje. Nie miałem marzeń uczestniczyć w polityce, ale tak się złożyło.


(...) szczęście jest małą cząsteczką o krótkim czasie trwania i jak na szczęście przystało, ukryło się w zakamarkach mózgu o tajemniczo brzmiących nazwah. (''Ventral pallidum'')


Prawdziwa miłość w kobiecie nigdy nie oczekuje równej zapłaty za to, co daje, ani szczęścia równego temu, jakie chce sprawić.


Czynna praca przynosi szczęście.


Bądź pogodny. Dąż do szczęścia.


Niewiele do szczęścia potrzeba: trochę piasku, morza, nieba…


I Ta, co ciemność ma kłaść na powiekach, Przy której milknie gwar szczęścia i waśni, Kruszą się twierdze zamiarów człowieka
– Też trwa bez ruchu, cicha i daleka, Bo i śmierć czeka Na dalszy ciąg baśni.


…przyjaciel, który będzie referował moją sprawę ma duże szczęście do kobiet. Dotychczas się nie ożenił!


Kwiat szczęścia najpiękniej rozkwita, gdy opromienia go światło miłości.


Społeczeństwo jutra, jeśli zechce dać swej ludności maksimum szczęścia, winno z jak największą energią tępić tendencję ku stworzenia państwa policyjnego lub biurokratycznego. Winno przeciwstawić się dążeniom do powszechnej niwelacji jednostek, do nieznośnego i bezpłodnego konformizmu.


Warszawa da się lubić, Warszawa da się lubić, tu szczęście można znaleźć, tutaj serce można zgubić.


Za chwilą szczęścia czai się zemsta zła.


Jeśli człowiek pragnie być szczęśliwy, powinien nie tylko dążyć do szczęścia własnego, ale również do szczęścia społeczności, do której należy i do szczęścia bliźnich, którzy ją tworzą.


Lud myśli, że na świecie tylko władztwo najważniejsze, Przecie nic nie przewyższy zdrowia, które najcenniejsze. Panowanie jest tylko próżną o doczesność walką, Przecie nie masz nad jedność z Bogiem
– szczęście najmilsze.

Sulejman Wspaniały (jeden z bardziej znanych wierszy sułtana)

Sfotografowałem w Warszawie chyba wszystkie bunkry i umocnienia, które zrobili Niemcy.(...) Chodziłem po ulicach miasta i „lajką”, znakomitym aparatem, który przywiozłem sobie z Londynu, fotografowałem wszystkie zasieki w zasięgu mojego wzroku. Za każde takie zdjęcie groziła kula w łeb. Może człowiek ma więcej szczęścia, niż rozumu czasami?


Może na trwodze polega prawdziwe szczęście matki…


Nikomu z nas nie pisane dostateczne szczęście.


Talent
– nie cierpię tego słowa! Wszyscy, którzy kończą szkołę teatralną, mają talent i nadają się do tego zawodu. Los aktora zależy od szczęścia i ludzi, których napotka na swojej drodze. Co ci po talencie, jeśli nie masz pracy i nie możesz go rozwijać. Wtedy pozostaje spakować talent i zacząć sprzedawać na bazarze


Na szczęście między tym, co przeżywamy, a doskonałością jest wiele miejsca na... rozwój.


Jak to jest, kiedy pieniądze przedkłada się nad prawo do szczęścia innego człowieka.


Bardziej od pieniędzy, potrzebujesz miłości. Miłość to siła nabywcza szczęścia.


W pracy gospodyń domowych nie ma nic pięknego, potrafię więc doskonale zrozumieć rozterki i niezadowolenie przeżywane przez wiele kobiet, które muszą się tym zajmować, chociaż zasmakowały już przedtem w innym życiu, bardziej niezależnym. Więcej szczęścia zaznały, wykonując jakiś konkretny zawód albo tworząc sztukę, niż spędzając czas w kuchni.


Wpadek nie rejestruję. Nie uprawiam tego zawodu dla wpadek. Inni rejestrują je na pewno bardzo uważnie, więc ja już na szczęście nie muszę się tym zajmować.


Rozkosz bez szczęścia nie jest żadną rozkoszą.


O Kraków, Kraków, miasto z bajki, Miasto
– jak szczęście, jak muzyka, Sine jak dym pykany z fajki, Który z błękitem się spotyka.


Opłaca się czasem poczekać na szczęście.


Wszystkie jej marzenia w końcu się spełniły A jej serce płacze, bo to szczęście ją zabija


Spokój jest jedną z rzadkich możliwości szczęścia.


Nie jestem jedynym śpiewakiem, który wykluł się z ojczyźnianego jajka i wyszedł na świat. W moim przypadku zadecydowało o tym bardzo wiele okoliczności. W głównej mierze siła mojej osobowości i dużo szczęścia. Dzięki temu udało mi się w bardzo krótkim czasie dotrzeć do takiego miejsca w życiu, do którego gdzieś zawsze w głębi duszy przynależałem.


W każdej rodzinie
– nie tylko buddyjskiej
– powinien panować pokój i harmonia. Bez tego nie można osiągnąć w życiu szczęścia. Pojawia się ono tylko wtedy, gdy ludzie są dla siebie życzliwi i dążą do wspólnego celu. Jedynie w ten sposób mogą być ze sobą szczęśliwi.


Planując życie, trzeba być bardzo ostrożnym, bo nie każdemu to samo daje szczęście. Niedobrze jest oglądać się na innych. Już raz popełniłam ten błąd. Wzięłam ślub w wieku 25 lat, bo wszystkie koleżanki dookoła tak robiły i „już czas”. Wolę być sama niż w związku, bo „tak trzeba”.


Gdyby można mały flirt jak zbędną kwotę Krótkich szczęścia parę chwil jak kilka złotych Tak odłożyć sobie dziś, by się uskładała z nich Wielka miłość nie na dziś, lecz na potem.


Pełnia szczęścia to niewygodny stan.


Walter kochał swą żonę, lecz miał duszę ślachetną; Szczęścia w domu nie znalazł, bo go nie było w ojczyźnie.


Gdy ci się kiedyś przyśni na przykład gałązka wiśni, to wiedz, że to znaczy szczęście
– bo wiśnia we śnie znaczy, że koniec twej rozpaczy i że będziesz szczęśliwy coraz częściej.


Uciekam, więc jestem. A raczej uciekam, więc przy odrobinie szczęścia nadal będę.


Nie gódź się nigdy z przymusem człowieczeństwa, z przymusem nadziei, z niewolą szczęścia. Twoją jedyną prawdą jest zwierzę, które rozszarpuje boga w tajemniczo cichych głębinach czerniejącej krwi.


Najważniejsze jest szczęście
– mieć radość z każdej chwili i cieszyć się życiem…


Szczęście jest zawsze tam, gdzie je człowiek widzi.


Szczęście dla mnie to poczucie, że żyję na całość, kocham na full, pracuję na fuli i odpoczywam na full. Szczęście to także poczucie, że mogę coś po sobie zostawić.


Niczemu się nie dziwić jest prawie jedyną rzeczą, która może uczynić szczęśliwym i zachować w tym stanie.


Szczęście... Jakie to pojemne słowo...


Szczęście dziś matką, a jutro może być macochą.


Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.


Jakież to szczęście wieść niewinny żywot.


Ból nie jest rzeczą trudną. Z oczami zamkniętymi cierpieć można, schować się przed groźnym światem głęboko w swoich ciemnościach. Ale sam mówiłeś mi kiedyś: należy mieć odwagę ponosić szczęście życia… Ach, jakże to cudnie powiedziałeś: mieć odwagę ponosić także i szczęście
– kiedy idzie od przeznaczenia --


Nie ma pełnego, bezwzględnego szczęścia.


Odkrycie nowego dania większym jest szczęściem dla ludzkości niż odkrycie nowej gwiazdy.


Świat się zmienia, ale na szczęście nie Bourbon Street. Niezmiennie tak samo zwariowana.

S@motność w sieci (o jednej z ulic Nowego Orleanu)


151 - 200

Byłoby szczęściem móc uszy i inne zmysły tak zamykać jak oczy.


Z rąk twoich wzięłam tę klęskę, Przyjęłam w serce moje. Łzy płyną z oczów zamkniętych, Skarżą się usta jęczące. Nie będzie domu naszego Na żadnym miejscu na ziemi, Trwa szczęście twoje beze mnie W górach zamknięte zielonych!


Nie zmogą nas te cierpienia, tylko przetopią i zahartują. Wielkich potrzeba ofiar naszych, aby okupić szczęście i pokojowe życie tych, co po nas będą.

Maksymilian Maria Kolbe (podczas pobytu w Auschwitz.)

Najważniejsze i naprawdę święte są tylko ludzkie szczęście i wolność, natomiast religie, prawa społeczne i demokracja to tylko sposoby na osiągnięcie i ochronę tego szczęścia.


Próżność prawdziwy wróg szczęścia.


(…) najsmutniejsi ludzie jakich w życiu spotkałam, to ci, którzy nie interesują się niczym głęboko. Pasja i zadowolenie idą ze sobą w parze, a bez nich każde szczęście jest wyłącznie chwilowe, nie ma bowiem bodźca, który by je podtrzymywał.


Pijak znajduje w wódce szczęście upokorzenia siebie samego.


Byliśmy bardzo szczęśliwi przed wojną, nieprawdaż? Z naszym domem w Złotym Brzegu, z naszym ojcem i z naszą matką. Lecz to szczęście było darem życia i miłości. Nie było one naszą własnością, życie mogło nam je odebrać w każdej chwili. Nie będzie ono mogło odebrać nam szczęścia, które zdobędziemy sami wysiłkiem spełnionego obowiązku.


Szczęście w życiu często zapewnia nam nie udział w bitwach, mój drogi Lowell, lecz ich unikanie. Mistrzowski unik jest sam w sobie zwycięstwem.


Tak naprawdę ziemia jest tylko przelotnym momentem, krótkim przystankiem do stacji wieczne szczęście.


Pijany jestem ze szczęścia. Rakijo, szczęście moje!


Trudno przypuścić, by lady Lucas nie odczuła triumfu, mogąc odpłacić się pani Bennet opowiadaniem, jaka to radość dla matki dobrze wydać córkę za mąż. Przyjeżdżała więc do Longbourn częściej niż zwykle, by się zwierzyć ze swego szczęścia, choć kwaśne spojrzenia i złośliwe uwagi pani Bennet mogły całkiem to szczęście zatruć.


Powiedziała mi: „Tak bardzo się boję?” Zapytałem: „Czego?” A ona: „Bo jestem tak bardzo szczęśliwa. Takie szczęście jest aż przerażające”. Zapytałem ją, dlaczego tak uważa. Odpowiedziała: „Bo takie szczęście przytrafia się tylko wtedy, gdy zaraz ma się coś utracić”.


(...) macie dopomagać słabym i zachowywać w pamięci słowa Pana Jezusa, który sam powiedział: «Więcej szczęścia wynika z dawania niż z otrzymywania’.


Wystartowałam bardzo fajnie, jak mało kto od nas z roku. Jeszcze w szkole zagrałam w ośmioodcinkowym serialu o Piłsudskim. Grałam pierwszą z żon. Potem była ''Świąteczna przygoda'' i nagle koniec. Nie podjęłam decyzji o przeniesieniu się do Warszawy, a jak nie jest się na miejscu to wiele ofert przechodzi koło nosa. To się już na szczęście zmienia, czego przykładem są ''Barwy szczęścia''.


Kogo szczęście wyniesie, niech się upaść boi.


Ja nie wierzę w szczęście. Chcę być jedynie sprytniejszy od morderców, znajdować ślady, które za sobą zostawili. Dlatego niepokoi mnie myśl, że ten facet może być sprytniejszy ode mnie.


Tajemnica szczęścia ukryta jest w tym, by widzieć wszystkie cuda świata i nigdy nie zapomnieć o dwóch kroplach oliwy na łyżce.


Miałam w życiu szczęście. Nie musiałam ciągle chodzić na castingi, bo przespałam się z kim trzeba.


Pragnienie szczęścia jest w człowieku tak wielkie, że potrafi on unieszczęśliwić wielu ludzi.


Sztuka jest narzędziem do pozyskania łatwego i niewinnego szczęścia. Uposażyć nią dziecię, jest dać mu zapas wrażeń, pożywienie na całe życie. Sztuka otwiera światy nowe, rozszerza widnokrąg, uczy świata, a gdy Bóg dał choć odrobinę tego, co my zowiemy twórczą siłą, cóż to za zachwyty, gdy myśl potrafi rzucić na płótno lub wyśpiewać tonami.


Każdy krok w odpowiednim kierunku, przybliża nas do szczęścia.


Ten z ludzi jest najdoskonalszym, kto dla bliźnich umie być najużyteczniejszym.
– Najnieszczęśliwszą jest ta dusza ludzka, którą cudze szczęście dręczy.


Szczęściem należy się dzielić
– tylko wtedy wraca do ciebie.


Zaprawdę, wysiłki wasze są różnorodne! Ale ten, kto daje i jest bogobojny i uznaje za prawdę nagrodę najpiękniejszą
– temu My ułatwimy dostęp do szczęścia.


Głupi ma zawsze szczęście. Już w 1960 roku udało mi się pojechać do USA. Później Włochy, Anglia. Najpiękniejsze na świecie są dla mnie Hawaje. Byłem tam cztery razy. Miałem jednak pecha, ani razu nie widziałem spływającej lawy wulkanicznej. Raz byłem z żoną sześć dni za wcześnie, drugim razem sześć dni za późno.


Takie już mam szczęście. Wszystko, co robię, wygląda, jakbym popełnił jakąś zbrodnię… a przecież zawsze starałem się być w porządku ze sobą, z własnym sumieniem.


Wolność brzmi jak radosny ludzi śmiech Którzy wolność swą zdobyli na obronę Zwycięstwa, mądrości, prawdy i miłości Spokoju, szczęścia, zdrowia i godności.


Szczęście ciska ludźmi jak piłką.


Ten najszczęśliwy, król czy też poddany, kto znalazł szczęście w swoim własnym domu.


Podstawą szczęścia jest wolność, a podstawą wolności odwaga.


Ale zapisu bólu w jednym obszarze pamięci nie można wymazać zapisami szczęścia w innych.


Szczęście ma płatki delikatne, trzeba je otulać w sobole i gronostaje.


Czymże jest, Wilhelmie, sercom naszym świat bez miłości? Tym zapewne, czym byłaby bez światła latarnia magiczna. Ledwo wstawisz w nią lampkę, natomiast jawią się na białej ścianie barwne obrazy! A choćby były one tylko przelotnymi złudami, to jednak są nam szczęściem, stoimy jak młodziki i z zachwytem patrzymy na to cudowne zjawisko.


Najwyższe szczęście w życiu to świadomość, że jest się kochanym; kochanym dla samego siebie, a raczej kochanym pomimo samego siebie.


Człowiek musi cierpieć, bo inaczej nigdy nie nauczy się doceniać szczęścia. Radość i cierpienie to dwie połówki tego samego jabłka.


Szczęście nie jest rzeczą łatwą: trudno je znaleźć w sobie, a nie sposób gdzie indziej.


A tu szukał szczęścia, ale go nie znalazł.

Dariusz Szpakowski (podczas meczu Argentyna – Serbia i Czarnogóra.)

Między nami nie ma nie potrzebnych, Jeśli szukasz, znajdziesz gdzieś na pewno, Trochę szczęścia, swoje małe niebo


Mieliśmy naprawdę szczęście, że był naszym trenerem.


Nie dojdziesz, co mury w sobie tają, szczęście czy nieszczęście; ściany mają wprawdzie uszy, ale nie mają języków (…).


Są dwie drogi do szczęścia
– religia i głupota.


76. Sen o dniach. Przepełnionych szczęściem.


Szczęście podobne jest do koksu
– otrzymuje się je w formie produktu ubocznego, podczas wytwarzania innego fabrykatu.


Bardziej od pieniędzy potrzebujesz miłości. Miłość to siła nabywcza szczęścia.


Fascynuje mnie zło przeciętnego katolika. Takie ukryte, tajemnicze, które nie wychodzi na wierzch, dopóki w lodówce nie znajdzie się trup noworodka. Albo w beczce z kapustą. W głębi duszy takiego katolika widzę hitlerowską swastę. Nie staroindyjski znak szczęścia.


To jest pasja, która, na szczęście, łączy się z pracą.

Joanna Kołaczkowska (o kabarecie.)

Myślę, że dużo osiągnęłam i sporo jeszcze przede mną. Szczęście, jak pokazał udział w programie „Jak oni śpiewają”, nie zawsze mi sprzyja. Może kiedyś karta odwróci się i wystrzelę jak rakieta.


Myślenie o przeszłości i przeszłości, może sprawić, że będziesz szczęśliwy, lecz szczęście to może pojawić się jedynie w twoim aktualnym stanie umysłu.


Czynniki szczęścia działają tylko w zespołach. Nie wystarczy do szczęścia samo zdrowie, sama wolność, sam majątek czy sama uroda.201 - 250

Miłość jest klatką, w której ginie się za szczęście.


Powiadają, że kiedy biedronka usiądzie na przykład na ręku, na bluzce, na pledzie podczas wakacji, to przynosi szczęście. Zatrzymana na dłużej nie wróży niczego dobrego. Cieszymy się, że jest i chcemy, żeby uciekła.


W Polsce na szczęście już mamy taką sytuację, że nawet z prezydentem wolno się nie zgadzać. To jest duży postęp.


To już ostatnie sekundy! Giuly… szuka szczęścia między nogami Campbella.

Dariusz Szpakowski (podczas finału FC Barcelona – Arsenal.)

Szczęście składa się ze wspomnień nieszczęść, których zdołaliśmy uniknąć.


Szczęście i nieszczęście dotyka nas nie wedle swych rozmiarów, ale wedle naszej wrażliwości.


Był tak przystojny, że aż dech zapierało. Na szczęście to było krótkie zaparcie.

Bożysława Leszczyńska-Zbieć (o swoim byłym mężu.)

Ja od wielu lat robię to, co lubię. To wielkie szczęście.


Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli.


Nie ma szczęścia doskonałego
– ja nigdy nie zaznałam doskonałego szczęścia
– czegoś zawsze człowiekowi brakuje.


Błogosławiony ten, który żyje w pokoju. Nie ma na ziemi większego szczęścia.


Człowiek jest mieszaniną pychy i nikczemności, wielkości i nędzy; pragnie cnoty, a służy grzechowi; pragnie trwałego szczęścia, a goni za chwilowymi rozkoszami; pan ziemi i nędzny robak.


Szczęście to nie tylko to, co los daje, ale i to, czego nie zabiera.


Gromadzenie miłości przynosi szczęście, gromadzenie nienawiści sprowadza tragedie. Kto nie nauczy się rozpoznawać wrót własnych problemów, mógłby równie dobrze zostawiać je otwarte i pozwolić nieszczęściom wtargnąć do środka.


Seks był źródłem radości i szczęścia zawsze, w każdej epoce, a średniowiecze było pod tym względem dużo radośniejsze, dużo mniej zakłamane i dużo mniej kołtuńskie niż przełom wieków dziewiętnastego i dwudziestego.


Bardzo bym (...) chciał, żeby ludzie zobaczyli, co potrafi Karolak, kiedy jest dobrze obsadzony. To jest aktor całą gębą, ale szczęście aktora zależy od tego, kto go i w czym obsadzi oraz jaki tekst dostanie.


W chwili, w której Bundy ma szczęście, zaczyna natychmiast wytwarzać równą ilość pecha.


Byłam nieprzytomna, robiło mi się słabo. Zdawało mi się, że włosy podnoszą mi się na głowie, że jestem w płomieniach. Przeżyłam chwile takiego szczęścia, jakie się musi mieć w ekstazie. Miałam wrażenie, że jestem słaba, bo cały mój dziki zapał oddałam ludziom. Czułam, jak się ze mnie coś wydziela, jak ogień. To było cudowne.

Wanda Wasilewska (słowa, jakimi opisywała matce swoje wystąpienie na wiecu robotniczym)

Wiem, co to jest szczęście. Nic mnie nie obchodzi, oprócz zdrowia i przyjaciół. Życie bez przyjaciół to nie życie. Nieprawda, że przyjaciół zdobywa się w dzieciństwie i młodości, a potem ma się tylko znajomych. Nie wolno się zamykać na ludzi, ludzie są kochani i dobrzy.


– One są takie głupie! (...) widziała pani kogoś mądrego, żeby trzymał lalkę w łapach i do niej gadał?
– Dziewczynki potrafią tak cały dzień gadać i gadać. Na szczęście te lalki tego nie słyszą
– jakby słyszały, to by nie wytrzymały.

Świat w oczach dziecka (o dziewczynkach.)

Bohaterscy żołnierze Armii Czerwonej! Nadszedł czas rozrachunku. Armia Czerwonego Sztandaru oraz armia drapieżnego Białego Orła stanęły naprzeciw siebie przed bojem na śmierć i życie. Przez trupa Białej Polski prowadzi droga ku ogólnoświatowej pożodze. Na naszych bagnetach przyniesiemy szczęście i pokój masom pracującym. Na zachód!


Szczęście dla głupca to stać się bogatym, dla szlachetnego
– wszystko porozdawać; drapać się
– ma za szczęście trędowaty, mądrego wstrętem tylko trąd napawa.


To jest rzecz nieprawdopodobna. Jeśli ktoś powiedziałby mi, że pewnego dnia będę zawodnikiem Arsenalu, to nie uwierzyłbym mu. To wielkie szczęście dla mojej rodziny i przyjaciół. Nie mogę doczekać się gry na Emirates Stadium oraz zdobywania pucharów dla klubu i kibiców.


Czuję, że za mojego życia Tybet nadal będzie się cieszył szczęściem i pomyślnością. Potem przyjdzie wielkie cierpienie, a każdy z was doświadczy konsekwencji własnych działań (...)


Najukochańszy, chciałabym ci powiedzieć, że podarowałaś mi pełnię szczęścia. Nikt nie mógłby zrobić więcej niż ty. Wiem jednak, że nigdy nie zdołam przeboleć tego, że rujnuję Twoje życie.

Virginia Woolf (w pożegnalnym liście)

Prawdziwe szczęście jest rzeczą wysiłku, odwagi i pracy.


Przekonałam się, że tak naprawdę nie mamy zbyt wiele czasu, by być szczęśliwym. Dni przemijają szybko, życie jest krótkie. Jeżeli nie jesteśmy szczęśliwi dziś jak potrafimy być nimi jutro? A kiedy przychodzi oczekiwane od długiego czasu szczęście, ktoś je nam odbiera. Wtedy pojawiają się oni
– ludzie, na których zawsze można liczyć. Przyjaciele.


Makutra poszła w strzępy. Szura usiadła, roztarła stłuczone kolano, przyjrzała się swemu dziełu. Zaczęła liczyć kawałki. (…) Stanie się coś ważnego
– powiedziała Szura (…) za siedem dni coś się stanie. Coś dobrego, bo stłuczona makutra szczęście przynosi.


Szczęście to nie tylko to, co los daje, ale i to, czego nie zabiera.


Szczęście życia
– to widzieć, czym rzecz każda jest jako całość, co jest jej tworzywem, a co przyczyną; i z duszy całej iść drogą sprawiedliwości i prawdy! A cóż tedy pozostaje jak nie korzystanie z życia, gdy jedno dobro z drugim sprzężesz tak, że nie pozostanie nawet najmniejszej przerwy?


Ludzie nie są w stanie pojąć, co to jest szczęście.


'Czy duchy są wdzięczne za pamięć tym, których kochali na ziemi?' „O wiele więcej, niż sądzicie; podnosi to ich szczęście, gdy są szczęśliwe; jest im pociechą w nieszczęściu.”


Zdrowie jest najcenniejszą zdobyczą, a zadowolenie największym bogactwem. Osoba godna zaufania jest najlepszym towarzyszem, Nirwana
– najwyższym szczęściem.


Każdy musi szukać szczęścia w sobie, inni ludzie, choćby nie wiem, jak się starali, nie są w stanie nam go dać.


Socjaliści chcą położyć kres rządom przypadku i stworzyć społeczeństwo, w którym ludzie nie byliby już zależni od trafu, lecz stali się wolni. W najbardziej naturalny sposób jawi się owo dążenie jako nienawiść „pechowców” do „szczęśliwców”, tzn. tych, dla których szczęście uczyniło mało lub zgoła nic, do tych, którym dało wszystko.


Pieniądze szczęścia nie dają, lecz każdy chce to sprawdzić osobiście.


Miłość jest równie stała jak pogoda. Próbując uzależnić swoje szczęście od drugiej osoby, prędzej czy później skazujesz się na rozczarowanie.


Uciekajcie przed miłością, szukajcie rozkoszy, a na drodze życia spotkacie tylko róże, same piękne kwiaty, zapowiedzi szczęścia.


Sukces przyjaciela to szczęście.


Przed ślubem zdawało się jej, że go kocha, ale oczekiwane szczęście nie nadeszło. „Pomyliłam się więc”
– myślała i starała się dociec znaczenia słów: szczęście, namiętność, upojenie, słów, które tak pięknie brzmiały w książkach.


Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich.


Myślałam tylko o tym, że im głębiej czujemy, tym trudniej nam żyć. Komu są potrzebne uczucia? Czasami, kiedy czujesz miłość albo szczęście, uznajesz je za dar. Innym razem są jak przekleństwo.


Żeby było jak zwykle dowcipnie, opowiem bardzo śmieszny wierszyk: „Kiedyś pewna pani z rana była całkiem nieubrana. I na randkę się wybrała, lecz się ubrać zapomniała”. Ale nasi kandydaci na szczęście są ubrani...


Nieczęsto, jak wiesz, kwestionuje decyzję arbitrów, ale na szczęście nie ja jestem sędzią.

FIFA 08 (komentarz Włodzimierza Szaranowicza.)

Możesz wygrać z przeciwnikiem, ale nie ze szczęściem.


Prawdziwe szczęście jest rzeczą wysiłku, odwagi i pracy.


Cudownie było mieć go przy sobie. Uwielbiała to uczucie. Nigdy nie będzie miała dość. To było tak cudowne, że aż niesprawiedliwe. Nie potrafiła wyrzec się poglądu, że we wszechświecie panuje specyficzna równowaga. Płacisz za to, co dostajesz. Więc jeśli idzie o szczęście, miała już spory dług.


Nad Monachium ciekawsza połówka księżyca. Na Marienplatz, pod platanem, akordeon w rękach geniusza-kaleki. Muzyka i wieczór. I zachwyt. Zapachy cygar, potu, piwa, perfum, miasta latem, szczęścia żywych.


Bardzo się cieszę z jego szczęścia, bo wiem jakby to wyglądało, gdybym ja wygrał w Brazylii. To było coś niesamowitego
– wspaniała publiczność, gra we własnym kraju. On zasługuje na to. Pracował bardzo ciężko przez cały rok i cieszę się razem z nim.


Wiara, że jeśli poznamy DNA, będziemy już wiedzieli wszystko
– jest niczym wiara alchemików, że produkując złoto, odnajdą szczęście.251 - 300

Najzuchwalej pyszni się człowiek własnym szczęściem.


Radio jest najtańszym medium prezentującym dramaturgię i
– na szczęście
– możemy sobie pozwolić na to, żeby co pięć lat produkować ''Hamleta'', ''Don Juana'', ''Obłomowa'' czy ''Dziady''. Poza nami nikt tego nie robi.


Praktyka i poświęcenie wielu Buddów skierowane są na poprawę tego świata i szczęście. Niezbędnym jest, ale też bardzo trudnym, zrozumieć tę praktykę i poświęcenie.


Czasem masz szczęście i wiedzie Ci się zadziwiająco dobrze. A czasem życie daje ci się we znaki. Najlepiej nastaw się na to z góry, bo nigdy nie będzie inaczej.


Całe szczęście i pomyślność naszego życia zależy od dobrego użytku, jaki zrobimy z naszych namiętności.


Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli.


Jestem farciarzem. O nic w życiu nie musiałem walczyć. Wszystko łatwo przyszło. Praca mnie znalazła, miłość mnie znalazła. Szczęście mnie znalazło.


Właśnie tu spotkało mnie szczęście, o jakim nawet nie marzyłam, i nie warto było rozpaczać, że słodki sen dobiegał końca.


Łamany kołem szczęścia.


Kto nie ma szczęścia w pracy, ten ma szczęście w miłości.


Ażeby spirala świata wykręciła się ku nowemu szczęściu, winien być zakreślony krąg stuleci, krąg krwi, potu i węgla
– żelazny krąg.


Szczęście wydawało się jej absolutną abstrakcją.


Każdy dzień jest zaproszeniem do szczęścia.


Cóż może powiększyć szczęście człowieka, który cieszy się zdrowiem, nie posiada długów i ma czyste sumienie?


Władza kobiecie szczęścia nie daje.


Życie tu nigdy nie zwalnia
– na szczęście. Uważaj Eggman, idę po ciebie!

Sonic X (ostatnie słowa wypowiedziane w serialu.)

Szczęście jest głuche, nie zwraca uwagi na krzyczących, widzi tylko czyny.


Gdy ci się kiedyś przyśni na przykład gałązka wiśni, to wiedz, że to znaczy szczęście
– bo wiśnia we śnie znaczy, że koniec twej rozpaczy i że będziesz szczęśliwy coraz częściej.


Żeby zagrać najsłynniejszą polską kucharkę, na szczęście nie trzeba umieć gotować tego, co ona gotowała…


Nie zawsze szczęście marzy o tym, by spotkać człowieka.


Rozkoszna chwila, kiedy w pełni korzystamy z tego, co za chwilę stracimy. Chwila szczęścia wzbogacona nostalgią za szczęściem.


Mężczyźni mają szczęście, jak mawiam, czas pracuje dla was; i kto nie jest dobry mając lat dwadzieścia, temu pozostaje poczekać następne dwadzieścia.


Szczęście nie znosi nieśmiałości. Tak samo nauka.


Każdy dzień jest nowym dniem. Lepiej jest mieć szczęście. Ale ja wolę być dokładny. Bo wtedy, jak szczęście przychodzi, jesteś gotów.


Swoją radość można znaleźć w radości innych; to właśnie jest tajemnicą szczęścia.


Szczęściu zawsze trzeba pomagać.


Ludzie szczęśliwi mają zapasy szczęścia.


O! łza ta nie jest gorzka, gdy w obecne troski Przypomnianego szczęścia miesza nektar boski; Czułość ją u ludzkości wylewa ołtarza. Gorzką truciznę sączą tylko łzy zbrodniarza.


Darmowe badania na AIDS. Rytuał naszego pokolenia. Ale mamy szczęście.


Szczęście nie polega na szczęściu, lecz na jego osiąganiu.


Największym szczęściem jest określić wroga, przygotować wszystko, zemścić się, a potem pójść spać.


Nie bądź dumna ze swego szczęścia. Szczęście jest zawsze krótkotrwałe. Ale nurzaj się w chwilach dzisiejszych jak w chłodnych falach wiecznych źródeł.


Gdy palec wskazuje niebo, tylko głupiec patrzy na palec.


Król Jerzy Pierwszy żył przez czas długi, A gorszy odeń był tylko Drugi. Choć powiadają starcy i dzieci, że jeszcze gorszy był Jerzy Trzeci. Rządził też Czwarty przez jakiś czas, Po czym ród Jerzych na szczęście zgasł.


A miało być tak pięknie, miało nie wiać w oczy nam, i ociekać szczęściem, miało być: „sto lat! sto lat!”.


Jak zdobywam autorów? Prośbą, groźbą, czasem stawianiem piwa... Sieć bardzo pomaga, bo pula osób dostępnych (dostępnych marudzeniu) znacznie wzrosła. Trzeba mieć trochę szczęścia.(...) To nie jest takie trudne, ludzie zwykle nie odmawiają, jeśli się ich poprosi. Grzecznie. Ale z naciskiem.


Na szczęście nauczyłem się czytać. Ta umiejętność była dla mnie prawdziwym wybawieniem, od tej pory moimi przyjaciółmi stały się książki.


Ale nie miałem tyle szczęścia. W ogóle nie miałem szczęścia!


Wydaje mi się, że szczęście znajduje się gdzieś pomiędzy personalnymi, religijnymi i politycznymi ekstremami. Myślę, że szczęśliwi jesteśmy wtedy, gdy rozumiemy także punkt widzenia i potrzeby innej osoby. Szczęścia nie ma tam, gdzie jesteśmy zagubieni w samotniczym śnie.

Roger Waters (listopad 2005.)

Dla mnie receptą jest niezmuszanie się do niczego. Ja robię to, na co mam ochotę. A na szczęście mam ochotę pracować. Ja nie spotykam się z ludźmi, z którymi się nie chcę spotkać. Nie czytam książek, które mnie nudzą. Nie oglądam filmów... Od pewnego momentu uznałam, że nic nie muszę ani nie powinnam nawet. Takie słowo «powinnam» też wykreśliłam.


To już ostatnie sekundy! Giuly… szuka szczęścia między nogami Campbella.


A może szczęście to jest coś, do czego możemy tylko dążyć. I możemy właściwie nigdy go nie osiągnąć. Choćby nie wiem co.


Sekret szczęścia, a przynajmniej spokoju, leży w tym, żeby umieć oddzielić seks od miłości. I, o ile to możliwe, wyeliminować romantyczną miłość z życia, bo to ona sprawia, że człowiek cierpi. Tak żyje się spokojniej i lepiej się bawi, zapewniam cię.


Moje szczęście zawsze polegało na tym, że spotykało mnie jakieś nieszczęście.


Tak to już jest w życiu, Ellie. Póki jesteś na ścieżce, nie dzieje się nic złego. Jeśli z niej zboczysz i nie dopisze ci szczęście, zgubisz się, a wtedy ktoś będzie musiał cię szukać.


Muzyka to kariera, za którą, na moje szczęście, mi płacą, ale mam też inne pragnienia i pasje.


Wielkie to szczęście, że zdrowia nie można kupić za pieniądze bo wszystko wykupili by bogacze, a dla biednych nic by nie zostało.


Bujne, pełne szczęście entuzjastów płynie stąd, że nie znają oni tragedii poznania. Czemuż nie mielibyśmy tego powiedzieć? Prawdziwe poznanie to najgęstszy mrok.


USA to najlepszy kraj na świecie. Nawet Czarni mają szczęście, że tu są. Ale jeśli jesteś Czarny, to patrzysz na USA nieco inaczej. Jeśli jesteś Czarny, to USA jest jak wujek, który płacił ci za studia, ale cię molestował.


Mamy tylko siebie wielką mamy moc, Czasami starczy tylko splunąć na szczęście, Spojrzymy sobie w oczy, będziemy wiedzieć więcej, Przed tobą wtedy stanę sam na rękach, I jeden Bóg to wie.301 - 350

Aktorstwo nie zawsze przynosi spełnienie i szczęście. Mnie przyniosło.


Najtrwalsze takie szczęście, o którym nikt nie wie.


Ja nie wiem jak my to zrobiliśmy, ale chyba limit szczęścia już wykorzystaliśmy i musimy teraz skupić się na graniu w piłkę ręczną, a nie na liczeniu na kolejny taki cud.

Mariusz Jurkiewicz (o meczu Polska – Białoruś w fazie zasadniczej Mistrzostw Europy w Danii w 2014 roku.)

Na szczęście nie powiedziała mi do końca wszystkiego w szpitalu, pofrunęłabym z szóstego piętra kliniki prosto na betonowy bruk, nie dałoby się mnie uchronić.


Najważniejsze, że jest w tobie coś wyjątkowego, co możesz ofiarować. Nie, nie o to dokładnie mi chodzi. Nie ma w tobie czegoś wyjątkowego, to ty jesteś wyjątkowa. Wiem o tym, ale nie potrafię tego wytłumaczyć. Wiem, że kiedy zaczniesz dzielić się tym, czym jesteś, przyniesie to również wiele nadziei i szczęścia ludziom w odległych miejscach, tak jak przynosi mnie, tutaj, u twego boku.


Lubić to, co się musi robić
– to jest cała tajemnica szczęścia i cnoty.


Niezależność
– to przecież w najkrótszej formie wyrażone pojęcie szczęścia.


Duńska solidność, przeciętność i szczęście przeszkadzają mi na każdym kroku. Na duńskich ulicach nie ma wystarczająco dużo libido. Czuję się tam, jakbym się dusił, a dla artysty to poważny problem. Taka sytuacja sprawia, że masz ochotę zrobić coś brutalnego, wstrząsnąć tym sztywnym systemem choćby w niewielkim stopniu. Może dlatego duńskie filmy są niekiedy tak szalone (…).


(...) jesteś najlepszą osobą na świecie. Nikt ze mnie nie szydzi, kiedy jestem z tobą i czuję, jak moje serce rozpala słońce szczęścia.


Dla cierpiących najmniejsza radość jest szczęściem.


Ponadto ciosem jest perspektywa odejścia admirała Raúla Montero, człowieka wyjątkowego zarówno w sensie zawodowym, jak i ludzkim. Na szczęście jak dotąd prezydent [Salvador Allende] odrzucił jego rezygnację. Odejście Montero ze stanowiska głównodowodzącego marynarki byłoby ogromną stratą zarówno dla tej instytucji, jak i dla kraju. Dobrze znam tych, którzy w marynarce żądają jego głowy.


Kierujcie się w życiu fomą, czyli nieszkodliwym łgarstwem
– ono da wam odwagę, dobroć, zdrowie i szczęście.
– Księga Bokonona 1,5


Tajemnica szczęścia nie leży w posiadaniu rzeczy, ale w rozkoszowaniu się nimi.


Niektórzy (...) wchodzą na portfel i myślą, że wtedy są wyżsi. Smutna prawda bankietów. Na szczęście rzadko na nich bywam.


Pierwsze zadanie to wyjście z grupy eliminacyjnej. Jesteśmy bardzo bliscy osiągnięcia tego celu. Mamy na koncie cztery punkty, żadnej straconej bramki i świadomość, że prezentujemy coraz wyższą formę. Zobaczymy, jak się ułożą pary w pucharowej fazie rywalizacji. Czasem trzeba mieć trochę szczęścia, by daleko zajść w takim turnieju, jak mistrzostwa świata.


Wszyscy na świecie szukają szczęścia, a jest jeden tylko sposób, aby je znaleźć. Trzeba kontrolować swoje myśli. Szczęście nie przychodzi z zewnątrz. Zależy od tego, co jest w nas samych.


Zawiść odczuwamy tylko w stosunku do kogoś, kogo uważamy za równego sobie i wywyższonego jedynie przez czysty traf, jaki naszym zdaniem
– zakładając, że będziemy mieć więcej szczęścia, niż mieliśmy dotychczas
– kiedyś może się przytrafić i nam samym.


Szczęście to po prostu dobre zdrowie i zła pamięć.


Kochać
– to szczęście. Być kochaną
– to wielkość kobiety.


Zapisu bólu w jednym obszarze pamięci nie można wymazać zapisami szczęścia w innych.


Wesołość to jedyna rzecz, która w gotówce daje szczęście, wszystko inne to tylko weksel na szczęście.


Albowiem znajomość prawdy nie przynosi szczęścia.(...) Szczęśliwi są tylko głupcy. Lecz to nie powód, by być głupcem.


Czym było by twe szczęście, gdybyś nie miała tych, którym świecisz?


Skoro kultura nakłada konieczność ponoszenia tak wielkich ofiar nie tylko na seksualność, lecz i na ludzką skłonność do agresji, to lepiej rozumiemy, że ludziom trudniej znaleźć w niej szczęście. W tym względzie zaiste lepiej wiodło się człowiekowi pierwotnemu, nie znał on bowiem żadnych ograniczeń popędów, za to miał bardzo małą pewność, że długo nacieszy się swym szczęściem.


Życie jest jedną wielką niespodzianką i tylko nam, czasami wydaje się, że trzymamy w dłoniach ster zdarzeń. Ale jesteśmy w błędzie. Na szczęście.


Dla mężczyzny aktorstwo to nie jest coś, dzięki czemu może zapewnić rodzinie poczucie bezpieczeństwa i stabilność. Nawet jeśli jest najambitniejszy i najzdolniejszy, może po prostu nie mieć szczęścia. Od dawna głoszę teorię, że poza aktorstwem facet powinien mieć dodatkowy fach.


Ojcem dziecka szczęścia jest brak doświadczenia.


Pensjonat Pod Różą, Bo tu można kochać, tu można żyć. Uciekam przed burzą. Zielone cienie, błękitne sny. Pensjonat Pod Różą, Gdzie w każdym szczęścia kropelka lśni, W tobie też...


(...) szczęście to rzecz ulotna, za którą wszyscy gonią. I ciągle ma się poczucie, że to szczęście się wymyka. Ale myślę, że szczęście to chyba bycie świadomym, że się je ma. Gorzej, gdy się go w ogóle nie zauważa.


Miałem wiele szczęścia i zawsze będę wdzięczny swoim rodzicom oraz mojej nauczycielce Annie Kantor za to, że wychowali mnie tak, jak należało wychować dziecko w mojej sytuacji. Chociaż spędzałem wiele czasu przy fortepianie, to starczało mi go też na swawolę
– przecież byłem prawdziwym łobuzem…


Wesołość to jedyna rzecz, która w gotówce daje szczęście, wszystko inne to tylko weksel na szczęście.


Przy każdej sprawie należy patrzeć na koniec, jak on wypadnie: wszak wielu ludziom bóg tylko ukazał szczęście, aby ich potem strącić w przepaść.


Rozmaicie pojmują kobiety miłość; jedne kochają, drugie pragną tylko być kochane. Pierwsze nawet w nieszczęściu przynoszą nam szczęście; szczęście zaś drugich jest bardzo często największym dla nas nieszczęściem.


Jakie to szczęście, że istnieje śmierć.


Zupełnie niespodziewanie zadzwonił do mnie Terry Gilliam i powiedział: „Chciałbym, żebyś zagrał u mnie główną rolę, uroczego staruszka”. Uznałem, że wybrał mnie, bo zaledwie garstka aktorów w moim wieku może jeszcze mówić. Szczęście wciąż mi dopisuje, bo z każdym rokiem zostaje ich mniej, więc póki żyję i mam się nieźle, mogę stawiać się na wezwania. Przyjąłem propozycję.


Nie przyjedzie raczej tym autobusem rycerz w lśniącej zbroi. To by było najlepsze i najprostsze, ale coś mi mówiło, że nie ma co na to liczyć. Cuda się zdarzają. Może. Ale nie u nas, w Jagniątkowie.


Poza tym cała trójka miała niesamowite szczęście kończyć studia już w wolnej Polsce. W czasie, kiedy szczury dopiero szykowały się do wyścigu. Grunt to dobrze wystartować. A potem piąć się po szczeblach kariery, nie oglądając się za siebie.


Szczęście to po prostu dobre zdrowie i zła pamięć.


Czyż kobieta może znaleźć swoje prawdziwe szczęście jedynie w świadomości, że ma nad mężczyzną władzę? Jedynym błogosławieństwem kobiety jest to, że może swoją dumę przelać w miłość.


Od lat ani kawy, ani alkoholu czy tytoniu! Na szczęście jest pod ręką niepokój, który skutecznie zastępuje najsilniejsze środki podniecające.


(…) szczęście daje nie tyle poprowadzenie trudnej drogi, ale zgrzytanie zębów rywali…


Każdy musi utorować sobie drogę sam, wedle swych możliwości i warunków; każde doświadczenie jest nieprzekazywalne, a w ostatecznej instancji liczy się bardziej szczęście niż mądrość.


Jednym zawsze brakuje do szczęścia władzy, innym
– szczęścia do władzy.


Najważniejsze to nie ulec presji, nie przegrać z sobą samym. Kiedy ja zaczynałem, też mi się ręce trzęsły. Na szczęście miałem obok starszego brata, który mówił, żebym się nie przejmował, gdy coś nie wyjdzie, bo na pewno zaraz się poprawię.


Monteskiusz
– napisał, że szczęście albo nieszczęście polega na pewnej predyspozycji organów naszego ciała.


Bardziej doceniam to, co mi się udaje, jeżeli pozornie więcej nieszczęścia mnie spotyka. Kontrast zauważony przez księdza Jana Twardowskiego, że nieszczęście zawiera w sobie słowo szczęście. Brak szczęścia jest nieszczęściem, ale to szczęście ciągle gdzieś istnieje. Za chwilę będzie znowu. Musimy się tylko nauczyć je dostrzegać.


'Bill Burke': Cześć Jess (''przytula go''). Kochała cię, wiesz? Nasza Leslie nie miała szczęścia do przyjaciół w poprzedniej szkole. Mieliśmy nadzieję, że gdy się tu przeprowadzimy, to… Powiedziała, że gdyby nie ty… Jess byłeś jej najlepszym przyjacielem. Dziękuję ci za to.


Na Zachodzie rozstrzygnie się los światowej rewolucji. Po trupie białej Polski prowadzi droga do pożaru, którego płomienie ogarną świat. Pracującej ludzkości zaniesiemy na bagnetach szczęście i pokój.

Michaił Tuchaczewski (w proklamacji Rewolucyjnej Rady Wojskowej, 1920.)

By żyć w wolności i szczęściu, musisz poświęcić swoje poczucie nudy. Nie zawsze jest to łatwe.


Kiedy miłość jest wystarczająco silna, oczekiwanie staje się szczęściem.351 - 400

Pieniądze mogą dać szczęście tylko tam, gdzie nie możne ono przyjść z innego źródła.


Nie ma dla mnie nic ważniejszego niż dawanie ludziom szczęścia i odwracanie ich uwag od codziennych trosk i problemów!


Szczęście to tylko garść pełna wody
– wiem jak szybko przecieka przez palce i jak trudno je zatrzymać na dłużej...


Szczęście… jakie to pojemne słowo…


Nie godność, nie władza daje szczęście, ale zbliżenie się do Boga
– miłość.


Największym szczęściem jest zaprzestanie dążenia do jego osiągnięcia


Pełnia doświadczeń nie oznacza pełni szczęścia.


Szukający szczęścia jest jak pijak, który nie może trafić do domu, ale wie, że ma dom.


Denerwuje się Jürgen Klinsmann. Na szczęście ma bidony!

Dariusz Szpakowski (podczas meczu Niemcy – Włochy w półfinale.)

A rządził Adam, bo był Królem. Aż do dnia, kiedy wola, żeby być Królem, opuściła go. Wówczas padł, służąc za pokarm silniejszemu. Bo Królem jest zawsze najsilniejszy, nie tylko dzięki samej sile, ale dzięki sile, sprytowi i szczęściu, Królem wśród szczurów.


Nawet nieszczęście może stać się przyczyną szczęścia.


Już w wielu biegach czułam, że szansa na podium była. Ale będą następne. Muszą się tylko zbiec w czasie dobra dyspozycja i szczęście.


Wiem z doświadczenia, że marnie i podle umierają na ogół ci, którzy na wojnie wszelkimi sposobami chcą ocalić swe życie. Ci zaś, którzy zrozumieli, że śmierć jest wszystkim wspólna, i dla ludzi nieunikniona, którzy walczą o piękny zgon
– ci, jak widzę, prędzej jakoś dochodzą do starości i cieszą się większym szczęściem za życia.


Ludzie nie są w stanie pojąć, co to jest szczęście.


(…) nie ma drogi na skróty: ani do zdrowia, ani do szczęścia, ani do mądrości. Żadna z tych rzeczy nie może być natychmiastowa.


Znajduję szczęście w małych rzeczach. Wciąż wierzę, że najcenniejsze rzeczy na świecie są za darmo.


Szczęście jest jak czas: jest nieruchome, a ludzie przecież przemijają.


Aha!
– zdobyłem chorągiew. Jak to? możem jej nie zdobył? Jeśli justycja nie polegnie także w tej bitwie, tedy pewien jestem nagrody. O chamy! Szczęście wasze, iż mi się koń rozparł. Nie znałem się mniemając, iż fortelom mogę ufać bardziej niż męstwu. Mogę się do czegoś więcej w wojsku przydać niż do zjadania sucharów.

Jan Zagłoba (po zdobyciu chorągwi pułkowej na Kozakach Maksyma Krzywonosa w bitwie pod Konstantynowem.)

Jak bardzo jestem szczęśliwa, nie doświadczając już tych wzruszeń, które, jak mi się kiedyś wydawało, składają się na szczęście.


Bez względu na przypuszczania, jakim samolubem może się człowiek stać, są jednak wyraźne zasady w jego naturze, dzięki którym los innych jest dla niego ważny i dzięki czemu szczęście innych jest mu niezbędne, mimo że to nie dostarcza mu nic więcej poza obserwowaniem radości innych.


Nie szukaj szczęścia w gwiazdach cudzego nieba, kiedy własne wisi ci nad głową.


Jakie to smutne widzieć ojca z pieniędzmi, ale bez radości. Człowiek studiuje ekonomię, lecz nigdy nie studiuje szczęścia.


(...) ani nieśmiertelne imię artysty, ani splendor korony nie czynią człowieka szczęśliwym; (...) szczęście można znaleźć tam, gdzie ludzi zadowala drobiazg, bo kochają i są kochani.


Wieczór spojrzenia maluje sepią, Szczęście przybliża się mimo woli, Święci niebiescy nam garnki lepią I od przybytku aż głowa boli.


(...) to szczytowa rola w dorobku aktorki grającej dotychczas, z niewielkimi wyjątkami, tzw. niewinne. Małgorzata Segdy
– na szczęście
– rozbudza ten racjonalny, ponury spektakl wielkim ludzkim światłem.(...) Scena obłędu w więzieniu, krótki szloch nad pamięcią zamordowanego dziecka, scena rozpaczy rozjaśnionej miłością i przebaczeniem
– przejdzie z pewnością do historii teatru polskiego.

Elżbieta Morawiec (o roli Małgorzaty w ''Fauście''.)

Tylko głupiec odchodzi, nie próbując szczęścia.


Na scenie mamy ławki i schody, które symbolizują kolejne szczeble kariery, dążenie na jej szczyt. Kariera to nasza współczesna iluzja szczęścia, którą podsycają media, politycy, korporacje sprawujące kontrolę nad naszymi umysłami.


Bieda jest lepszym spoiwem niż szczęście.


Trzeba na to było całych stuleci aby rasa ludzka popadła w tyrańską niewolę kleru; potrzeba będzie kolejnych stuleci, wiele wysiłku i szczęścia, aby ją spod tego jarzma wyzwolić.


Pogoń za szczęściem się kończy. Zawsze bezcelowa, ale dla której warto poświęcić życie.


Ja na szczęście mam kasy jak lodu. Nie muszę robić dzieci, żeby na mnie pracowały, jak będę na emeryturze.


Szkoda, że szczęścia nie można znaleźć na drodze do niego.


Bohaterscy żołnierze Armii Czerwonej! Nadszedł czas rozrachunku. Armia Czerwonego Sztandaru oraz armia drapieżnego Białego Orła stanęły naprzeciw siebie przed bojem na śmierć i życie. Przez trupa Białej Polski prowadzi droga ku ogólnoświatowej pożodze. Na naszych bagnetach przyniesiemy szczęście i pokój masom pracującym. Na zachód!


Chcesz być szczęśliwy
– ogłup się sam.


Kiedy już wydaje się nam, że wszystko jest jasne. Wszechświat rzuca nam podkręconą piłkę. Musimy improwizować. Odnajdujemy szczęście w nieoczekiwanych miejscach. Zdajemy sobie sprawę z tego, co najważniejsze. Wszechświat jest też zabawny. Czasami ma sposób na to, by umieścić nas w odpowiednim miejscu.


Niezadowolenie jest podstawą szczęścia.


Szczęście męża zależy od tych kobiet, z którymi się nie ożenił.


Miłość bezinteresowna daje szczęście, a interesowna pieniądze.


Przypadek jest nie tylko źródłem niepokoju, lecz czasami stawia także na naszej drodze pewną dozę szczęścia, które, choć chwilowe i kruche, niekiedy może wręcz uzasadniać nasze istnienie.


Bez próżnowania nie ma prawdziwego szczęścia.


Każdy ma swoją własną drogę, która zaczęła się w momencie naszych narodzin. I to każdy jest najwspanialszym artystą
– to co ja i Wy tworzymy na co dzień to wzajemne życie, miłość. To jak najwyższy wymiar szczęścia, jak uśmiech dziecka, jedynej istoty ludzkiej w pełni szczerej i naturalnej.


Wśród ludzi będziemy uchodzić za szczęśliwe małżeństwo i nikt się nawet nie domyśli, że za pozorem szczęścia kryje się samotność, gorycz, wyrzeczenie.


Jeszcze wcześniej zły moment mnie dopadł. Tbilisi, pierwszy czerwca, zabawa Kolejka linowa w Dzień Dziecka się urwała. Byłem na dole. Na szczęście nie na górze.


Kiedyś o atrakcyjności mężczyzny decydował jego samochód. Na szczęście te czasy minęły
– teraz decyduje telefon komórkowy.


Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą


Największym szczęściem jest dziecko! Może stu inżynierów postawić tysiące kombinatów fabrycznych, ale żadna z tych budowli nie ma w sobie życia wiecznego.


Biada, kto daje ojczyźnie pół duszy, A drugie tu pół dla szczęścia zachowa.


Inteligencja jest to choroba umysłowa
– na szczęście mało rozpowszechniona.


Szczęście ludzkie, jak aloes, jest kwiatem powoli rosnącym.


Aktor, nawet jeśli temu zaprzecza, zawsze marzy o popularności, bo to jest oznaką, że mu się powiodło. Paul Newman powiedział kiedyś, że gdyby nikt go nie rozpoznawał na ulicy, znaczyłoby to, że poniósł porażkę w swoim zawodzie.(…) prawdziwym szczęściem dla aktora jest jeśli to, co robi, spotyka się z uznaniem tych, którzy to oglądają.401 - 450

Kiedy źle kierowany dżokej wywrócił się na tańczących parach, pan Ignacy posmutniał. „Dopomóc do szczęścia jeden drugiemu nie potrafi
– myślał
– ale zrujnować cudze życie umieją tak dobrze, jak gdyby byli ludźmi...”

Lalka (Bolesław Prus) (Ignacy Rzecki, ustawiając wystawę sklepową.)

Życie składa się ze szczęścia i nieszczęścia, a mnie ta płyta [''Noce i sny''] potrzebna jest do życia. Piosenki są lekarstwem. Pomagają, mam nadzieję, nie tylko mnie, ale także wielu ludziom. Płyta dobrze się sprzedaje i mam wrażenie, że jest potrzebna.


Przypomina mi się (…) taka opowiastka o kobiecie, która znalazła czterolistną koniczynkę. Zawołała swego męża i dzieci, i przyjaciół, wszyscy siedzieli razem całą noc, pełni nadziei i nasłuchiwali, kiedy nadejdzie szczęście. Ale nic się nie działo, tylko drzewa szumiały, dziecko się śmiało, świecił księżyc. Rano rozeszli się zawiedzeni, że szczęście nie przyszło.


Los nie może nas obdarzyć większym szczęściem niż zasianie niezgody między naszymi nieprzyjaciółmi.


Przy odrobinie szczęścia, jego życie legnie w gruzach. Będzie myślał, że za drzwiami w jego ulubionych barach faceci w czerwonych koszulach mają potężnego kopa od czegoś, czego nigdy nie pozna.


Szczęście jest zawsze gdzie indziej.


jezus nosił kiepskie buty w końcu był ubogim cieślą jak byłam w ameryce na takie coś mówili szit sorki że ci tego nie powiedziałam w twarz tylko tak tutaj jak tchórz jakiś ale ty przecież lubisz wybaczać sam mówiłeś: więcej szczęścia wynika z wybaczania. nawet to sobie na chwilę wstawiłam w opisie na gg


Takie właśnie szczęście jest chyba największe, kiedy nie potrafi się podać tylko jednego powodu.


Do wesela szczęść wam Boże i daj radość wam, lecz gdzie bieda, nie pomoże nawet śpiewka tam, więc was nie powitam śpiewką.


Moje podkrążone oczy zdradzają słabości, gdy w środku nocy budzi sen o przeszłości, kiedy to szczęście było białe i w proszku, gdy nie poznawałem w lustrze swoich oczu.


Jestem szczęściarzem, bo mam dzieci. Nie przyszło nam to łatwo. Mam koleżanki, które pracowały niemal do końca ciąży
– jedna tak dobrze się czuła, że nawet w dniu porodu była w studiu. Moja żona nie miała tyle szczęścia. Było, minęło. Widzi pani, ryzyko jest wkalkulowane w nasze życie. Trzeba tylko umieć dawać sobie z nim radę.


Para goni parę, tej miłości ponad miarę, Para goni parę, czy to szczęście jest za karę, Para goni parę, spójrz, kochany, na zegarek, Para goni parę, czy ten wyścig jest na czas?


Szczęścia trzeba szukać w sobie, we własnym sercu


Człowiek jest kowalem własnego szczęścia. Pewno dlatego tak często znajdujemy się między młotem a kowadłem.


Niezależnie od przygotowań, upał w Malezji zawsze mocno daje się we znaki. Z kokpitu wychodzę mokry jak spod prysznica. Na szczęście włożyłem sobie między nogi torebkę z suchym lodem, więc przynajmniej tam jest przyjemnie i zimno.


Podstawą szczęścia jest wolność, a podstawą wolności odwaga.


W życiu nie chodzi o szczęście, lecz o dobre życie.


Szczęście nie tylko samo jest chciwe, ale wystawione jest na chciwość cudzą.


Szczęście, które posiadasz jest jak ziarno; szczęście, które dzielisz
– to kwiat.


Szczęście jest tylko marzeniem, a rzeczywistością jest ból. Sprawdzam to już przez osiemdziesiąt lat. Nie widzę innej rady, jak poddać się temu i powiedzieć sobie, że muchy są po to, by je zjadały pająki, a ludzie po to, by ich żarły zmartwienia.


Całe szczęście, że ja dzieci w wieku szkolnym nie mam. Chyba.


Wielu myli wygodę ze szczęściem.


(…) my, ludzie, popełniamy wiele błędów. Nie dostrzegamy chwil szczęścia, natomiast bardzo akcentujemy wszystkie smutne momenty. Porażek i nieszczęść i tak nie unikniemy, a chwile szczęścia… są takie rzadkie, że naprawdę cieszmy się, gdy są.


Szczęście jest tak delikatne, tak nietrwałe, że może je zniszczyć byle podmuch. Lub dzwonek telefonu.


Nie szczędziłabym sił i w tym znajdowałabym szczęście, gdybym tylko miała pewność, że to nie na próżno, że to prowadzi do jakiegoś celu.


Fotografia to moja pasja i hobby. Pewnego dnia doszliśmy [z żoną] do wniosku, że powinniśmy razem robić zdjęcia. Fotografia ślubna wydała się nam idealna i to właśnie jej się poświęciliśmy. Ludzie, którzy biorą ślub, są bardzo szczęśliwi i uśmiechnięci, a my lubimy uwieczniać na zdjęciach szczęście i radość.


Mity nie powiedzą, co ci zapewni szczęście, ale powiedzą, co się stanie, gdy pójdziesz za swoim szczęściem, jakie napotkasz przy tym przeszkody.


Najszczęśliwsze, z czystej miłości małżeństwo zawiera tyle samo niedoli, ile chwil szczęścia bywa w najbardziej chłodnym związku.


A rządził Adam, bo był Królem. Aż do dnia, kiedy wola, żeby być Królem, opuściła go. Wówczas padł, służąc za pokarm silniejszemu. Bo Królem jest zawsze najsilniejszy, nie tylko dzięki samej sile, ale dzięki sile, sprytowi i szczęściu, Królem wśród szczurów.


Jego miłość [poety], doznanie, szczęście mają odpowiednik we wszystkich miejscach, w których nigdy nie był i nie będzie, wśród obcych, których nigdy nie pozna.(...) Poeta przywraca życie, żeby śpieszyć z kolei do kresu.


Na życie, piękne, pełne życie składają się wszystkie składniki: szczęście, smutek, dobro, zło.


O moja pani, za nic w świecie nie niszcz swego młodego życia! Roz­waż w swoim sercu, że będąc żywą, możesz jednak znaleźć w końcu szczęście, natomiast będąc martwą, podzielisz smutny los wszystkich zmarłych.


Szczęśliwe kwiaty! mogą patrzeć śmiele I składać życzeń utajonych wiele, I śnić o szczęściu jeden dzień słoneczny… Zanim z tęsknoty uwiędną serdecznej.


Droga do szczęścia jest ciemna i ciernista, ale oświetla ją nadzieja.


Nie ma innego zaklęcia na szczęście
– jak tylko umieć i lubić pracować.


Każdy swego szczęścia jest kowalem.


Jeśli „a” oznacza szczęście, to a=x+y+z; x
– to praca, y
– rozrywki, z
– umiejętność trzymania języka za zębami.


Zadowolenie z całości życia jest zadowoleniem nie tylko z tego, co jest, ale także z tego, co było i co będzie; nie tylko z teraźniejszości, ale także z przeszłości i przyszłości. Poczucie szczęścia obejmuje nie tylko dodatni stan obecny, ale także dodatnią ocenę przeszłości i dodatnie wnioski na przyszłość.


O! ci młodzi ludzie, odchodzą od nas i wołają głośno: Idziemy szukać szczęścia. Więc my starce, Cośmy przebiegli po tej biednej ziemi, A nigdy szczęścia w życiu nie spotkali; Możeśmy tylko szukać nie umieli…


Dobre potrawy nie dają ludziom szczęścia.


Takie już mam szczęście. Wszystko, co robię, wygląda, jakbym popełnił jakąś zbrodnię… a przecież zawsze starałem się być w porządku ze sobą, z własnym sumieniem.


Masz szczęście, że to już koniec. Bo gdyby to nie był koniec, to wszystko by się skończyło.


Partia pragnie władzy wyłącznie dla samej władzy. Nie obchodzi nas dobro ludzkości; obchodzi nas wyłącznie władza. Nie bogactwa, luksusy, długie życie lub szczęście, a tylko władza, czysta władza.

Rok 1984 (nauki O’Briena.)

Twe szczęście się zmienia i ty się zmienisz.


Ale szczęście to nie hazard, to ciężka praca, planowanie, a poza tym coś jeszcze. A jeżeli już hazard, to wykalkulowany.


Lecz na szczęście wszelaki serce ma być jednakie;


Większość naszego społeczeństwa jest na szczęście heteroseksualna. Ród ludzi wyginąć by musiał, gdyby było inaczej.


Nie ma na świecie cierpienia większego, niż doznawać szczęścia na oczach nieszczęśliwych, jeść w obecności głodnych.


Powinnam wiedzieć, jaka ona jest nieszczęśliwa. Ale nie widziałam. Ujrzałam tylko jej ubrania z Paryża, platynową biżuterię i nowy diamentowy zegarek. Gdybym spojrzała bliżej, zobaczyłabym, jak Gabrielle tonie, szukając w desperacji życiowej tratwy ratunkowej. Na szczęście dla niej znalazła ją.


Są dwie drogi do szczęścia
– religia i głupota.451 - 500

Szczytem szczęścia dla kota jest uwaga, rozmowa, pieszczoty i miłość ze strony człowieka; a dla ludzi nic nie może być pochlebniejszego niż przywiązanie istoty tak dalece niezależnej.


Nie da się zresztą ukryć, że większość dotychczasowych kreacji filmowych Zamachowskiego, to role drugoplanowe i epizodyczne. Na szczęście, często bardzo charakterystyczne, silnie zarysowane, umożliwiające wykazanie się błyskotliwym talentem i wzbudzającym uznanie warsztatem.


Światło jest językiem fotografa, duszą świata. Nie ma światła bez cienia, tak jak nie istnieje szczęście bez bólu.


Szczęście nie przyjdzie ani jutro, ani pojutrze, ani nigdy. Jest dzisiaj. Jest w tej chwili. Trzeba je tylko odczuć.


(...) szczęście daje nie tyle poprowadzenie trudnej drogi, ale zgrzytanie zębów rywali...


Błogosławiony ten, który żyje w pokoju. Nie ma na ziemi większego szczęścia.


Prawdziwe szczęście, którego szukamy jest najczęściej inne niż je sobie wyobrażaliśmy. Jest tajemnicą, która przekracza nasze ludzkie wyobrażenia


Każdy ma prawo do szczęścia, ale nie każdy ma szczęście do prawa.


Dziękować Bogu, że my, Ukraińcy, pośród swoich przyjaciół i pobratymców mieliśmy takiego wielkiego człowieka, jak Jacek Kuroń. Nie tak znowu często mieliśmy w naszej historii szczęście do takich darów losu. Teraz ważne jest, aby tego daru nie zmarnować.


Wdzięczność jest najpiękniejszą formą szczęścia: należy zarówno do jego przyczyn jak i skutków.


(...) tak naprawdę w naszym życiu wiele zależy od nas samych, ale też od szczęścia, przypadku i owej nadprzyrodzonej opieki.


To nic fajnego, gdy los decyduje za ciebie! Musisz złapać swe szczęście sama!

Fairy Tail (do Jude Heartfilia.)

Wystarczy, że położysz tu swoją dłoń, a spełnię twoje życzenie. Zasługujesz na każdą przyjemność, jaką może dać ci świat. A jeśli ty sprawisz mi tę przyjemność, to wtedy nie odnajdziesz szczęścia, ale szczęście odnajdzie ciebie.


Masiel już dawno w Samoobronie nie był. Formalnie był, ale dawno już nie działał w Samoobronie. Czy ktoś wcześniej o nim słyszał? Niech idzie, szczęść Boże na nowej drodze. PiS zbiera wszystkich renegatów, wszystkich, którzy odpadają z innych partii i na tej bazie myślą, że stworzą potężną partię chłopską. Nie ma takich obaw.


''Nihil est ab omni parte beatum''
– nie ma bezwzględnego szczęścia.


Szczęście przez całe życie! Nikt by tego nie mógł znieść, to byłoby piekło na ziemi.


Szczęście to moje drugie imię
– zapewnił niewyraźnie Rincewind.
– Co prawda moje pierwsze imię to: Nie.


Pieniądze szczęścia nie dają, ale trzeba je mieć, bo po pierwsze szczęściu nie przeszkadzają, a po drugie… (''scena przerwana'')

Wesele (film) (wypowiedź do kamery.)

Biada, kto daje ojczyźnie pół duszy, A drugie tu pół dla szczęścia zachowa.


Odrobinę szczęścia w miłości.


Najlepszy sposób osiągnięcia szczęścia
– to rozsiewanie go wokół siebie.


Obsoletka to
– poza wszystkimi medycznymi powiązaniami
– wygodna forma literacka dla nielubiących zapominać. Dla ceniących nie tylko dobre wspomnienia, bo jedną z metod szukania sensu jest dla nich analiza straty. Dla tych wreszcie, którym świadomość, że strata może nadejść w każdej chwili z każdej strony
– pomaga osiągnąć szczęście.

Justyna Bargielska (o ''Obsoletkach'', swoim debiucie w dziedzinie prozy.)

Swojego szczęścia nie możesz uzależniać od innych ani tym bardziej od losu, musisz je budować sama. Powinnaś być silna, bo tylko tacy ludzie bywają szczęśliwi, a tę moc czerpie się z własnego wnętrza, z pokus, którym uda ci się oprzeć, z odnoszonych codziennie małych zwycięstw nad własnymi słabościami, z plonu, jaki przyniesie twoja praca.


Komuna (…) stara się wszystkimi sposobami rozwijać w ludziach zdolność do przyjaźni bezinteresownej, potrzebę wspólnych przyjemności, pojmowanie życia, jako poszukiwania zbiorowego szczęścia.


Źli ludzie nie mają szczęścia w kartach.


Aha, no to, jakby to powiedzieć, jako mężczyzna mogę powiedzieć, że no cóż, pan prezydent miał troszkę więcej szczęścia niż ja mam, mnie Doda jeszcze nie wycałowała.

Zbigniew Girzyński (o wycałowaniu Lecha Kaczyńskiego przez Dodę.)

Kto z prawdą w przyjaźni, ten na szczęście zasłużył.


Nie zawsze szczęście marzy o tym, by spotkać człowieka.


Głównym składnikiem szczęścia, ale nie jedynym, jest radość życia.


Trzeba śmiać się nie czekając na szczęście, bo gotowiśmy umrzeć, nie uśmiechnąwszy się ani razu.


Kwiat szczęścia najpiękniej rozkwita, gdy opromienia go światło miłości.


Szczęście nie sprzyja ludziom biernym. Trzeba je prowokować, zdobywać, trzeba po prostu na nie zasłużyć...


W zespoleniu z niewiastami Podrażnienie ich oddalasz, Tym się żywi wyobraźnia I to szczęściem się nazywa!


Każdy jest burzycielem swego szczęścia.


Jeśli spojrzeć z perspektywy tysięcy lat, to zyskaliśmy ogromną władzę nad światem, ale raczej nie przełożyło się to na większe niż w epoce kamienia łupanego poczucie szczęścia wśród ludzi.


Geny kiepskie, ale mamy szczęście do kobiet.


Dwoje serc i w skromnej chatce Może w szczęściu błogim trwać.


Wydaje mi się jednak, że na przestrzeni wieków mimo „rozlicznych wynalazków” bilans szczęścia nie ulega zmianie, bo jeśli w jakiejś dziedzinie wiedzie nam się lepiej, to w innej jest zaraz gorzej.


Zaczepiony orężnie, ze zmiennym walczył szczęściem i padł wskutek podstępu swoich krewnych
– bezsprzecznie oswobodziciel Germanii, on, który nie zawiązek potęgi narodu rzymskiego, jak inni królowie i wodzowie, lecz państwo w najwyższym rozkwicie zaczepił, w bitwach nie zawsze szczęśliwy, w wojnie niezwyciężony.


Trzy rzeczy: żarty o podtekście seksualnym, żarty o piciu wódki i żarty o relacjach społecznych, a konkretnie relacji żona-mąż. Średnio śmieszy polityka, ale na szczęście my się tym nie zajmujemy. Nie śmieszą także żarty ksenofobiczno-rasistowskie.

Przemysław Borkowski (odpowiedź na pytanie, co śmieszy Polaków.)

Szczęście jednostki musi być podporządkowane dobru ogółu.


Pieniądze szczęścia nie dają, być może.


Większość z nas ma szczęście lub nieszczęście obserwowania, jak życie kończy się po trochu, wcale nie zdając sobie z tego sprawy.


A szczęście tak jak skrzypce im starsze tym młodsze.


Dla mojego pokolenia maj ’68 to przede wszystkim wspomnienie szczęścia. Nie chcieliśmy już tego starego świata, tego starego kraju, tego starego człowieka. De Gaulle, Francja, kapitalizm
– to wszystko wydawało nam się pochodzić z innej epoki, było przestarzałe, martwe.


Dzisiaj nie smakowało mu nic prócz wódki samej, która była
– jak zawsze
– niezawodna i przewidywalna. Niczego nie obiecywała prócz chwilowego raju upojenia i długiego piekła kaca. Stawiała sprawę jasno: wystawię ci jutro rachunek tak wysoki, jak wielkie będzie twoje szczęście dzisiaj.


''Hic habitat felicitas''
– tu mieszka szczęście.

Sentencje i zwroty łacińskie (często spotykana inskrypcja na portykach rzymskich burdeli.)

Ach, gdy z tobą, kochanie, Smutku i szczęścia nie dzielę, Smutek smutkiem zostanie, Weselem nie jest wesele.


Uważamy wszystkich ludzi za swych braci, synów jednego Ojca, którzy mogą osiągnąć szczęście jedynie poprzez rozwój wzajemnej tolerancji i dobrej woli, to jest. poprzez miłość.


Szczególnej zaś uwagi wymaga sytuacja, gdy większa liczba ludzi wspólnie podejmuje próbę zapewnienia sobie szczęścia i ochrony przed cierpieniem tak przetwarzając rzeczywistość, że nosi to wszelkie cechy obłędu. Mianem takiego masowego obłędu musimy określić także religie ludzkości, choć rzecz jasna nigdy nie rozpozna tego obłędu ten, kto sam go podziela.