Cytaty związane z hasłem szczęście (500 losowych)

Chleb szczęścia posmarowany jest masłem z obu stron.


Mych starych grzechów szczęściem nikt nie widział, A więc poproszę o nowy przydział.


Każdy z nas ma swój własny charakter
– i ten jest naszym bogiem, sprawcą szczęścia lub nieszczęścia.


Wtulamy się w siebie Mąż w żonę Żona w męża Jedno ciało Chronimy się w sobie Na chwilę przed Świ(a)tem Na chwilę szczęścia


I oto okazało się, że tylko życie podobne do życia innych i tonące w nim bez śladu jest życiem prawdziwym, że szczęście wyobcowane nie jest szczęściem (...).

Borys Pasternak (o życiu w Moskwie podczas „dużego głodu”)

Gdyby Europa została kiedyś zjednoczona, szczęście, dobrobyt i duma 400 milionów jej mieszkańców nie miałyby granic.


Aby osiągnąć szczęście, trzeba znać cierpienie.


(…) my, ludzie, popełniamy wiele błędów. Nie dostrzegamy chwil szczęścia, natomiast bardzo akcentujemy wszystkie smutne momenty. Porażek i nieszczęść i tak nie unikniemy, a chwile szczęścia… są takie rzadkie, że naprawdę cieszmy się, gdy są.


Dobrze spełniać to co ode mnie zależy, a dobrze znosić to, co ode mnie nie zależy
– oto jest cała doskonałość i źródło prawdziwego szczęścia na świecie.


Mam to szczęście, że wykonuję pracę, która jest moją pasją. Dużo satysfakcji daje mi i prowadzenie audycji w telewizyjnej Jedynce, i przygotowywanie oraz produkowanie innych programów telewizyjnych. Każdy z nich to jakby osobny etat
– ciekawy, ale wymagający wiele pracy i pochłaniający czas.


Przestraszył się nagle takiego ogromu szczęścia, bo pomyślał, że na tym padole łez trzeba za wszystko płacić.

Opowieści Evy Luny (o Ezio Longo i Maurizi Rugieri.)

Najgorszy rodzaj cynizmu: wiara w szczęście.


Nauczyłam się cieszyć chwilą. To wyświechtane, ale już wiem: szczęście pochowane jest w drobiazgach. Już to wiem, bo nie wiedziałam wcześniej.


Dla cierpiących najmniejsza radość jest szczęściem.


Przechodzimy często obok szczęścia nie widząc go, nie patrząc na nie przypatrujemy mu się, nie poznając.


Bardzo bym (...) chciał, żeby ludzie zobaczyli, co potrafi Karolak, kiedy jest dobrze obsadzony. To jest aktor całą gębą, ale szczęście aktora zależy od tego, kto go i w czym obsadzi oraz jaki tekst dostanie.


Pozostaje z pustym kieliszkiem w ręku i czymś trudniejszym do napełnienia w środku. Czuje się już tylko nawozem pod roślinę, jaka często przekwita na grobie zwiędłej miłości. To rzadka roślina, a nazywa się szczęście.


Mam to szczęście, że rano, gdy wychodzę z psem, rozmawiam z menelemi, a wieczorem w balowej suki obserwuję jakąś uroczystość. Ten dualizm, który jest we mnie od dziecka, powoduje ferment i daje pole do popisu pisarzowi.


Szczęście jest więzieniem, Evey. Najbardziej zdradziecki ze wszystkich więzień


Najzuchwalej pyszni się człowiek własnym szczęściem.


Szczęście ruszało we mnie pełną parą i z największą radością zgodziłam się, że oczywiście, zupełnie zwariowałam.


Los nigdy nie podsuwa pod nos gotowych rozwiązań. Nie zawsze wskazuje właściwą ścieżkę. Mimo to w ciągu ostatnich kilku tygodni Willa nauczyła się jednej rzeczy: jeśli ma się trochę szczęścia, można spotkać kogoś z mapą.


I szczęście teraz sprzyja Hiszpanom... Suela jak to się mówi w żargonie atakował teraz z jednym okiem zamkniętym!


Żyje się raz i nigdy nie ma okazji do ponownego sprawdzenia tego czy tamtego. Miałem wielkie szczęście, że pracowałem ze Steve’em Ballmerem i Paulem Allenem, dwiema niesamowitymi osobami. W komputerach dostrzegłem to, czego inni nie potrafili zobaczyć. I zabrałem się do nich w odpowiedniej chwili. Wiele czytałem jako dziecko, ciężko pracowałem nad sobą. Kto wie, jaki wpływ miały te czynniki?


Duma nie jest nigdy dobrym towarzyszem miłości. O ileż więcej szczęścia przysparzają pokorne kapitulacje.


Cierpliwość jest kluczem do szczęścia.


Panowanie nad mocami psychiki uwolni cię od mnóstwa krępujących cię w tej chwili lęków i obaw, otwierając przed tobą życie w takim szczęściu i wolności, jakie dzieciom Bożym ukazywał św. Paweł.


Szczęście dla głupca to stać się bogatym, dla szlachetnego
– wszystko porozdawać; drapać się
– ma za szczęście trędowaty, mądrego wstrętem tylko trąd napawa.


Filipie, gdy robiłeś mi pierwszy zastrzyk, wierzyłam, że dajesz mi szczęście. Ale ty już wiedziałeś, że mnie zabijasz. I cieszyłeś się, że kiedyś nie będziesz umierał sam.


Kobieta jest zaproszeniem do szczęścia.


Szczęśliwe wspomnienie jest może na ziemi prawdziwsze od samego szczęścia.


Ciche szczęście w zakątku obok galopującej wieczności.


Kto powiedział, że kobieta daje szczęście? Kobieta jest tym, co szczęście zastępuje.


Pulsuje we mnie adrenalina i jestem gotowy walczyć, ale muszę być realistą. Bycie azjatyckim aktorem nie będzie nigdy czymś łatwym. Na szczęście branża się zmienia i osoby odpowiedzialne za casting coraz mniej skupiają się na kolorze skóry i dzięki temu otwierają drzwi dla osób takich jak ja.


Wszyscy panowie są wielkim dżentelmenami i zostali już całkowicie przeze mnie okiełznani. Uważam, że dla kobiety występowanie na scenie jest trudniejsze niż dla mężczyzny. Na szczęście panowie z kabaretu zawsze mnie wspierają i zdarzają się momenty, w których bywają poważni.

Katarzyna Pakosińska (o kolegach z Kabaretu Moralnego Niepokoju.)

– Był taki człowiek, który twierdził, że jeśli pod bramą dużej kamienicy codziennie rzuci pani skórkę od banana, potkną się na niej ci sami ludzie.
– Pechowcy? Pokręcił przecząco głową.
– Ofermy. Ci, co gubią klucze, łykają ości i nie mają szczęścia do interesów.


Bardzo się cieszę z jego szczęścia, bo wiem jakby to wyglądało, gdybym ja wygrał w Brazylii. To było coś niesamowitego
– wspaniała publiczność, gra we własnym kraju. On zasługuje na to. Pracował bardzo ciężko przez cały rok i cieszę się razem z nim.

Leandro Vissotto Neves (po zdobyciu przez Łukasza nagrody dla najlepszego rozgrywającego LM 2010.)

Niczemu się nie dziwić jest prawie jedyną rzeczą, która może uczynić szczęśliwym i zachować w tym stanie.


Szczęście czego mi nie dało, tego mi nie będzie brało.

Szczęście (przysłowie polskie)

Naturalnie, każdy jest zaślepiony, jeżeli kocha. Ale też dlatego miłość wszystko podnosi, upięknia, wszystko uszlachetnia. Dlatego miłość jest takim szczęściem.


Oglądam nas w lustrze i widzę od lat nieprzerwanie Podróbkę szczęścia z fabryki na Tajwanie.


Masz szczęście, że jestem hojnym człowiekiem, inaczej wojska już maszerowałyby na wasze miasta!


Gdy ci się kiedyś przyśni na przykład gałązka wiśni, to wiedz, że to znaczy szczęście
– bo wiśnia we śnie znaczy, że koniec twej rozpaczy i że będziesz szczęśliwy coraz częściej.


Szczęście dlatego tak trudno znaleźć, gdyż znajduje się tam, gdzie się go nikt nie spodziewa.


A rządził Adam, bo był Królem. Aż do dnia, kiedy wola, żeby być Królem, opuściła go. Wówczas padł, służąc za pokarm silniejszemu. Bo Królem jest zawsze najsilniejszy, nie tylko dzięki samej sile, ale dzięki sile, sprytowi i szczęściu, Królem wśród szczurów.


Mamy szczęście żyć we wszechświecie, w którym wiele faktów można zredukować do niewielkiej liczby stosunkowo prostych praw natury. W przeciwnym razie mogłoby nam zabraknąć intelektualnych możliwości i zdolności do zrozumienia świata.


Każdy z nas ma swój własny charakter
– i ten jest naszym bogiem, sprawcą szczęścia lub nieszczęścia.


Jesteśmy reprezentacją narodu polskiego, jesteśmy Małą Polską, która idzie drogą honoru, drogą naszej tradycji, drogą szczęścia dla naszej Polski.


Nikomu z nas szczęście nie jest dane na własność, czasami udaje się je zdobyć, być jego najemcą czy może lokatorem. Ale trzeba bardzo regularnie wnosić opłaty, bo opieszałym grozi natychmiastowa eksmisja.


Głupi ma zawsze szczęście. Już w 1960 roku udało mi się pojechać do USA. Później Włochy, Anglia. Najpiękniejsze na świecie są dla mnie Hawaje. Byłem tam cztery razy. Miałem jednak pecha, ani razu nie widziałem spływającej lawy wulkanicznej. Raz byłem z żoną sześć dni za wcześnie, drugim razem sześć dni za późno.51 - 100

Ach, gdy z tobą, kochanie, Smutku i szczęścia nie dzielę, Smutek smutkiem zostanie, Weselem nie jest wesele.


Podkowa to symbol szczęścia, a granat jest symbolem eksplozji.


Nigdy nie zapomnę jego pełnych szczęścia oczu.

Robert Edwards (o reakcji na narodziny pierwszego dziecka „z próbówki” Patricka Steptoe – swojego najbliższego współpracownika i współtwórcy metody ''in vitro'', który nie doczekał Nagrody Nobla.)

Jest chwila nerwów, jak decyzja jest niesprawiedliwa, ale na szczęście zawsze siedzi obok mnie kolega Daniel (Waszkiewicz, drugi trener), który mówi mi wtedy łagodnie: „Zamknij mordę, bo zaczną przeciwko nam gwizdać”.


Miłość jest słowem nie mówiącym tylko o szczęściu. Miłość kobiet i do kobiet uczy więcej goryczy niż radości.


Tyle jest kluczy do szczęścia w małżeństwie, że przydałby się do nich breloczek. Z dużym kółkiem.


Dlatego powtarzam sobie, że o wiele piękniej jest powiedzieć na końcu: miałem w życiu dużo szczęścia... bo żyłem, a życie jest takie piękne.


Żal za stratą tego, cośmy kochali, jest jeszcze szczęściem w porównaniu z koniecznością życia wśród tego, co nienawidzimy.


Ale nie miałem tyle szczęścia. W ogóle nie miałem szczęścia!


Dobry szachista ma zawsze szczęście.


Podczas natarcia ogarniał nas wściekły gniew. Przepotężna żądza zabijania uskrzydlała mój krok. Wściekłość wyciskała gorzkie łzy. Niesamowita wola zniszczenia ciążąca nad polem bitwy zagęściła się w mózgach i zanurzyła je w czerwone opary. Krzyczeliśmy do siebie urywanymi bełkotliwymi zdaniami, a jakiś postronny widz mógłby sądzić że doznaliśmy nadmiaru szczęścia.


Dziwne są ścieżki szczęścia. Niektórzy potrafią zbudować swoje szczęście niemal z niczego, ocalić i rozdmuchać nawet najbardziej nikłą iskrę, choć wiatr i deszcz.


A rządził Adam, bo on był Królem. Aż do dnia, w którym wola, żeby być Królem, opuściła go. Wówczas padł, służąc za pokarm silniejszemu. Bo królem jest zawsze najsilniejszy, nie tylko dzięki samej sile, ale dzięki sile, sprytowi i szczęściu. Królem wśród szczurów.


Rozmawiać i poznawać na tym polega szczęście.


Szczęście nie jest jedynie posiadaniem pieniędzy; ono tkwi w radości osiągnięć, w dreszczyku emocji, który towarzyszy twórczemu wysiłkowi.


Błogosławiony ten, który żyje w pokoju. Nie ma na ziemi większego szczęścia.


Nie zmusisz szczęścia, żeby ci sprzyjało.


(…) ale za to w życiu prywatnym spotykają mnie same szczęścia. Podczas tego roku życie stanęło mi na głowie, ale mam też tyle zajęć, że na drugi plan schodzą koledzy, rzadziej widuję się z rodziną. Tylko czasem udaje się znaleźć jakiś wolny dzień, wyjechać i oderwać się od piłki.


Kto kocha, ten pragnie, aby na jego pocałunki odpowiadano pocałunkami, aby jego pragnieniu odpowiadało pragnienie, a szczęśliwy jest tylko wówczas, kiedy szczęście daje.


Feniks z popiołów, a szczęście z kapelusza.


Szczęście to nie życie bez zmartwień. Szczęście to stan duszy.


Bierz pieniądze, pieniądze są dobre, pieniądze to szczęście.


Nie istnieje coś takiego, jak szczęście, jest tylko koncentracja. Gdy jesteś skoncentrowany, jesteś szczęśliwy. Jesteś szczęśliwy, gdy nie myślisz zbytnio o sobie.


Sporo jest u nas takich z zazdrością patrzących na wielkie polityczne zabawy Azjatów. Na szczęście więcej jest tych, co pragną należeć do Europy, do tej prawdziwej Europy, która przetrwa zwycięsko powrotną falę barbarzyństwa.


Pieniądze szczęścia nie dają, być może.


Czyż musiało tak być, że to, co tworzy szczęście człowieka, stało się znów źródłem jego cierpienia?


Wszyscy na koniec stajemy się piosenkami. Jeśli mieliśmy szczęście.


Na szczęście przynajmniej teoretycznie nie żyjemy w państwie kościelnym i nie obowiązują wszystkich obywateli tego kraju nakazy Kościoła rzymskokatolickiego. Przynajmniej teoretycznie.


We wróżbach i w kartach
– ty, w strumyczkach Mozarta
– ty, u Prousta i Sartre’a
– ty, i w „Czarach i czartach”
– ty. W deszczowej udręce
– ty i w smutnej piosence
– ty, kto szczęścia ma więcej
– ty… ty…


Kierujcie się w życiu fomą, czyli nieszkodliwym łgarstwem
– ono da wam odwagę, dobroć, zdrowie i szczęście.
– Księga Bokonona 1,5


Kiedy szczęście stoi przed nami, wydaje się tak wielkie, że sięga stropu nieba. Ażeby przejść przez nasz próg, robi się tak małe, że często już go nie dostrzegamy.


Ale cóż, małżeństwo jest poniekąd rodzajem handlu wymiennego. Ktoś podaje długość, ty podajesz szerokość i przy odrobinie szczęścia wychodzi z tego mapa wspólnego świata. Znanego i wygodnego.


Człowiek często zapomina o swym Dobroczyńcy, gdy jest w szczęściu.

Ludwik Wrodarczyk (fragment z listu pisanego z Obry do matki, braci i sióstr z 5 marca 1930.)

Wiara w szczęście, wiara w miłość, Proszę Boga, żeby to się nie skończyło.


Człowiek jest mieszaniną pychy i nikczemności, wielkości i nędzy; pragnie cnoty, a służy grzechowi; pragnie trwałego szczęścia, a goni za chwilowymi rozkoszami; pan ziemi i nędzny robak.


Nie ma światła, które świeciłoby dla siebie samego. Każde szczęście rozjaśnia świat.


Psy (...) w przeciwieństwie do ludzi wiedzą także, iż szczęście bywa równie zabójcze jak czerniak złośliwy. Wiedzą, że szczęście przyjmuje różne odcienie błękitu, jedne są śmiertelne, inne nie. Po odchorowaniu szczęścia potrzebny jest czas na rekonwalescencję
– niekiedy całe życie.


Duńska solidność, przeciętność i szczęście przeszkadzają mi na każdym kroku. Na duńskich ulicach nie ma wystarczająco dużo libido. Czuję się tam, jakbym się dusił, a dla artysty to poważny problem. Taka sytuacja sprawia, że masz ochotę zrobić coś brutalnego, wstrząsnąć tym sztywnym systemem choćby w niewielkim stopniu. Może dlatego duńskie filmy są niekiedy tak szalone (…).


Tak mało wiemy o sobie. Całe szczęście, że inni wiedzą mniej.


Mieć zaszczyt. Traktować harcerską służbę jako zaszczytny obowiązek, nie oczekując nagród, odznaczeń, wyróżnień. I tylko jedna nagroda za służbę: poczucie spełnionego obowiązku, oceniane we własnym sumieniu. Nie medale, nie premie, nie dyplomy, tylko
– a może aż
– spokojne sumienie, źródło wewnętrznego zadowolenia, szczęścia. Ku temu zmierza harcerskie, obywatelskie wychowanie.


Przy pewnym szczęściu, dobrym wzroku i stałej zasadzie zapewniania sobie naprzód odwrotu, nim się zapuszczę do jakiej odnogi lub zatoki, wiele zdziałać można.


Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli.


Przed ślubem zdawało się jej, że go kocha, ale oczekiwane szczęście nie nadeszło. „Pomyliłam się więc”
– myślała i starała się dociec znaczenia słów: szczęście, namiętność, upojenie, słów, które tak pięknie brzmiały w książkach.


Stanisław Miedza-Tomaszewski. Był plastykiem, grafikiem, mężem mojej siostry Ireny. Stasiek już nie żyje. Muszę przyznać, że bardzo go lubiłam. Kiedy ożenił się z moją siostrą, rodzina powiększyła się o bardzo ważną dla nas postać. Nie zawsze zdarza się to szczęście, że powiększając się, rodzina się wzbogaca o kogoś prawdziwie bliskiego.

Jadwiga Kaczyńska (o plastyku Stanisławie Miedza-Tomaszewskim.)

Na szczęście jest bezwietrznie. To największy wróg skoczków.


Marlon mówił mi, „nie martw się, Maria, to tylko film”. Ale podczas tej sceny, chociaż to, co robił Marlon nie było prawdziwe, ja płakałam naprawdę. Czułam się poniżona i szczerze mówiąc, w pewnym sensie zgwałcona… Po tej scenie Marlon nie pocieszył mnie ani nie przeprosił. Na szczęście kręciliśmy ją tylko raz.

Maria Schneider (Maria Schneider twierdzi, że podczas pracy nad filmem ''Ostatnie tango w Paryżu'' zmuszono ją do odegrania sceny erotycznej, której nie było w scenariuszu.)

Poprzez złości szarą chustę Ledwo prześwituje sens Zawracają nad tą pustką Całe stada szczęść


(…) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju.


Załóżmy na moment, że wszelka prokreacja zanika, oznaczałoby to tylko tyle, że przestałby się dokonywać proces niszczenia. Moksza jest niczym więcej jak uwolnieniem się od cyklu narodzin i śmierci. Wierzy się, że to samo w sobie jest największym szczęściem, i słusznie.


Głupi marzy o bogactwie, a mądry o szczęściu.101 - 150

Aha!
– zdobyłem chorągiew. Jak to? możem jej nie zdobył? Jeśli justycja nie polegnie także w tej bitwie, tedy pewien jestem nagrody. O chamy! Szczęście wasze, iż mi się koń rozparł. Nie znałem się mniemając, iż fortelom mogę ufać bardziej niż męstwu. Mogę się do czegoś więcej w wojsku przydać niż do zjadania sucharów.

Jan Zagłoba (po zdobyciu chorągwi pułkowej na Kozakach Maksyma Krzywonosa w bitwie pod Konstantynowem.)

Pieniądze dają bardzo mało szczęścia, chociaż nie przeszkadzają w życiu.


Masz szczęście do szczęśliwych przypadków.


Lecz nie mogłoby być większego i fatalniejszego nieporozumienia, niż gdyby szczęśliwi, udani, mocni na ciele i duszy poczęli wątpić o swym prawie do szczęścia.


Rozkosz bez szczęścia nie jest żadną rozkoszą.


Jesteśmy celem w grze zwanej manewrami szczęścia, w której my versus reszta społeczeństwa…


Cudowne, doprawdy, jest opanowanie umysłu, tak trudnego do opanowania, zawsze żywotnego i chwytającego to co pożąda. Poskromiony umysł przynosi szczęście.


Przed ślubem zdawało się jej, że go kocha, ale oczekiwane szczęście nie nadeszło. „Pomyliłam się więc”
– myślała i starała się dociec znaczenia słów: szczęście, namiętność, upojenie, słów, które tak pięknie brzmiały w książkach.


Wesołość to jedyna rzecz, która w gotówce daje szczęście, wszystko inne to tylko weksel na szczęście.


Myślę z wdzięcznością dla Boga za tyle szczęścia i błogosławieństwa w życiu i pracy. Czuję się taka szczęśliwa w tej chwili… Mam jedną gorącą prośbę na nowe siedmiolecie
– żebym nigdy nikomu nie wycisnęła łzy (…). Zaglądam do dzienniczka sprzed siedmiu lat. Wówczas modliłam się, żeby nie dostać trądu. Dziś o tym nie myślę.

Wanda Błeńska (notatka w dzienniku.)

Ci, którzy tron zawdzięczają szczęściu, dochodzą doń bez wielkiego trudu, ale z wielkim tylko trudem mogą się na nim utrzymać.


Pierwsze zadanie to wyjście z grupy eliminacyjnej. Jesteśmy bardzo bliscy osiągnięcia tego celu. Mamy na koncie cztery punkty, żadnej straconej bramki i świadomość, że prezentujemy coraz wyższą formę. Zobaczymy, jak się ułożą pary w pucharowej fazie rywalizacji. Czasem trzeba mieć trochę szczęścia, by daleko zajść w takim turnieju, jak mistrzostwa świata.


Każdy z nas szuka szczęścia na własną rękę.


Lecz nade wszystko wiedzieć, że wszystko, co było, nie mogło, nie powinno być inaczej, z innym, gdzie indziej, kiedy indziej
– to właśnie jest szczęście.


Boże, użycz mi pogody ducha, abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić, odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić, i szczęścia, aby mi się jedno z drugim nie popieprzyło.


Znajduję szczęście w małych rzeczach. Wciąż wierzę, że najcenniejsze rzeczy na świecie są za darmo.


Co za obślizgła, podstępna żmija! Całe szczęście, że włamałam mu się do biurka!

Gabrielle Solis (o Carlosie.)

Człowiek nawet przy najpomyślniejszych warunkach życia może być nieszczęśliwy, ale że od niego samego zależy, by nieszczęście swe zmienić w szczęście.


Musisz spróbować stworzyć szczęście wewnątrz siebie. Jeśli nie jesteś szczęśliwy w jakimś miejscu, istnieje duże prawodopodobieństwo, że nie będziesz szczęśliwy w żadnym miejscu.


Jest to wypadkowa przypadku, szczęścia i pracy. Tego pierwszego jest dość dużo, drugiego też sporo, a jeśli chodzi o pracę to trwa ona przez cały czas.

Julia Pietrucha (o swojej pracy aktorskiej.)

Wariuję ze szczęścia. Dobrze, że ożeniłem się z psychiatrą.


Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu: nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu.


Gdy woda jest spokojna
– można zobaczyć dno. Tak samo można zobaczyć duszę ukochanej w chwili pełnego szczęścia.


Czy jest cokolwiek na świecie, co by nie ciągnęło za sobą rozczarowania? Ile razy stwarzałem sobie [nadzieję na] tyle szczęścia, jeżelibym dosięgnąć mógł tego lub innego przedmiotu, i kiedy dopiął [już] celu, zawsze zostawała jakaś próżnia, której niczym nie udawało się zapełnić.

Rafał Kalinowski (w liście do brata, 1856 rok; uzupełnienia od autora książki.)

Szczęście, które posiadasz jest jak ziarno; szczęście, które dzielisz
– to kwiat.


To jest rzecz nieprawdopodobna. Jeśli ktoś powiedziałby mi, że pewnego dnia będę zawodnikiem Arsenalu, to nie uwierzyłbym mu. To wielkie szczęście dla mojej rodziny i przyjaciół. Nie mogę doczekać się gry na Emirates Stadium oraz zdobywania pucharów dla klubu i kibiców.


Lepiej jest być gwałtownym niż oględnym, gdyż szczęście jest jak ta kobieta, którą trzeba koniecznie bić i dręczyć, aby ją posiąść.


Szczęście nie znosi za sobą pościgu. Napastowane
– odwraca się i zaczyna prześladować napastnika.


Nie brałam tego za pewnik. Po prostu dopisało mi szczęście.

Avril Lavigne (o podpisaniu kontraktu.)

Dla prawdziwego szczęścia warto później trochę pocierpieć. (…) Tak, tak, za wszystko dobre w życiu trzeba drogo zapłacić! (…) Są kobiety, które wcale szczęścia nie zaznały i nawet nie mają czego wspominać.


Człowiek jest kowalem własnego szczęścia. Pewno dlatego tak często znajdujemy się między młotem a kowadłem.


Miałam w życiu szczęście. Nie musiałam ciągle chodzić na castingi, bo przespałam się z kim trzeba.


(...) jedni ojcowie zabierają dziecko do kopalni
– bo są górnikami, inni do szpitala
– bo są lekarzami. Mnie zabierano do teatru. I tyle. Jeśli rodzic jest autorytetem
– to dzieciak bardziej się jego pracą zainteresuje. Jeśli dostanie do ręki jakieś narzędzia, którymi można się bawić
– to będzie pełnia szczęścia. Ale to wszystko o niczym jeszcze nie przesądza.


Nie godność, nie władza daje szczęście, ale zbliżenie się do Boga
– miłość.


Moje szczęście zawsze polegało na tym, że spotykało mnie jakieś nieszczęście.


Miałam szczęście, że w „Mazowszu”, do którego przyszłam tuż po szkole baletowej, trafiłam pod skrzydła wielkiej osobowości, znakomitej artystki pani Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Dzięki niej zrozumiałam, że warto realizować marzenia i walczyć o siebie.


Życie to męka. Najlepiej się wcale nie urodzić. Ale to szczęście ma jeden na tysiąc.


Być dobrym
– to żyć dla szczęścia innych, mieć serce szerokie w swej dobroci.


Szczęście jest ślepe na dwoje oczu.


Najwyższe szczęście w życiu to świadomość, że jest się kochanym; kochanym dla samego siebie, a raczej kochanym pomimo samego siebie.


Rozbieżność w poglądach na szczęście jest wielka. Jedni np. widzą szczęście we władzy, inni w życiu z dala od ludzi; jedni w majątku, inni w wyrzeczeniu się dóbr doczesnych. Ale ta rozbieżność nie dotyczy pojęcia szczęścia, lecz teorii, jak je znaleźć.


Kto nie ma szczęścia w pracy, ten ma szczęście w miłości.


Szczęście jest stanem poważnym.


Czuję, że za mojego życia Tybet nadal będzie się cieszył szczęściem i pomyślnością. Potem przyjdzie wielkie cierpienie, a każdy z was doświadczy konsekwencji własnych działań (...)


Szczęście jest nieodłączne od ofiarowywania siebie innym.


Bądź szczęśliwa, że żyjemy! Jeżeli żyjesz i żyją twoi najbliżsi, to znaczy, że masz szczęście.


Nie wolno szukać szczęścia za wszelką cenę.


Twe szczęście się zmienia i ty się zmienisz.


Była taka opcja, żeby iść do wojska. Mój wujek jest pułkownikiem i polecał mi ten zawód, a ja myślałem bardziej przyszłościowo, żeby zabezpieczyć się materialnie, a muzykę odsunąć na bok jako pasję. Ale teraz wszystko się zmieniło. Wielkie szczęście, że mogę robić teraz to co kocham i się z tego utrzymać.


Szczęściu trzeba czasem pomóc.151 - 200

Potem idę do mojego pokoju dokonać radosnego przeglądu swojej garderoby. Albo mam szczęście i znajduję od razu coś, co chcę włożyć, albo moje rzeczy zaczynają wylatywać z szafy, jakby wysysała je jakaś niewidzialna siła.


Tylko popełniając głupstwa, mamy chwile prawdziwego szczęścia.


Cóż, często jest tak, że jeżeli ktoś się w jakiejś roli sprawdzi, to przy następnej okazji jest obsadzany w podobnej. Niewielu reżyserów chce ryzykować. Mnie oczywiście zawsze cieszy, gdy dostanę do zagrania rolę inną od poprzednich. Na szczęście w teatrze gram bardzo dużo i bardzo różnie. Dzięki temu nie jestem zaszufladkowany.

Mariusz Jakus (o tym, że kojarzony jest głównie z rolami czarnych charakterów.)

Największe szczęście na świecie na końskim leży grzbiecie.

Koń (powiedzenie)

Zamysły szczęścia, wy może jesteście jedynym prawdziwym szczęściem tu na ziemi!


Byliśmy szczęśliwi tak, że ciszę przerywało tylko milczenie.


Człowiek jest szczęśliwy tylko wtedy, kiedy kocha i coś daje, bo większym szczęściem jest dawać niż brać.


Kobiety byłyby miłe, gdyby tak się nie upierały przy szczęściu.


Są to bardzo ważne, a zarazem trudne pytania. Trudne dla mnie, bo miałem to szczęście być wychowywanym w atmosferze chrześcijańskiego, katolickiego domu. Mnie osobiście bardzo trudno wyobrazić sobie sytuację człowieka niewierzącego, który mówi: „Boga nie ma!”.

Marek Jędraszewski (w odpowiedzi na pytanie, czy osoba niewierząca może się modlić.)

Czułem się bardzo samotny, a jednocześnie zadowolony z samotności. Myślę, że to rzadko spotykany rodzaj szczęścia.


Szczęście jest zdrowe dla ciała, ale to troska rozwija siły ducha.


Pora chyba dać na mszę i pomodlić się o zdrowie Sebastiana Świderskiego i szczęście dla naszych siatkarzy, bo będziemy za dwa dni w ćwierćfinale walczyć z najlepszymi na świecie.

Piotr Dębowski (Igrzyska Olimpijskie, Ateny.)

Szczęścia nie ma, ale istnieją przyjemności.


Instytucja ta dąży do tego, by związek ekonomiczny i seksualny między mężczyzną a kobietą służył interesom zbiorowym, a nie by zapewniał im szczęście osobiste.


Codziennie trzeba się mierzyć z życiem i walczyć o szczęście. Życie przynosi różne doznania i gdyby tak nie było, jak bym zagrała rozpacz albo wielką miłość?


Całe szczęście, że Anglię i Francję dzieli także morze.


Skoro kultura nakłada konieczność ponoszenia tak wielkich ofiar nie tylko na seksualność, lecz i na ludzką skłonność do agresji, to lepiej rozumiemy, że ludziom trudniej znaleźć w niej szczęście. W tym względzie zaiste lepiej wiodło się człowiekowi pierwotnemu, nie znał on bowiem żadnych ograniczeń popędów, za to miał bardzo małą pewność, że długo nacieszy się swym szczęściem.


Tylko głupiec odchodzi, nie próbując szczęścia.


Fortuna kołem się toczy, czasem to koło zatrzyma się tylko raz, a czasem
– jak kto ma szczęście
– kilka razy. Trzeba umieć to zauważyć.


Bo szczęście póty trwa, póki je człowiek ocenia należycie. A dla człowieka wartość ma tylko to, co ciężko się zdobyło.


Nie ma dla mnie nic ważniejszego niż dawanie ludziom szczęścia i odwracanie ich uwag od codziennych trosk i problemów!


Kiedy człowiek przestaje się szamotać i idzie za przeznaczeniem, zamiast próbować zawładnąć swoim życiem, to okazuje się, że szczęście idzie za nim.


Nie śmierć mnie wcale nie przeraża. Śmierć oznacza kres istnienia, myślenia, czucia, wątpienia. Człowiek umiera i ma przynajmniej to szczęście, że już o nic nie musi się martwić. Jak powiada rzymski poeta, równie dobrze można by widzieć powód do zmartwień w tym, że przez tyle wieków poprzedzających nasze narodziny nie istnieliśmy.


Mówi pan: szczęście. Nie lubię tego słowa. Jest nadęte i okropnie zużyte. Zamiast: jestem szczęśliwa, wolę powiedzieć: jest mi dobrze.


Chociaż właściwie to ty powinieneś grać, bo w miłości to ty nigdy szczęścia nie miałeś.

Eugenia Basen (o totolotku do męża.)

Nie buduj domu na piasku, a szczęścia
– na sercu kobiecym.


Szczęście zbliża się powoli jak żółw, ucieka jak sarna.


Minął jeszcze jeden rok! (…) Jeszcze jeden rok dobiegł końca, a ja muszę was trochę pomęczyć ględzeniem staruszka, zanim wszyscy zatopimy zęby w tych wybornych potrawach. Cóż to był za rok! Na szczęście wasze głowy są teraz trochę mniej puste niż na początku… i macie całe lato na opróżnienie ich przed początkiem następnego roku…

Albus Dumbledore (podczas ostatniej uczty w Wielkiej Sali.)

Kochać
– to szczęście. Być kochaną
– to wielkość kobiety.


Szczęście to oddawać komuś Kochać siebie, mieć szacunek Dać więcej by otrzymać mniej Dać życie, duszę i ogień


Dusza ludzka nie podpada kalectwu, a wychowanie fizyczne jest ułożone dla szczęścia człowieka.


Tylko sprawdzaliśmy szczelność waszych granic. Szczerze mówiąc, nie wszystko jest tam w porządku. Masz szczęście, że tym razem to nie był prawdziwy atak. Już się wynosimy.


Ból nie jest rzeczą trudną. Z oczami zamkniętymi cierpieć można, schować się przed groźnym światem głęboko w swoich ciemnościach. Ale sam mówiłeś mi kiedyś: należy mieć odwagę ponosić szczęście życia… Ach, jakże to cudnie powiedziałeś: mieć odwagę ponosić także i szczęście
– kiedy idzie od przeznaczenia --


Czy wyglądam na kobietę, która skacze niefrasobliwie od szczęścia do szczęścia?


Jest tylko jeden rodzaj szczęścia, ale rodzajów nieszczęść jest tyle, ile jest nieszczęśliwych ludzi. Jak zauważył Tołstoj. Szczęście jest przypowieścią, a nieszczęście opowieścią.


Są ludzie, którzy nie zauważają małego szczęścia, ponieważ daremnie czekają na duże.


Im piekło życia jest gorsze, tym głośniej, wyraźniej słyszę odwieczny hymn życia
– piękna i szczęścia i prawdy… Życie, gdy nawet kajdany wlec trzeba
– może być i jest radosne.


Szczęście rzadko bywa nagrodą; częściej jest niespodziewanym prezentem.


Jeszcze wcześniej zły moment mnie dopadł. Tbilisi, pierwszy czerwca, zabawa Kolejka linowa w Dzień Dziecka się urwała. Byłem na dole. Na szczęście nie na górze.


Gdyby nawet socjalizm zapewniał więcej dóbr, niż kapitalizm, to i tak byłbym za kapitalizmem, bo zapewnia on więcej wolności. Na szczęście nie mam tego dylematu…


W pracy gospodyń domowych nie ma nic pięknego, potrafię więc doskonale zrozumieć rozterki i niezadowolenie przeżywane przez wiele kobiet, które muszą się tym zajmować, chociaż zasmakowały już przedtem w innym życiu, bardziej niezależnym. Więcej szczęścia zaznały, wykonując jakiś konkretny zawód albo tworząc sztukę, niż spędzając czas w kuchni.


Jak się obrońca pomyli to tragedia, jak napastnik zrobi dobrą decyzję to szczęście.


Roman Krab odczuwał już znużenie. W dole pod nim rozciągał się Pacyfik. Ciemnoniebieskie o stalowym odcieniu fale przewalały się niespokojnie. Nawet z tej wysokości widać było, że ocean jest wzburzony. Nie był to na szczęście sztorm. Raczej dalekie echo huraganu, któremu przed kilkoma godzinami zszedł z drogi.

Zbigniew Prostak (początek opowiadania.)

Chyba więcej szczęścia mają nie ci, co się rodzą, a ci, co umierają…


Bieda jest lepszym spoiwem niż szczęście.


Nie czuła się ani szczęśliwa, ani nieszczęśliwa i tego nie może dłużej znieść.


Młodości! jakże wielkie twe ofiary! Jam miłość, szczęście, jam niebo za młodu Umiał poświęcić dla sprawy narodu, Z żalem lecz z męstwem!


Szczęście można znaleźć nawet w najmniejszym ziarenku pustynnego piasku. Bo ziarenko piasku jest chwilą Stworzenia, a Wszechświat poświęca całe miliony lat, by mogło istnieć.


Życie jest jedną wielką niespodzianką i tylko nam, czasami wydaje się, że trzymamy w dłoniach ster zdarzeń. Ale jesteśmy w błędzie. Na szczęście.


Nie przyjedzie raczej tym autobusem rycerz w lśniącej zbroi. To by było najlepsze i najprostsze, ale coś mi mówiło, że nie ma co na to liczyć. Cuda się zdarzają. Może. Ale nie u nas, w Jagniątkowie.201 - 250

Samą poezją człowiek nie wyżyje.


Przed ślubem zdawało się jej, że go kocha, ale oczekiwane szczęście nie nadeszło. „Pomyliłam się więc”
– myślała i starała się dociec znaczenia słów: szczęście, namiętność, upojenie, słów, które tak pięknie brzmiały w książkach.


Nie zawsze miłość daje ci szczęście, więc żyj tak, by niczego nie żałować. Bądź ze sobą szczery.


Szczęście nie zna politycznych granic i układów, nie hołduje żadnej ideologii, ba, ono nawet bywa niezgodne z dekalogiem.


To rodzinne szczęście nie objawiło się nagle, tylko John i Meg odnaleźli do niego klucz i każdy krok małżeńskiego życia uczył ich, jak je budować, jak znaleźć klucz do skarbca domowej miłości i wzajemnego zrozumienia, co mogą posiadać najbiedniejsi, podczas gdy najbogatsi nie kupią tego za żadne pieniądze.


Miłość jest klatką, w której umieramy ze szczęścia.


Wydaje się, że szczęście jest po to, by je dzielić.


Całe szczęście polega na tym, żeby z prostych rzeczy nie tworzyć intelektualnych labiryntów.


Bywa z ludźmi, którzy widnokrąg swój biorą za koniec świata, nie pojmują, nie mają dość mocy serca i umysłu, aby pojąć, że osobiste bóle i szczęście to wyjątkowe, przelotne chwile w życiu człowieka, a całe życie jest nieprzerwanym ciągiem prac i powinności, którego ani radości, ani cierpienia przerywać nie powinny.


Człowiek, który żyje dla samego szczęścia, nie może być szczęśliwy! Zapamiętaj to sobie!


Bardzo się cieszę z jego szczęścia, bo wiem jakby to wyglądało, gdybym ja wygrał w Brazylii. To było coś niesamowitego
– wspaniała publiczność, gra we własnym kraju. On zasługuje na to. Pracował bardzo ciężko przez cały rok i cieszę się razem z nim.


No przecież nikt nie obiecywał nam, że będzie łatwo. Zamiast łóżka, czterech ścian, tylko powietrze i karton. Przedstaw szczęście tym faktom i tak ci nikt nie powie gdzie w szaleństwie tym wartość.


Miłość to wiara, to religia ziemskiego szczęścia, to promienny trójkąt umieszczony w sklepieniu świątyni, którą nazywamy światem.


Nie mamy prawa cieszyć się szczęściem, jeśli nie tworzymy go dokoła nas, podobnie jak nie możemy używać bogactw, których nie wypracowaliśmy.


Jedynie prawda jest i może być fundamentem szczęścia tak poszczególnych ludzi jak i całej ludzkości.


Mam dla ciebie worek szczęścia bez dna w nim dni pełne słońca i to co wymarzyłam w snach. (...) Tęsknoty, niespełnione nadzieje, radości, serca drżenia, nawet czułe spojrzenie.


Myślę o prawdziwym szczęściu, bez tchu, bez pamięci, bez reszty…


(…) szczęście daje nie tyle poprowadzenie trudnej drogi, ale zgrzytanie zębów rywali…


Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.


Czasem powodzenie w życiu zależy od drobnostki. Od jednego spotkania. Właściwej decyzji, łutu szczęścia.


Któż nie chciałby stać się przez szczęście głupszy, zamiast być mądrzejszym przez szkodę?


Wygrywa ten, kto dociera do mety, a nie ten, kto odpada po drodze. Nie wierzę w szczęście. Po prostu dużo pracuję.


Role ekranowe trafiają się lub nie, ale na szczęście moim domem był i jest teatr.


Szczęście jest jak lekkomyślna dziewczyna, która ci w oczy popatrzy, da całusa i leci dalej; nieszczęście jest jak poważna kobieta, która spokojnie siada przy twoim łóżku i
– żyje.


Przy każdej sprawie należy patrzeć końca, jak on wypadnie: wszak wielu ludziom bóg tylko ukazał szczęście, aby ich potem strącić w przepaść.


Kwiat szczęścia najpiękniej rozkwita, gdy opromienia go światło miłości.


Cokolwiek robią kobiety, muszą to robić dwukrotnie lepiej od mężczyzn
– na szczęście to nie jest takie trudne.


Człowiekiem szczęśliwym jest ten, który zdobył swe szczęście.


Trzy rzeczy dają miarę człowieka: dowodzenie, bogactwo i szczęście.


Gdy już było pewne, że to mi przypadnie nagroda, krzyczałam z radości. Nie mogłam uwierzyć, że wygrałam! Przecież tylu innych aktorów gra w serialu i też kochają ich widzowie. Po prostu miałam więcej szczęścia.

Julia Wróblewska (o tytule Najukochańszej Postaci Serialowej w ''M jak Miłość''.)

Tajemnica szczęścia ukryta jest w tym, by widzieć wszystkie cuda świata i nigdy nie zapomnieć o dwóch kroplach oliwy na łyżce.


Dla mnie sukces jest składową wielu rzeczy. 90% to jest praca, 5% to jest talent i kolejne 5% to jest szczęście.


Ci, którzy wyłącznie dzięki szczęściu zostają z prywatnych ludzi książętami, zostają nimi z małym trudem, lecz z dużym utrzymują się; oni na skrzydłach lecą do celu, więc też w drodze nie napotykają żadnych przeszkód, wszystkie one występują dopiero później, gdy się już usadowili na tronie.


Różnymi drogami biegnie życie ludzkie, ale wszyscy szukają szczęścia i miłości.


Seks nie musi być manifestacją siły. I nie musi być karą, do cholery. Powinien być zabawą. A czasami, gdy ma się szczęście, seks dostarcza zupełnie wyjątkowych wrażeń.


Niezadowolenie jest podstawą szczęścia.


Jest prawdą powszechnie znaną, że samotnemu a bogatemu mężczyźnie brak do szczęścia tylko żony.


Widać było, że jest zupełnie nieobecna, pogrążona w sobie i w tej obecności obok, wyłączona z otaczającego ją świata. Nie istniał ani ogród koło nich, ani inni ludzie, ani wczoraj, ani jutro, życie zamykało się do tej chwili, która trwała, do dotykania głową ramienia najbliższego człowieka, do spokoju, do bezpieczeństwa, do szczęścia.


Zupełnie niespodziewanie zadzwonił do mnie Terry Gilliam i powiedział: „Chciałbym, żebyś zagrał u mnie główną rolę, uroczego staruszka”. Uznałem, że wybrał mnie, bo zaledwie garstka aktorów w moim wieku może jeszcze mówić. Szczęście wciąż mi dopisuje, bo z każdym rokiem zostaje ich mniej, więc póki żyję i mam się nieźle, mogę stawiać się na wezwania. Przyjąłem propozycję.


Szczęście każdego jest dobrem dla każdego i wobec tego szczęście ogółu jest dobrem dla ogółu ludzi.


Nie można być obojętnym wobec misterium życia i śmierci. Ta książka jest dla tych, którzy myślą za siebie i nie ulegli wpływom radia, kina oraz gazet. Oferuje ludzkości pomoc: obdarowuje społeczeństwo zdrowym rozsądkiem i szczęściem zamiast szaleństwa, które dotyka tak wielu z nas.

Aleister Crowley (o książce ''Ekwinokcjum bogów''.)

Niektórzy przystosowali się całkiem nieźle do życia na Ziemi ale pozostała w nich nuta szaleństwa. Na całe szczęście, gdyż Kosmita ma naturalną zdolność do widzenia rzeczywistości z lotu ptaka, którą inni muszą w sobie dopiero rozwinąć lub nigdy nie osiągną takiego poziomu kreatywności.


Kiedy szczęście się znuży, to i na głupiej krowie przysiądzie.


(...) na szczęście syn ma moją naturę: wszędzie mu dobrze, łatwo nawiązuje kontakt z ludźmi, takie podróże to dla niego atrakcja.


Żeby zagrać najsłynniejszą polską kucharkę, na szczęście nie trzeba umieć gotować tego, co ona gotowała…


Chcę spróbować szczęścia z dziewczyną.


Społeczeństwo jutra, jeśli zechce dać swej ludności maksimum szczęścia, winno z jak największą energią tępić tendencję ku stworzenia państwa policyjnego lub biurokratycznego. Winno przeciwstawić się dążeniom do powszechnej niwelacji jednostek, do nieznośnego i bezpłodnego konformizmu.


Im bliżej jesteśmy chwili szczęścia, tym bardziej niepokoi nas jego ułuda.


Swoją radość można znaleźć w radości innych; to właśnie jest tajemnicą szczęścia.


Tylko 10 centymetrów dzieli mnie od szczęścia.

Głębokie gardło (dzwoniąc do doktora w sprawie swego penisa; okazało się, że nie przeszkadza mu zbyt mały wzrost… tylko zbyt wielki.)


251 - 300

Wartość nauki polega na szczęściu, które ona przynosi ludziom. (…) Odkrycia naukowe same w sobie są najwyższą wartością! Doskonalą człowieka bardziej niż kotły parowe, turbiny, lotnictwo i cała metalurgia od Noego do naszych czasów. Duszę doskonalą, duszę!


Życiowa mądrość numer jeden: nie warto latać za facetem, któremu się nie spodobasz tak, jak wyglądasz zazwyczaj(...) Mądrość numer trzy: jedna ze składowych szczęścia
– wygodna odzież.


Ludzie, nie tylko ci, którzy jak ja byli na katordze, ale absolutnie wszyscy, na tyłach i na froncie, odetchnęli swobodniej, pełną piersią, i w upojeniu, z uczuciem prawdziwego szczęścia rzucili się w wir groźnej walki, śmiertelnej i zbawiennej.


Jest na świecie szczęście, ale w poczciwej pracy
– nie w obietnicach losu i loterii.


Niech pan uwierzy staremu człowiekowi, pieniądze szczęścia nie dają. Szczęście to władza.

Ekstradycja 3 (do Jana Tuwary, nowego prezesa banku.)

Jako wszytki narody Rzymowi służyły, Póki mu dostawało i szczęścia, i siły (…).


Sztuka życia
– to cieszyć się małym szczęściem.


Nie gniewam się i choć się serce rwie, Stracone szczęście me
– nie gniewam się.


Nie uznaję kalkulacji. Siatkówka ma to do siebie, że mało jest przypadków, a więcej jest prawd, które potwierdzają się w meczach. Na szczęście doświadczeni trenerzy, a takich teraz mamy, nie myślą w kategoriach „kalkulacji”. Jeżeli drużyna jest dobra, to jest dobra cały czas.


Szczęśliwe kwiaty! mogą patrzeć śmiele I składać życzeń utajonych wiele, I śnić o szczęściu jeden dzień słoneczny… Zanim z tęsknoty uwiędną serdecznej.


Wyluzujmy się, to jest tylko Polska! Tu nic nigdy nie będzie do końca udane. Ale na szczęście z tego samego powodu nic nie będzie do końca złe. To nasza specjalność!


Siła obecności Bożej, była tak intensywna, że nas prawie całkowicie pochłaniała i unicestwiała. Zdawało nam się nawet że przez dłuższy czas zostaliśmy pozbawieni używania zmysłów. (...) Spokój i szczęście jakie odczuwaliśmy, były bardzo wielkie, ale tylko wewnętrzne, najzupełniej skupiające duszę w Bogu.


Duńska solidność, przeciętność i szczęście przeszkadzają mi na każdym kroku. Na duńskich ulicach nie ma wystarczająco dużo libido. Czuję się tam, jakbym się dusił, a dla artysty to poważny problem. Taka sytuacja sprawia, że masz ochotę zrobić coś brutalnego, wstrząsnąć tym sztywnym systemem choćby w niewielkim stopniu. Może dlatego duńskie filmy są niekiedy tak szalone (...).


Gdybym urodziła się w innym kraju, pewnie też bym tańczyła, ale miałam szczęście urodzić się w Sewilli, która jest kolebką flamenco.


Człowiek, który odnosi w życiu sukces, musi być gotowy udać się w pewne miejsca, gdzie płaci się za upokorzenie.(...) Jeżeli miałeś szczęście wspiąć się na społeczny szczebel, na którym nikt nie znęca się nad tobą za darmo, to trudno: musisz za tę usługę płacić.


Odważnym szczęście sprzyja.


Miałam grypę. Matka mnie potraktowała, jakbym miała galopujące suchoty i raka płuc. Ona ostatnio pracuje z nowotworowymi dziećmi w szpitalu i wystarczy kichnąć, żeby dostawała szoku. Szczęście, że mnie wreszcie spuściła z łańcucha, bo już myślałam, że się przekręcę.


Wyjdź naprzeciw swojemu szczęściu!


Byłoby szczęściem móc uszy i inne zmysły tak zamykać jak oczy.


Każdy dzień jest zaproszeniem do szczęścia.


Pijak znajduje w wódce szczęście upokorzenia siebie samego.


(...) brak czegoś, czego się bardzo pragnie, jest nieodzownym elementem szczęścia.


Kto nie ma odwagi starać się o swoje szczęście, tym samym udowadnia wyraźnie, że tego szczęścia nie jest wart.


Szczęście składa się ze wspomnień nieszczęść, których zdołaliśmy uniknąć.


Kochanek nieśmiały nigdy nie jest szczęśliwy. Ceną szczęścia jest odwaga.


– (...) Ona mi się nie podoba, synku! Ona nie da ci szczęścia! Synek powstrzymał się od zawiadomienia mamusi, że Anita owszem, JUŻ daje mu szczęście... od jakiegoś roku.


Spałem i śniłem, że życie jest radością. Obudziłem się i zobaczyłem, że życie jest służbą. Zacząłem służyć i zobaczyłem, że służba jest szczęściem.


Szczęście jest kobietą.


Pieniądze szczęścia nie dają, ale pomagają.


Wydaje mi się jednak, że na przestrzeni wieków mimo „rozlicznych wynalazków” bilans szczęścia nie ulega zmianie, bo jeśli w jakiejś dziedzinie wiedzie nam się lepiej, to w innej jest zaraz gorzej.


Twierdzą, że na kłamstwie można budować szczęście. Ale jeżeli kłamiąc, możemy kogoś zrobić szczęśliwym, za to nigdy siebie.


Podstawą szczęścia jest uważność. Do szczęścia niezbędna jest świadomość szczęścia.


Piękno tak samo nie jest nam dostępne, jak nieskończoność. Nie należy jego nigdzie szukać; nie domagać się piękna ani w miłości, ani w szczęściu, ani w cnocie; należy natomiast je kochać, aby być cnotliwym, pięknym i szczęśliwym w tej mierze, w jakiej to dla człowieka możliwe.


Tu miłość trzyma się na ślinę, a szczęście o włos.


Jego słowa są szczęścia wodospadem.


Cień od księżyca widzieć: szczęście.


Szczęście jest stanem ducha, a więc nie może być trwałe.


Szczęście ciska ludźmi jak piłką.


Był tak przystojny, że aż dech zapierało. Na szczęście to było krótkie zaparcie.

Bożysława Leszczyńska-Zbieć (o swoim byłym mężu.)

Socjaliści chcą położyć kres rządom przypadku i stworzyć społeczeństwo, w którym ludzie nie byliby już zależni od trafu, lecz stali się wolni. W najbardziej naturalny sposób jawi się owo dążenie jako nienawiść „pechowców” do „szczęśliwców”, tzn. tych, dla których szczęście uczyniło mało lub zgoła nic, do tych, którym dało wszystko.


Jeśli chcesz się stać twórcą swego szczęścia, tedy odkryjesz wnet, że przeważna część tego upragnionego przez ciebie szczęścia spleciona jest ściśle ze stosunkiem twego JA do wszelkiego TY.


Ciche szczęście w zakątku obok galopującej wieczności.


Kobiety były by miłe, gdyby tak się nie upierały przy szczęściu.


Pieniądze szczęścia nie dają
– dopiero zakupy.


(...) żony bez słów powinny wiedzieć, co oznacza szczęście dla ich mężów.


''Hic habitat felicitas''
– tu mieszka szczęście.

Sentencje i zwroty łacińskie (często spotykana inskrypcja na portykach rzymskich burdeli.)

Szczęście można odnaleźć w działaniu, a nie tylko w posiadaniu. Jednak prawdziwe szczęście to kochać i być kochanym.


Byliśmy bardzo szczęśliwi przed wojną, nieprawdaż? Z naszym domem w Złotym Brzegu, z naszym ojcem i z naszą matką. Lecz to szczęście było darem życia i miłości. Nie było one naszą własnością, życie mogło nam je odebrać w każdej chwili. Nie będzie ono mogło odebrać nam szczęścia, które zdobędziemy sami wysiłkiem spełnionego obowiązku.


Jedynym szczęściem, jakie mamy na ziemi, jest kochać Boga i wiedzieć, że On nas kocha.


Szczęście można znaleźć nawet w najmniejszym ziarenku pustynnego piasku. Bo ziarenko piasku jest chwilą Stworzenia, a Wszechświat poświęca całe miliony lat, by mogło istnieć.301 - 350

Góry można przeżywać na bardzo różne sposoby. Szczęśliwy będzie sześciolatek, którego rodzice wprowadzili na Śnieżkę, ale szczęście znajdzie też w górach wybitny himalaista, a nawet człowiek, który jest w nich bez przerwy. Każdy pobyt w górach jest czymś nowym. Jest świętem.


Wydaje mi się, że małym dzieciom najczęściej wystarcza do szczęścia bliskość matki.


Bo ja jestem dziecko szczęścia, rozumiesz? Jestem urodzony w niedzielę.


Miłość jest równie stała jak pogoda. Próbując uzależnić swoje szczęście od drugiej osoby, prędzej czy później skazujesz się na rozczarowanie.


Jedynie niewielka część społeczeństwa się wzbogaciła. Zdecydowana większość mieszkańców Chin nadal zarabia bardzo słabo. W przeszłości, biednych nie obchodziła demokracja. Ale to się na szczęście zmieniło. Ludzie zdają sobie sprawę, że na ich ubóstwo wpływa w dużej mierze system społeczny w Chinach.


Szczęście, to nie jest coś, co możesz schować i wyjąć, kiedy Ci znowu będzie potrzebne.


Odrobinę szczęścia w miłości.


Zawsze znajdę powody do niezadowolenia. Ale pewnie pełnia szczęścia prowadziłaby do zguby.


Jeśli człowiek pragnie być szczęśliwy, powinien nie tylko dążyć do szczęścia własnego, ale również do szczęścia społeczności, do której należy i do szczęścia bliźnich, którzy ją tworzą.


Istnieje szereg zasad, które określają czym jest szczęście, i jeśli ich nie spełniasz, twoja świadomość nie dopuszcza do siebie myśli, że jesteś szczęśliwy.


Najważniejsze i naprawdę święte są tylko ludzkie szczęście i wolność, natomiast religie, prawa społeczne i demokracja to tylko sposoby na osiągnięcie i ochronę tego szczęścia.


I dzisiaj ty, i dzisiaj ja
– To drogi dwie i szczęścia dwa.


'Kasia' (''o staruszce, która straciła przytomność''): Jest zimna! 'Czarek:' Ma szczęście w taki upał.


Szczęście, które przeżywasz, bierze się z miłości, jaką dajesz.


Szczęścia nie szukaj daleko za siódmą gdzieś górą i rzeką odnajdziesz je tu zwyczajnie w tym dniu ukryte w twoim uśmiechu na chwilę od ciebie uciekło i wróci niebawem jak echo


Kto pragnie szczęścia dla siebie a przemocą dręczy innych, którzy tego szczęścia równie pragną nie zazna szczęścia w zaświatach.


Nieprawdą jest, że cierpienie uszlachetnia charakter, szczęście czyni do czasami, natomiast cierpienie najczęściej wywołuje w ludziach małostkowość i mściwość.


Drogą do szczęścia zmierza Sabina
– Wielu z nią trafi po koleinach.


Szczęścia małżeńskiego nie można budować tylko na pieniądzach. Każda kobieta potrzebuje czułości, zainteresowania, emocje jakieś potrzebuje przeżywać!


Szczęście to radość z nowego dnia, bezchmurne niebo w południe i słowo „kocham” na dobranoc.


(…) kluczem do szczęścia są marzenia, które można zrealizować (…).


Na Lemie uczyłem się SF. Był pierwszym autorem, którego czytałem. Miałem szczęście mieć tak wspaniałe wprowadzenie do tego gatunku. Myślę, że twórczość Lema należy do największych osiągnięć światowej fantastyki naukowej. Kto nie czytał Lema, nie może uważać, że zna ten gatunek.


W miłości kto nie pożera, sam jest pożerany, a jednak poddać się, szukać własnego szczęścia w szczęściu kogoś drugiego
– to może być wyzwoleniem.


Życie składa się ze szczęścia i nieszczęścia, a mnie ta płyta [''Noce i sny''] potrzebna jest do życia. Piosenki są lekarstwem. Pomagają, mam nadzieję, nie tylko mnie, ale także wielu ludziom. Płyta dobrze się sprzedaje i mam wrażenie, że jest potrzebna.


Źli ludzie nie mają szczęścia w kartach.


Nawet nieszczęście może stać się przyczyną szczęścia.


Szczęście. Proste jak szklanka, jak czekolada albo kręte jak ścieżki serca. Gorzkie. Słodkie. Żywe.


Dowiedziałem się więc z doświadczenia, że źródło prawdziwego szczęścia bije w nas samych, oraz że tego, kto umie, wysiłkiem woli być szczęśliwym, nie potrafią uczynić godnym pożałowania żadne ludzkie moce.


Król Jerzy Pierwszy żył przez czas długi, A gorszy odeń był tylko Drugi. Choć powiadają starcy i dzieci, że jeszcze gorszy był Jerzy Trzeci. Rządził też Czwarty przez jakiś czas, Po czym ród Jerzych na szczęście zgasł.


Szczęście jest wypadkową tego wszystkiego, co człowiek w życiu przeżył i posiadał. Stanowi niejako zamkniecie jego rachunków życiowych, jest
– „bilansem” jego życia.


Dlaczego ja nie mam szczęścia. Pragnę tylko jednego: dać światu trochę zła. I co za to dostaję?


Ojcem dziecka szczęścia jest brak doświadczenia.


George Williams nie miał szczęścia w miłości. Kobiety zawsze znalazły pretekst, by nie dopuścić do skonsumowania związku. Zawsze były to mało oryginalne wykręty. Odkąd zaczął spotykać się z Bree Van De Kamp, George nie mógł oprzeć się wrażeniu, że jego los wreszcie się odmieni. (…) Mimo rozczarowania George musiał przyznać, że przynajmniej ta wymówka była oryginalna.

George Williams (Bree reagowała alergiczną wysypką na próby zbliżenia z George’em.)

Czynniki szczęścia działają tylko w zespołach. Nie wystarczy do szczęścia samo zdrowie, sama wolność, sam majątek czy sama uroda.


Szczęście nie polega na szczęściu, lecz na jego osiąganiu.


Właśnie tu spotkało mnie szczęście, o jakim nawet nie marzyłam, i nie warto było rozpaczać, że słodki sen dobiegał końca.


Aktorstwo nie zawsze przynosi spełnienie i szczęście. Mnie przyniosło.


Sztuka życia
– to cieszyć się małym szczęściem.


Ja miałem to szczęście, że poznałem w Polsce wiele wspaniałych osób. Więcej
– mam tu oddanych przyjaciół. Ale (…) chyba nie mógłbym mieszkać w Polsce na stałe. Zbyt kocham Moskwę, zbyt głęboko tkwią tam me korzenie. Lubię przyjeżdżać, szczególnie do Krakowa i Wrocławia. Te miasta mają swój niepowtarzalny klimat.


Pieniądze szczęścia nie dają, lecz każdy chce to sprawdzić osobiście.


Szczęście można znaleźć nawet w najmniejszym ziarenku pustynnego piasku. Bo ziarenko piasku jest chwilą Stworzenia, a Wszechświat poświęca całe miliony lat, by mogło istnieć.


Niewiedza nie hańbi, większość poczytuje ją za szczęście.


Jest tylko jedna droga do szczęścia
– przestać się martwić rzeczami, na które nie masz wpływu.


Wesołość to jedyna rzecz, która w gotówce daje szczęście, wszystko inne to tylko weksel na szczęście.


W szczęściu byłaby urocza: szczęście jest poezją kobiet, jak strój ich barwiczką.


Zadaję sobie pytanie, czy moje powołanie nie polega na złożeniu siebie w ofierze, siebie samego, łącznie ze swoim szczęściem i swoim rozwojem duchowym, aby walczyć z rzymską hydrą: by pomóc przyszłym pokoleniom, by nie zaznały wpływu tej Bestii. Jest walka, którą trzeba prowadzić, świadectwo, które trzeba składać.


Kiedykolwiek chrześcijanin zetknie się [z] wyrzeczeniem, z bólem, z cierpieniem, nie powinien nigdy zapominać, że są one drogą do szczęścia i chwały i że, porównane z niemi, są jak ta mgła poranna, która powoli ustępuje przed promieniami słońca, aż wreszcie się w nich rozpływa i śladu w powietrzu nie zostawia.


Aż nareszcie pewnego pięknego dnia, myśląc o swojem szczęściu, posmutniał człowiek szczęśliwy. Zdało mu się, że serce jego jest jakąś skrzynią kosztowną, w której się chowa niezmierzony skarb, ale on nie ma klucza do tej skrzyni i nie może bogactw swoich obejrzeć.


Zachwycony artystycznym ujęciem i urządzeniem obozu Czarnej Trzynastki Wileńskiej, z prawdziwą radością wpisuję się do księgi Drużyny, jeden z bardzo już dzisiaj nielicznej garstki organizatorów Harcerstwa w Polsce. Szczęść Wam Boże
– Czuwaj!

Zygmunt Wyrobek (Spała, 16 sierpnia 1935.)

Szczęście nie jest ani poza nami, ani w nas: jest w Bogu
– i poza nami i w nas.351 - 400

Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście.


Rozpierało go szczęście, jakiego nie zaznał od chwili wygnania z Królestwa. Na Jasność! Oto znów dowodzi Szarańczą, znów stoi na czele Aniołów Miecza. Z radości chętnie wycałowałby zakazane pyski odzyskanych podwładnych.

Maja Lidia Kossakowska (Myśli Kamaela)

Prawdziwe szczęście, którego szukamy jest najczęściej inne niż je sobie wyobrażaliśmy. Jest tajemnicą, która przekracza nasze ludzkie wyobrażenia


Nie zawsze szczęście marzy o tym, by spotkać człowieka.


Szczęście to wolność od sprzeczności.


Sekretem duchowego szczęścia jest mycie naczyń nie po to, by naczynia były czyste, ale dla samego mycia naczyń.


Nie ma w człowieku szczęścia, dopóki nie zapali się w nim pochodnia boleści żywej. Wtedy zaczynają się jego narodziny duchowe. Twarda to próba, przez którą człowiek musi przejść dla prawdy. Póki nie przeszedł, nie wolno mu uważać się za urodzonego.


(...) nikt ci tyle szczęścia nie da, co pijany ortopeda.


Błogosławione są czyste dusze, które mają szczęście jednoczyć się z Jezusem przez Komunię.


I wtedy przyszedł maj, Zamieszał w moim sercu. Zgubiłam cały żal, Poczułam co to szczęście. Tylko szczęście, Całe szczęście, Tylko szczęście.


Bóg jest Miłością
– to znaczy, że Bóg jest tym gniazdem człowieka, w którym czeka na niego oswojone szczęście.


Odkrycie nowego dania większym jest szczęściem dla ludzkości niż odkrycie nowej gwiazdy.


Generalnie kultura nie miała szczęścia do przebojowych przedstawicieli w rządzie.


By żyć w wolności i szczęściu, musisz poświęcić swoje poczucie nudy. Nie zawsze jest to łatwe.


Co do szczęścia to ma ono tylko tę użyteczność, że czyni możliwym nieszczęście.


Szczęście do teatru właściwie nie opuszczało mnie jeszcze od czasów studenckich. Spotkania z wybitnymi ludźmi sceny ukształtowały mój sposób patrzenia na teatr, myślenia o tym zawodzie, nauczyły rozumienia roli. To był taki aktorski Oxford i Cambridge w jednej pigułce.


Jak szczęśliwie żyliby niektórzy, gdyby o sprawy innych ludzi tak samo mało troszczyli się, jak o swoje własne.


Najlepszy sposób osiągnięcia szczęścia
– to rozsiewanie go wokół siebie.


Ogólnym celem, do którego dążą lub powinny dążyć wszystkie prawa, jest zwiększać w całości szczęście społeczeństwa.


Dziwnie łatwo przychodzi ideologom odkrywanie rozmaitych praw historii, które z reguły posiadają pewną cechę wspólną. Żądają mianowicie władzy absolutnej dla swych odkrywców. Na szczęście istnieją jednak, ustalone w drodze nie podlegającego zakwestionowaniu doświadczenia, tak zwane prawa przyrody.


Otrzymałem wszystko, co potrzeba... Muszę to oddać, com wziął. Ten dług przeklęty... Nie mogę mieć ani ojca, ani matki, ani żony, ani jednej rzeczy, którą bym przycisnął do serca z miłością, dopóki z oblicza ziemi nie znikną te podłe zmory. Muszę wyrzec się szczęścia. Muszę być sam jeden. Żeby obok mnie nikt nie był, nikt mię nie trzymał!

Ludzie bezdomni (Pożegnanie z Joasią)

Co dla jednego jest nieszczęściem, dla drugiego stanowi szczęście.


Nie dojdziesz, co mury w sobie tają, szczęście czy nieszczęście; ściany mają wprawdzie uszy, ale nie mają języków (…).


Bezużyteczna byłaby sprawiedliwość, gdyby nie przynosiła ludziom szczęścia.


Skoro tyle znaków wróży nieszczęście, to chciałbym wiedzieć, czy nie ma takich, które by szczęście zapowiadały (…).


Dla prawdziwego szczęścia warto później trochę pocierpieć. (…) Tak, tak, za wszystko dobre w życiu trzeba drogo zapłacić! (…) Są kobiety, które wcale szczęścia nie zaznały i nawet nie mają czego wspominać.


Choć zrozumieli. Chociaż przyszli. Nie mogli szczęścia wrócić nam. I tylko w niebie złote igły Kreśliły gwiazdom górny trakt.


Sporo jest u nas takich z zazdrością patrzących na wielkie polityczne zabawy Azjatów. Na szczęście więcej jest tych, co pragną należeć do Europy, do tej prawdziwej Europy, która przetrwa zwycięsko powrotną falę barbarzyństwa.


Szczęściem jest, że osoba kochana potrafi być jednocześnie najlepszym przyjacielem.


Jeśli ktoś przez dziesięć lat miał szczęście, to ani duchy, ani upiory nie ośmielą się go zaczepić.


Myśl dobra w nieszczęściu jest połową szczęścia.


Wdzięczność jest najpiękniejszą formą szczęścia: należy zarówno do jego przyczyn jak i skutków.


Szczęście polega na tym, że ma się dobre zdrowie i złą pamięć.


Miłość niesie ze sobą wielkie szczęście, o wiele większe od bólu, który przynosi tęsknota.


Nadzieja to pożyczka, której udziela nam szczęście.


Teraz już wiem, że szczęściem jest życie samo, jakiekolwiek by było. I choć to nie zawsze jest łatwe, staram się być w zgodzie z linią swego losu. A wyznaczają ją dwa kierunki: „do przodu” i „w górę”.


Szczęście jest jak kot: drapie, gdy poliże.


Ale szczęście to nie hazard, to ciężka praca, planowanie, a poza tym coś jeszcze. A jeżeli już hazard, to wykalkulowany.


Nic nie wiadomo. Na szczęście jesteśmy dobrze poinformowani.


Może na trwodze polega prawdziwe szczęście matki…


Piszmy prawdę o nas samych: ziomkowie i obcy będą nas sądzić; umiejmy cenić kadzidło palone szczęściu, a odpowiadajmy skromną prawdą urąganiu lub niewiadomości.


Para od razu łapie ze sobą kontakt, rozumieją się, jakby znali się od lat. Na drodze do ich szczęścia staje Leon, kolega mojej bohaterki z podstawówki, który pojawia się znikąd, zaczyna ją adorować, osaczać. Basia w końcu mu ulega i decyduje się na ślub. Leon szuka żony, bo tatuś mu kazał, wszystko robi pod jego dyktando, nie jest sobą, nie robi tego, co czuje i to jest maksymalnie słabe.


Wcale nie było pewne, czy myśli o rozwodzie Jola sama nie podsunęła mu dyplomatycznie, aczkolwiek do romansu Karol się nie rwał. Gdyby miał ratować morskich odmętów Jolę i karty kredytowe, gwarantowanie rzuciłby się ku kartom. Na szczęście pływać Jola umiała…


Trzeba dużo widzieć, by dużo odrzucać, poprzez eliminację zyskiwać większe bogactwo, a skrót formalny ma służyć jasności wypowiedzi i zwiększać siłę obrazu. Ciągle szukać własnego 'ja' i walczyć z tym szczęściem, którym jest malowanie.


Bardziej od pieniędzy, potrzebujesz miłości. Miłość to siła nabywcza szczęścia.


Aktorzy mają to niebywałe szczęście, że przeżywają kilka żyć
– swoje i postaci, które grali, oczywiście pod warunkiem, że do swego zawodu podchodzą naprawdę poważnie. Mając zatem 60 lat mogę uznać, że przeżyłem tych żyć przeszło sto.


Szczęście dziś matką, a jutro może być macochą.

Szczęście (przysłowie polskie)

Kto miał szczęście w miłości, uważa się niezmiennie za dobrego. Kto nie miał szczęścia, myśli z reguły tak samo.


Cóż może powiększyć szczęście człowieka, który cieszy się zdrowiem, nie posiada długów i ma czyste sumienie?


Błogosławiony ten, kto żyje w pokoju. Nie ma na ziemi większego szczęścia.401 - 450

Na szczęście nauczyłem się czytać. Ta umiejętność była dla mnie prawdziwym wybawieniem, od tej pory moimi przyjaciółmi stały się książki.


Mówi się szczęście w miłości
– jakby szczęście nie było samo przez się pojęciem erotycznym.


Minął już rok od jej powołania i jak na razie nie mają się czym pochwalić. Jest tylko szereg niespełnionych obietnic. To jedna wielka porażka. (...) Problem z podkomisją pana Berczyńskiego jest taki, że jej członkowie nie są ekspertami od wypadków lotniczych i mogą wyciągać błędne wnioski. Na szczęście można je później prostować.


Albo że Najgorsza rzecz, Że nie ma już mnie, Że ja i cały mój cholerny świat To już nie teraźniejszy czas… (…) Ale ja jestem. Szczęście rozpiera mnie!


Biada, kto daje ojczyźnie pół duszy, A drugie tu pół dla szczęścia zachowa.


Jedynie dwie rzeczy czynią nas szczęśliwymi: wiara i miłość.


Pytam, czy człowiek ma jedno życie?
– Jonasz pytał o to samo. Tak, jedno życie, w szczęściu i w głupocie. W grzechu i dobroci, w godności i w nędzy tylko jedno życie.


Nie ma większej umiejętności ponad wiedzę, nie ma większego szczęścia ponad zdrowie.


Zdrowie jest najcenniejszą zdobyczą, a zadowolenie największym bogactwem. Osoba godna zaufania jest najlepszym towarzyszem, Nirwana
– najwyższym szczęściem.


(...) miałam szczęście, by w wieku 27 lat wystąpić w tym słynnym teatrze i spotkać się z tak olbrzymim entuzjazmem krytyków, publiczności i dyrekcji. Od tego momentu dyrekcja opery zaproponowała mi wiele kolejnych kontraktów.

Aleksandra Kurzak (o występie w Metropolitan Opera w Nowym Jorku.)

Tajemnica szczęścia ukryta jest w tym, by widzieć wszystkie cuda świata i nigdy nie zapomnieć o dwóch kroplach oliwy na łyżce.


Dla mężczyzn miłość jest celem; trwałość tego uczucia jest jedynym szczęściem niewiasty.


Szczęście
– ani dobrobyt, ani przyjemność, ani żądza, ani zadowolenie, ani radość, ale trochę tego wszystkiego naraz.


Wielkie to szczęście, że zdrowia nie można kupić za pieniądze bo wszystko wykupili by bogacze, a dla biednych nic by nie zostało.


Błogosławiony ten, który żyje w pokoju. Nie ma na ziemi większego szczęścia.


Zaczęło się istne piekło z cierniami, które seriami wbijały się w mocno już zużyte micheliny. Na szczęście miałem sporo przyborów do łatania.


(…) [ludzie] nie tylko są uczestnikami życia, lecz ponadto cieszą się szczęściem. Taki jest rodzaj ludzki. Albowiem tylko człowiek ze zwierząt nam znanych ma w sobie coś boskiego albo przynajmniej najwięcej tego ma w sobie spośród nich wszystkich.


Im się jest szczęśliwszym, tym mniej uwagi poświęca się własnemu szczęściu.


Żadne marzone przez ludzi szczęście nie da ci tej radości triumfu, co dobrze przebyta tak zwana niedola. Przede wszystkim ona cię jedna może wyprowadzić w górę, tam, kędy cisza mówi w milczeniu przestrzeni.


Nie zawsze szczęście marzy o tym, by spotkać człowieka.


– Karaluchy! Karaluchy!!!
– Gdzie?
– zainteresowała się, gapiąc się na mnie jak na głupią.
– Na prześcieradle
– wykrztusiłam przestraszona. Popatrzyła na puste prześcieradło, na mnie i wzruszyła ramionami.
– A co chciałaś znaleźć w łóżku za tę cenę? Lindę?
– Prychnęła i wyszła.


Najgorszy rodzaj cynizmu: wiara w szczęście.


Z kim szczęście na ukos, i kury nań gdaczą.


Przyjaźń
– mnożąc radości i dzieląc troski
– zwiększa nasze szczęście i zmniejsza cierpienie.


Kurt był taki uroczy… Nie umiem opisać, jakie szczęście mnie w życiu spotkało.


Prawdziwe szczęście jest rzeczą wysiłku, odwagi i pracy.


Miłość nie jest szczęściem.


Nie ma lekarstwa, które wyleczyłoby z tego, czego nie leczy szczęście.


Kochała cię, wiesz? Nasza Leslie nie miała szczęścia do przyjaciół w poprzedniej szkole. Mieliśmy nadzieję, że gdy się tu przyprowadzimy to… to. Powiedziała, że gdyby nie ty… Jesse byłeś jej najlepszym przyjacielem. Dziękuje ci za to.

Most do Terabithii (ojciec Leslie do Jessego.)

Szczęście głupim sprzyja.


Nie gódź się nigdy z przymusem człowieczeństwa, z przymusem nadziei, z niewolą szczęścia. Twoją jedyną prawdą jest zwierzę, które rozszarpuje boga w tajemniczo cichych głębinach czerniejącej krwi.


W miłości jest tyle cierpienia, ile szczęścia.


(…) czasem szczęściem można się znudzić (…).


Największym szczęściem klasyków jest z pewnością to, że już nie żyją.


Od tej pory wszystko będzie ci się udawało. Ostatecznie jestem smokiem szczęścia.


Więc i ty ośmieliłeś się wystąpić przeciwko mnie? Przywrócimy ci rozsądek pewną drastyczną metodą. Rozstrzelać. Zabrać mi to stąd ''(zwłoki)''! Mam zbyt miękkie serce. Na szczęście przybędzie tu piękny kwiatuszek, żeby mnie pocieszyć ''(Erika)''.

Generał Daimos (wielki generał Olban, dyktator wszystkich Baamisjan. Główna negatywna postać.)

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli.


'Bill Burke': Cześć Jess (''przytula go''). Kochała cię, wiesz? Nasza Leslie nie miała szczęścia do przyjaciół w poprzedniej szkole. Mieliśmy nadzieję, że gdy się tu przeprowadzimy, to… Powiedziała, że gdyby nie ty… Jess byłeś jej najlepszym przyjacielem. Dziękuję ci za to.


Gdy się zobaczyło tylko raz piękno szczęścia na twarzy ukochanej osoby, wiadomo już, że dla człowieka nie może być innego powołania, jak wzbudzanie tego światła na twarzach otaczających nas ludzi.


Batumi, ech, Batumi… herbaciane pola Batumi. Cykadami dźwięczący świt świadkiem był szczęścia chwil.


Przypieczętowując naszą pracę naszą krwią możemy w końcu ujrzeć jaskrawy świt powszechnego szczęścia.

Maximilien de Robespierre (z przemówienia do Konwentu Narodowego, 5 lutego 1794.)

Jeśli w miłości jesteś źródłem szczęścia, jego owoce do ciebie powrócą. Jeśli jesteś sprawcą uraz, do ciebie powrócą krzywdy.


Głęboki upadek prowadzi często do wielkiego szczęścia.


Zrozumieć szczęście, to jakby zrozumieć, że grunt, na którym stoisz, nie może być szerszy od dwóch stóp, które go pokrywają.


Miałam szczęście. Od razu wchodziłam na scenę za koleżanki, które były w ciąży. A kiedy teatr podzielono, wyodrębniono dwie placówki. Scenę przejął Józef Szajna i powstało „Studio”
– ja z mamą zostałam u niego.

Jolanta Lothe (o początkach kariery teatralnej.)

Szczęście Bóg daje, a szatan przyrzeka.


Ja sama zepsułam kontakt… Po ciemku nie widać pajęczyn i pająki się nie płoszą… Pająki są bardzo groźne… jest ich pełno wszędzie (…). Tylko na szczęście boją się różowego koloru… Ja całe życie nienawidziłam pająków i mężczyzn…(…) Tak, tak, w pewnym sensie ma pan rację, ale to nie znaczy, że jestem szkodliwa…


Kiedy już wydaje się nam, że wszystko jest jasne. Wszechświat rzuca nam podkręconą piłkę. Musimy improwizować. Odnajdujemy szczęście w nieoczekiwanych miejscach. Zdajemy sobie sprawę z tego, co najważniejsze. Wszechświat jest też zabawny. Czasami ma sposób na to, by umieścić nas w odpowiednim miejscu.


(...) to szczytowa rola w dorobku aktorki grającej dotychczas, z niewielkimi wyjątkami, tzw. niewinne. Małgorzata Segdy
– na szczęście
– rozbudza ten racjonalny, ponury spektakl wielkim ludzkim światłem.(...) Scena obłędu w więzieniu, krótki szloch nad pamięcią zamordowanego dziecka, scena rozpaczy rozjaśnionej miłością i przebaczeniem
– przejdzie z pewnością do historii teatru polskiego.

Elżbieta Morawiec (o roli Małgorzaty w ''Fauście''.)

Mamy prawo do funduszu powierniczego, do domu w Hamptons, ale nie do szczęścia.451 - 500

Szczęście przychodzi bez zapowiedzi, a kiedy przybywa powoduje wszędzie radość.


Nagroda jest zawsze wyrazem indywidualnych gustów oceniających i na szczęście w teatrze nie ma kategorii absolutnych, wedle których można oceniać spektakle. Przeglądy czy festiwale teatralne nie są mistrzostwami Polski w skokach narciarskich, gdzie wygrywa ten, kto skoczy dalej.


Inteligencja jest to choroba umysłowa
– na szczęście mało rozpowszechniona.


Kiedyś, gdym młody był, jechałem samotny I zabłądziłem w drodze; Poczułem się bogaty, gdym spotkał drugiego: Człowiek jest człowiekowi szczęściem.


Nie istnieje coś takiego, jak szczęście, jest tylko koncentracja. Gdy jesteś skoncentrowany, jesteś szczęśliwy. Jesteś szczęśliwy, gdy nie myślisz zbytnio o sobie.


Jeśli „a” oznacza szczęście, to a=x+y+z; x
– to praca, y
– rozrywki, z
– umiejętność trzymania języka za zębami.


Komuna (…) stara się wszystkimi sposobami rozwijać w ludziach zdolność do przyjaźni bezinteresownej, potrzebę wspólnych przyjemności, pojmowanie życia, jako poszukiwania zbiorowego szczęścia.


Pełnia szczęścia jest nieludzka.


Szczęście rodzica polega na radości dziecka.


Chciałbym wierzyć, że ludzie melancholijni mają przynajmniej szansę na szczęście w dorosłym życiu.


Kiedy mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, z pewnością ma się na myśli pieniądze innych.


Równania fizyki są kluczem do naszego szczęścia, naszej zgrozy, naszego życia i naszej śmierci. Proszę o tym nie zapominać. Nigdy.


Jak większe jest szczęście być zdrowym niż bogatym, tak mniejszym jest nieszczęściem ubóstwo niż choroba.


(…) szczęście daje nie tyle poprowadzenie trudnej drogi, ale zgrzytanie zębów rywali…


Takie już mam szczęście. Wszystko, co robię, wygląda, jakbym popełnił jakąś zbrodnię… a przecież zawsze starałem się być w porządku ze sobą, z własnym sumieniem.


Szczęście męża zależy od tych kobiet, z którymi się nie ożenił.


Są ludzie, którzy nie szukają szczęścia. Smutek jest ich prawdziwym domem. Czasami posądzam siebie, że zaadoptowałem smutek jako mój wewnętrzny dowód osobisty, jako najwygodniejsze rozwiązanie, by żyć stale w czarnej chmurze.


Nabłąkawszy się, w końcu wszedł w głębinę lasu I trafił, czy umyślnie, czyli też przypadkiem, Na wzgórek, co był wczora szczęścia jego świadkiem, Gdzie dostał ów bilecik, zadatek kochania, Miejsce, jak wiemy, zwane Świątynią dumania.


Bez wzięcia pod uwagę okoliczności korzystanie z kobiety lub jej pożądanie nie może być uznane ani za dobre, ani za złe. To namiętne pragnienie, zaszczepione naturze ludzkiej, nie może być karygodne, gdy używa się go w sposób zmierzający do szczęścia zainteresowanych i rozmnożenia oraz zachowania gatunku.


Miłość, marzenia, uczucia i myśli, jeszcze raz uwierz w siebie i uwolnij ten instynkt. By żyć, by być i istnieć dla szczęścia, teraz ty i my czyli ludzie po przejściach.


Erotyzm, który zawsze na początku jest przesyconym szczęściem i zabawą świętem, kończy się zazwyczaj jako ponura lub krwawa hekatomba, gdyż dla pożądania na wolności nie ma innej granicy niż śmierć


Przywileje społeczne niekoniecznie dają szczęście.


Matki to pierwsze nauczycielki, pierwsze wychowawczynie i to właśnie od matek zależy szczęście, przyszła szlachetność, uprzejmość, wiedza, podejmowanie decyzji, zrozumienie oraz wiara ich malutkich dzieci.


Największym szczęściem jest dziecko! Może stu inżynierów postawić tysiące kombinatów fabrycznych, ale żadna z tych budowli nie ma w sobie życia wiecznego.


Wielu myli wygodę ze szczęściem.


Cudowne, doprawdy, jest opanowanie umysłu, tak trudnego do opanowania, zawsze żywotnego i chwytającego to co pożąda. Poskromiony umysł przynosi szczęście.


Mam (...) szczęście do przyjaźni z planów.


W młodości nasze szczęście jest nadzieją; w starości
– rozpamiętywaniem nadziei młodości.


Szczęście nie było zwierzchnikiem gospodarzy.


Powiedziała, że życzy nam szczęścia czy że popsuje mi hamulce w samochodzie?

Susan Delfino (do Mike’a o Katherine.)

Darmowe badania na AIDS. Rytuał naszego pokolenia. Ale mamy szczęście.


Jeśli szczęście się do nas uśmiecha, trzeba z tego korzystać i starać się mu dopomóc, tak jak ono pomaga nam.


Bardzo łatwo jest zniszczyć szczęście bliźniego, ale jakże trudno je naprawić.


Przyznać się dziś do szczęścia, to zdradzać nieczułość wobec powszechnych nieszczęść świata.


Dla orientacji będziesz potrzebował szczęścia i dobrych gwiazd. Szukaj mapy w wieży Czterech Kijów.


Kobieta do szczęścia swego nie potrzebuje sławy, potrzebuje raczej, aby nikt się na nią nie gniewał.


Patronus to rodzaj pozytywnej siły. Jest projekcją tego, czym dementor się żywi… nadziei, szczęścia, woli przeżycia… ale nie może odczuwać rozpaczy jak prawdziwy człowiek, więc dementor nic mu nie może zrobić.


Dobre uczynki prowadzą do szczęścia, złe do cierpienia…


Największe szczęście w życiu bierze się nie z posiadania, ale z dawania.


Miarą dobra i zła jest jak największe szczęście największej liczby ludzi.


Nosorożec
– gbur złowrogi, Nikomu nie zejdzie z drogi. Całe szczęście, że przechodzień Takich nie spotyka co dzień.


Żonie nie zawdzięczał nic prócz radości, jaką czerpał z jej głupoty i ignorancji. Nie jest to jednak ten rodzaj szczęścia, jaki na ogół mężczyźni pragnęliby zawdzięczać żonom, ale tam, gdzie brak innych źródeł zadowolenia, prawdziwy filozof potrafi wykorzystać i te, które mu są dane.


Myślę, że głównym celem życia jest poszukiwanie szczęścia.


Największym szczęściem jest zaprzestanie dążenia do jego osiągnięcia


Jedynym szczęściem, jakie mamy na ziemi, jest kochać Boga i wiedzieć, że On nas kocha.


Wolność! ty najpierwsza z własności człowieka, Bez której inne nikną i szczęście ucieka…


– Wierzę, że zawsze można znaleźć szczęście, nawet mając tyłek wielkości dwóch kuli do kręgli.


Ważniejszy jest łut szczęścia niż kilogram zasług.


Ma szczęście w taki upał.

Cezary Cezary (o staruszce, która straciła przytomność, na stwierdzenie Kasi, że kobieta jest zimna.)

Człowiek, który zrozumie, czym jest szczęście, będzie jak ta wiązka kijów. Nic go nie złamie. Jeżeli tego nie pojmie, pokona go najdrobniejszy problem.