Cytaty związane z hasłem szczęście (500 losowych)

„Będziemy szczęśliwi, szczęśliwi, szczęśliwi”
– powtarzał sobie w myślach, bo tego był już pewien, że własne szczęście można osiągnąć jedynie przez cudzy ból i cudzą troskę.


Szczęśliwe kwiaty! mogą patrzeć śmiele I składać życzeń utajonych wiele, I śnić o szczęściu jeden dzień słoneczny… Zanim z tęsknoty uwiędną serdecznej.


W życiu nie chodzi o szczęście, lecz o dobre życie.


Człowiek powinien tak żyć, żeby nie mieć zmartwień, a nie tylko ciągle szukać szczęścia.


Szczęście głupim sprzyja.


Gdy się zobaczyło tylko raz piękno szczęścia na twarzy ukochanej osoby, wiadomo już, że dla człowieka nie może być innego powołania, jak wzbudzanie tego światła na twarzach otaczających nas ludzi.


Dziwnie łatwo przychodzi ideologom odkrywanie rozmaitych praw historii, które z reguły posiadają pewną cechę wspólną. Żądają mianowicie władzy absolutnej dla swych odkrywców. Na szczęście istnieją jednak, ustalone w drodze nie podlegającego zakwestionowaniu doświadczenia, tak zwane prawa przyrody.


Dla orientacji będziesz potrzebował szczęścia i dobrych gwiazd. Szukaj mapy w wieży Czterech Kijów.


To jest rzecz nieprawdopodobna. Jeśli ktoś powiedziałby mi, że pewnego dnia będę zawodnikiem Arsenalu, to nie uwierzyłbym mu. To wielkie szczęście dla mojej rodziny i przyjaciół. Nie mogę doczekać się gry na Emirates Stadium oraz zdobywania pucharów dla klubu i kibiców.


(...) to szczytowa rola w dorobku aktorki grającej dotychczas, z niewielkimi wyjątkami, tzw. niewinne. Małgorzata Segdy
– na szczęście
– rozbudza ten racjonalny, ponury spektakl wielkim ludzkim światłem.(...) Scena obłędu w więzieniu, krótki szloch nad pamięcią zamordowanego dziecka, scena rozpaczy rozjaśnionej miłością i przebaczeniem
– przejdzie z pewnością do historii teatru polskiego.

Elżbieta Morawiec (o roli Małgorzaty w ''Fauście''.)

Nigdy nie wiadomo, kiedy szczęście przychodzi albo odchodzi.


Miałem wiele szczęścia. Przez 30 lat uprawiałem hobby, za które jeszcze otrzymywałem wynagrodzenie. Ale nie byłoby tych wszystkich dokonań, gdyby nie zespół otaczających mnie przyjaciół.


Siecią tchórzostwa nie złowisz jesiotrów szczęścia.


Całe szczęście, że Arek Gołaś idzie pod siatkę a nie na zagrywkę, on bardzo dobrze tylko atakuje i blokuje.


Tak, widziałem, że nam nie idzie i że przyda się jeszcze trochę czasu na przemyślenia. Na szczęście w naszej ławce rezerwowych była wtyczka, tuż przy moim krzesełku. Wyciągnąłem ją, żeby jeszcze z chłopakami pogadać. Wytrzymałem dozwolone maksimum, aż w końcu pozwoliłem wznowić grę.

Leo Beenhakker (o sytuacji, kiedy na stadionie zgasło światło.)

Niestety, tak to już bywa na tym nie najlepiej urządzonym świecie, że szczęście człowiecze nie zawsze zależy od czyichś dobrych życzeń.


Są ludzie, którzy nie potrafią rozpoznać szczęścia, nawet jeśli ono samo pcha się im do rąk. Ale to oni na tym tracą, Etel, pamiętaj.


Należy mówić stale dobrze o płci pięknej w ogólności; chwalić te, które są miłe; milczeć o innych; obcować z nimi mało; nie ufać im nigdy; i nigdy nie uzależniać swego szczęścia od jakiejkolwiek kobiety.


Zaczęłam pracować, kiedy Filip miał cztery miesiące. Ale kiedyś zadałam sobie pytanie: czy mogłabym zrezygnować z pracy? Im jestem starsza, tym bardziej zachłanna na muzykę. To również miłość, która daje mi szczęście. A dobra mama to szczęśliwa mama.


(…) nikt ci tyle szczęścia nie da, co pijany ortopeda.


Szczęściem jest, że osoba kochana potrafi być jednocześnie najlepszym przyjacielem.


Pieniądze szczęścia nie dają, lecz każdy chce to sprawdzić osobiście.


Moja wspaniała matka jest kobietą wielkiego serca i rozumu. Jest odważna, dumna i szlachetna. Jej zawdzięczam nie tylko swoje szczęście, ale wszystko, co dobrego kiedykolwiek uczyniłem.


W jednej chwili Jean Baptise Grenouille zniknął z powierzchni Ziemi. Kiedy skończyli, na ich twarzach unosił się dziewiczy blask szczęścia. Po raz pierwszy w ich życiu wierzyli, że zrobili coś z czystej miłości.


Są dwie drogi do szczęścia
– religia i głupota.


Bo dla prostej tej przyczyny, Że obojga ród nie różny, Przez małżeńskie stadło tedy Jedno szczęście upragnione. I dlatego niech kobietę Tak pieszczotą przygotuje, By miłości stan najwyższy Niż on pierwej osiągnęła.


Więcej wart jest trener, który ma szczęście, niż lepszy trener, który szczęścia nie ma.


Jednostka lub kilkuosobowa klika opętana żądzą władzy, która wykorzystuje tęsknotę mas za absolutnym szczęściem, ich bezgraniczne pragnienie zbawienia, może doprowadzić do powstania masowego ruchu fundamentalistycznego, do zbiorowego szaleństwa.


Jeno tą białą ciszą się zachłysnąć, Jeno zasłuchać się w dzwoneczków chrzęście, Jeno bez słowa białą dłoń uścisnąć I lecieć w szczęście...


Gdyby nawet socjalizm zapewniał więcej dóbr, niż kapitalizm, to i tak byłbym za kapitalizmem, bo zapewnia on więcej wolności. Na szczęście nie mam tego dylematu…


Gdy woda jest spokojna
– można zobaczyć dno. Tak samo można zobaczyć duszę ukochanej w chwili pełnego szczęścia.


Cóż to my, ludzie, jesteśmy: gniazdo bólów rozognione, kulka złudnego szczęścia, majak czasu tego, teatrum trwogi i wstrętu do wszystkiego, śnieg, co wnet stopnieje, i świece wypalone!


Macie szczęście, że nie jesteście parą hetero. W naszej stacji nie lubimy odmieńców.


Życzliwość jest pragnieniem szczęścia drugich.


Wesołość to jedyna rzecz, która w gotówce daje szczęście, wszystko inne to tylko weksel na szczęście.


Dowiedziałem się więc z doświadczenia, że źródło prawdziwego szczęścia bije w nas samych, oraz że tego, kto umie, wysiłkiem woli być szczęśliwym, nie potrafią uczynić godnym pożałowania żadne ludzkie moce.


Podobno uczucie szczęścia tylko wtedy w pełni przenika (podobno) twe wzburzone serce, gdy zdasz sobie sprawę, gdy zrozumiesz, że całkowicie należy do ciebie drugi człowiek, który cię kocha każdą, nawet najmniejszą cząstką swego serca, że stoi wiernie u twego boku, cokolwiek by się stało, wtedy, tylko wtedy możesz powiedzieć, jestem szczęśliwy.


Jedynie człowiek szczęśliwy może promieniować szczęściem wokół.


Nikt nie jest zupełnie szczęśliwy od dzioba do ogona.


Strach przed śmiercią jest żarem podtrzymującym szczęście.


To szczęście, że przybył pan do naszego miasta. Grasuje tu bardzo groźny przestępca. Bandyta, który każdego roku zabija wielu ludzi, zwłaszcza w zimie. O, tak. To nędza.


Człowiek wiele oczekuje od życia. Możliwe, iż ciągle jeszcze spodziewamy się szczęścia
– ale kiedy do nas przychodzi robi to zawsze niespodziewanie.


Każdy popełnia czasem błąd. Nie będę się z tego powodu załamywał. Miałem szczęście, że tam byłaś.

Na dobre i na złe (do Wiktorii Manuelii Consalidy.)

Prawda, miłość, nadzieja, szczęście. I możesz mi mówić: „Głupi idealisto”, mów. Ja żyję tak, nic albo wszystko, Bo nie wiem czy zobaczę jutro.


Są to bardzo ważne, a zarazem trudne pytania. Trudne dla mnie, bo miałem to szczęście być wychowywanym w atmosferze chrześcijańskiego, katolickiego domu. Mnie osobiście bardzo trudno wyobrazić sobie sytuację człowieka niewierzącego, który mówi: „Boga nie ma!”.

Marek Jędraszewski (w odpowiedzi na pytanie, czy osoba niewierząca może się modlić.)

Ludzie nie są zainteresowani słuchaniem o czyimś szczęściu, radości, powodzeniu. Jakby nie mogło im to przejść przez uszy.


Lecz na szczęście wszelaki serce ma być jednakie;


Największym szczęściem jest urodzić się dobrym.


Całkiem niedawno dostałam zniżkę w pociągu
– pan konduktor nazwał to Promocją Barw Szczęścia.


Jedynie człowiek szczęśliwy może promieniować szczęściem wokół.51 - 100

Jest fala w uczuciach mężczyzn, która zabrana przez powódź, prowadzi do szczęścia. Ale ominięta, podróż ich życia staje się ograniczona do płycizny i nieszczęścia. Na falach takiego morza jesteśmy teraz i musimy brać to, co jest nam dane, albo stracimy, zanim zaryzykujemy.


Nie można wylądować na stałe w jednym punkcie o nazwie „szczęście”. Człowiek nie potrafi bowiem skupić uwagi dłużej niż mucha domowa. Czy znacie wiele much, które osiągnęły wieczne szczęście i siedzą wieczorami w domu?


Szczęście nie jest rzeczą samą w sobie
– jest tylko przeciwieństwem czegoś nieprzyjemnego.


Minął jeszcze jeden rok! (…) Jeszcze jeden rok dobiegł końca, a ja muszę was trochę pomęczyć ględzeniem staruszka, zanim wszyscy zatopimy zęby w tych wybornych potrawach. Cóż to był za rok! Na szczęście wasze głowy są teraz trochę mniej puste niż na początku… i macie całe lato na opróżnienie ich przed początkiem następnego roku…


Szczęście ciska ludźmi jak piłką.


Pełnia szczęścia to niewygodny stan.


Kiedy mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, z pewnością ma się na myśli pieniądze innych.


To zadziwiające, bo dostałam ich [nagród] już 11 i śmieję się, że wyczerpałam limit do końca życia. Jednak prawda jest taka, że mam w teatrze ogromne szczęście do ludzi.


Jak to się dzieje, że jedna jedyna osoba może stanowić dla nas zarówno źródło ogromnych cierpień, jak i nieodzownych warunek wszelkiego szczęścia.


Szczęście ciska ludźmi jak piłką.


Rozpierało go szczęście, jakiego nie zaznał od chwili wygnania z Królestwa. Na Jasność! Oto znów dowodzi Szarańczą, znów stoi na czele Aniołów Miecza. Z radości chętnie wycałowałby zakazane pyski odzyskanych podwładnych.

Maja Lidia Kossakowska (Myśli Kamaela)

Ma szczęście w taki upał.

Cezary Cezary (o staruszce, która straciła przytomność, na stwierdzenie Kasi, że kobieta jest zimna.)

Jakżebym mógł przełamywać tę falę kobiecej niezależności, która przetacza się przez świat? Kobiety wykazują tak wielką potrzebę wolności, tak wielka jest ich chęć korzystania z przyjemności życia! Nie rozumieją, że szczęście osiąga się nie przez zabawę, lecz przez wyrzeczenie.


Cóż może człowiek wiedzieć o szczęściu poza tym, jak się to pisze?


Szczęście jest głuche, nie zwraca uwagi na krzyczących, widzi tylko czyny.


Kto nie ma odwagi starać się o swoje szczęście, tym samym udowadnia wyraźnie, że tego szczęścia nie jest wart.


Ludzkość niekiedy ma to szczęście, że nikt jej nie zbawia.


Istnieje szereg zasad, które określają czym jest szczęście, i jeśli ich nie spełniasz, twoja świadomość nie dopuszcza do siebie myśli, że jesteś szczęśliwy.


Nie istnieje coś takiego, jak szczęście, jest tylko koncentracja. Gdy jesteś skoncentrowany, jesteś szczęśliwy. Jesteś szczęśliwy, gdy nie myślisz zbytnio o sobie.


Sukces jest sprawą szczęścia. Proszę zapytać o to jakiegoś nieudacznika.


Bo szczęście póty trwa, póki je człowiek ocenia należycie. A dla człowieka wartość ma tylko to, co ciężko się zdobyło.


Szczęście nie jest kolorowym motylem, za którym musisz pobiec, jeśli chcesz go złapać. Szczęście jest jak cień: podąża za tobą nawet wtedy, gdy o nim nie myślisz.


Z kim szczęście na ukos, i kury nań gdaczą.


Szczęście się nie narzuca. Nie chcecie go? Nie ma sprawy, pójdzie sobie gdzie indziej.


Zapisu bólu w jednym obszarze pamięci nie można wymazać zapisami szczęścia w innych.


Tańczyła dla siebie, przepojona radością, w oku cyklonu szczęścia, jakim było życie.


Jestem farciarzem. O nic w życiu nie musiałem walczyć. Wszystko łatwo przyszło. Praca mnie znalazła, miłość mnie znalazła. Szczęście mnie znalazło.


Nie zamierzam niczego zmieniać. To, co uczynił mój ojciec, było słuszne (…). Szczęście Polski zależy od jej całkowitego złączenia się z ludem mojego cesarstwa. Żadnych złudzeń, panowie, żadnych złudzeń!

Aleksander II Romanow (w maju 1856 do witających go Polaków. W oryginale przemówił po francusku: Point de reveries, messieurs!)

Szczęście, to nie jest coś, co możesz schować i wyjąć, kiedy Ci znowu będzie potrzebne.


Chleb szczęścia posmarowany jest masłem z obu stron.


Weź do ręki biały opłatek, choćbyś nawet nie miał go z kim dzielić - i życz szczęścia całemu światu; niech się wszystkie serca rozweselą!...


Piękno tak samo nie jest nam dostępne, jak nieskończoność. Nie należy jego nigdzie szukać; nie domagać się piękna ani w miłości, ani w szczęściu, ani w cnocie; należy natomiast je kochać, aby być cnotliwym, pięknym i szczęśliwym w tej mierze, w jakiej to dla człowieka możliwe.


Powiem ci, co jest szczęścia tajemnica, O serce! Ożyj temu, co nad śmierć, nad ból, nad złudzenie, Trwa nieskończenie. I niech trwa drżąca kotwica Tam pada, gdzie jest głębin spokój i milczenie.


Co nie boli, to nie życie, co nie przemija, to nie szczęście.


Nie było dotąd w naszym kinie szczęśliwie zakochanej pary gejów
– jakby to szczęście dwojga mężczyzn było najwyższą nieprzyzwoitością, nieopanowaną transgresją, najwyższym tabu. Najwyraźniej rodzimy widz powinien taki morał z filmów czerpać, że geje zawsze są żałości, a przynajmniej nieszczęśliwi.


Kochanek nieśmiały nigdy nie jest szczęśliwy. Ceną szczęścia jest odwaga.


Szczęście jest jak motyl: kiedy usiłujesz je złapać, zawsze wymyka ci się z rąk. Ale jeśli cichutko usiądziesz, to może samo do ciebie przyleci.


Dla mężczyzny aktorstwo to nie jest coś, dzięki czemu może zapewnić rodzinie poczucie bezpieczeństwa i stabilność. Nawet jeśli jest najambitniejszy i najzdolniejszy, może po prostu nie mieć szczęścia. Od dawna głoszę teorię, że poza aktorstwem facet powinien mieć dodatkowy fach.


Opłaca się czasem poczekać na szczęście.


Większość naszego społeczeństwa jest na szczęście heteroseksualna. Ród ludzi wyginąć by musiał, gdyby było inaczej.


Sekretem duchowego szczęścia jest mycie naczyń nie po to, by naczynia były czyste, ale dla samego mycia naczyń.


USA to najlepszy kraj na świecie. Nawet Czarni mają szczęście, że tu są. Ale jeśli jesteś Czarny, to patrzysz na USA nieco inaczej. Jeśli jesteś Czarny, to USA jest jak wujek, który płacił ci za studia, ale cię molestował.


Całe szczęście, że ja dzieci w wieku szkolnym nie mam. Chyba.


To takie szczęście, jeżeli dobrzy ludzie na się dobiorą, a przeważnie tak bywa.


I oto okazało się, że tylko życie podobne do życia innych i tonące w nim bez śladu jest życiem prawdziwym, że szczęście wyobcowane nie jest szczęściem (...).

Borys Pasternak (o życiu w Moskwie podczas „dużego głodu”)

Błogosławieni i święci byli osobami, które nie szukały z uporem własnego szczęścia, ale całkiem po prostu chciały uczynić dar z siebie, ponieważ dotarło do nich światło Chrystusa.


Człowiek nie powinien nigdy być zbyt szczęśliwy, gdyż nie ma nic bardziej przelotnego i nietrwałego jak ludzkie szczęście.


Całe prawie zło bierze się stąd, że ktoś nie przestrzegał Dekalogu, że ktoś kogoś zabił, albo zranił, albo oczernił, albo obmówił, albo dał fałszywe świadectwo (…), że ktoś zdradził żonę, porzucił rodzinę, bo mówił, że ma prawo do szczęścia. Nikt nie ma tymczasem prawa do szczęścia na czyimś nieszczęściu.


Szczęście jest zdrowe dla ciała, ale to troska rozwija siły ducha.


''Nihil est ab omni parte beatum''
– nie ma bezwzględnego szczęścia.101 - 150

Nadmierna wiara w szczęście i przypadek jest tylko dowodem naszej bezsilności wobec własnego losu.


Na szczęście Kaczyńscy przeminą, choć zdążą popsuć gospodarkę. Czeka nas zastój. Ale tylko przez cztery lata. Potem naród jak koń, któremu ktoś przystawił kaktus pod ogon, zacznie wierzgać i wszelki ślad po bliźniakach zaginie. Oni po prostu znikną w tym bezmiarze obietnic bez pokrycia.


Każdy dzień jest nowym dniem. Lepiej jest mieć szczęście. Ale ja wolę być dokładny. Bo wtedy, jak szczęście przychodzi, jesteś gotów.


Kto miał szczęście w miłości, nie może mieć o niej żadnego pojęcia.


Szczęście sprzyja odważnym.


Szczęście polega na tym
– całe szczęście, by z prostych rzeczy nie tworzyć intelektualnych labiryntów.


Ludzie stale szukają skróconych dróg do szczęścia. Nie ma skróconych dróg.


Po co szukamy radości, kiedy mamy ją obok siebie? Po co szukamy szczęścia, kiedy mamy je obok siebie?


Ludzie, nie tylko ci, którzy jak ja byli na katordze, ale absolutnie wszyscy, na tyłach i na froncie, odetchnęli swobodniej, pełną piersią, i w upojeniu, z uczuciem prawdziwego szczęścia rzucili się w wir groźnej walki, śmiertelnej i zbawiennej.


Milczenie jest najlepszym tłumaczem radości, bo małe jest szczęście, które można wyrazić słowami.


Prawdziwe szczęście nigdy nie trwa długo. Jeżeli przekracza tydzień lub miesiąc, ciemna strona naszej duszy podnosi alarm: Pali się! Człowiek za burtą! Dzwońcie po gliny! (...) Wszyscy pragniemy szczęścia i bardzo o nie zabiegamy. Ale kiedy już przyjdzie, zaczynamy rozglądać się trwożnie za rachunkiem, jaki nam przyjdzie za nie zapłacić.


Długotrwałe szczęście traci już chociażby przez fakt swego trwania.


Droga do szczęścia jest ciemna i ciernista, ale oświetla ja nadzieja.


W Europie mamy bardzo wiele przykładów swoistego terroru politycznej poprawności czy wręcz islamskiego terroryzmu. Na szczęście Polska na mapie Europy od tego typu zagrożeń jest wolna i robimy wszystko, żeby takim wolnym i spokojnym krajem pozostała.


Szczęście Bóg daje, a szatan przyrzeka.


Jeśli chce się być szczęśliwym, nie wolno gmerać w pamięci.


Szczęście daje nam myśl, że sytuacja kogoś innego może być znacznie gorsza od naszej.


'Taylor:' (...) To ci grozi, jeśli będziesz tu siedział i odmawiał sobie szczęścia. 'Nick:' Mogę wstać. 'Taylor:' Wkrótce poczujesz dyskomfort...


Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu: nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu.


Szczęście jest czymś więcej niż zewnętrzna pomyślnością; warunki wewnętrzne więcej dlań znaczą.


zapraszam cię wierszem do mego wnętrza abyś przyjrzał się moim żyłom abyś spojrzał na świat moją miłością... i na wraki moich dni zapomnianych i trudnych... abyś uciekał przed fałszywym szczęściem...


(...) miałam szczęście, by w wieku 27 lat wystąpić w tym słynnym teatrze i spotkać się z tak olbrzymim entuzjazmem krytyków, publiczności i dyrekcji. Od tego momentu dyrekcja opery zaproponowała mi wiele kolejnych kontraktów.

Aleksandra Kurzak (o występie w Metropolitan Opera w Nowym Jorku.)

Tylko głupiec odchodzi, nie próbując szczęścia.


O tym, co my sami zapominamy, pamiętają na szczęście inni.


Szczęście prawdziwe, tylko gdy dzielone.


Wojownicy! Jesteście bogami bez ludzkich pożądań. Jesteście o krok od chwały! Zróbcie to, a zajmiecie miejsce obok waszych chwalebnych przodków
– samurajów! Będziecie wieczność delektować się szczęściem u boku Cesarza! Będę śledził wasze wysiłki do samego końca i zamelduję o nich u Tronu.

Takijirō Ōnishi (pożegnanie Ōnishi 21 października 1944 roku z pierwszymi ochotnikami do jednostki kamikaze. Samolotu jednak nie znalazły celów i ku zawodzie wszystkich wrócili do bazy. Zginęli dopiero cztery dni później.)

Potrafił uchronić babcię przed wieloma troskami i znacząco ulżyć jej w tych, którym nie mógł zapobiec. Takiemu celowi podporządkował swoje życie i babcia Carmen o tym wiedziała, no i dlatego w swoim związku małżeńskim byli najszczęśliwszą parą ludzi, jaką można spotkać w naszym życiu, w którym tak często słowo szczęście wydaje się nieprzyzwoite.

Jak ryba w wodzie (o dziadku Pedro Llosa Bustamante.)

Nie gódź się nigdy z przymusem człowieczeństwa, z przymusem nadziei, z niewolą szczęścia. Twoją jedyną prawdą jest zwierzę, które rozszarpuje boga w tajemniczo cichych głębinach czerniejącej krwi.


Należy zauważyć, że ludzie zajmujący się szczęściem ludów unieszczęśliwiają swoich najbliższych.


Szczęście. Proste jak szklanka, jak czekolada albo kręte jak ścieżki serca. Gorzkie. Słodkie. Żywe.


Każdy swego szczęścia jest kowalem.


Nieraz na myśl mi przychodzi to, że gdyby można było utrwalić szczęście miłości w małżeństwie, mielibyśmy raj na ziemi.


Jakie to szczęście, że istnieje śmierć.


Jak bardzo jestem szczęśliwa, nie doświadczając już tych wzruszeń, które, jak mi się kiedyś wydawało, składają się na szczęście.


Pieniądze nie dają szczęścia, ale mogę za nie kupić każdy wieżowiec w Nowym Jorku.


Szczęście jest zawsze gdzie indziej.


(...) macie dopomagać słabym i zachowywać w pamięci słowa Pana Jezusa, który sam powiedział: «Więcej szczęścia wynika z dawania niż z otrzymywania’.


Szczęście o kiju się wlecze, a nieszczęście lata na skrzydłach.


Aktor, nawet jeśli temu zaprzecza, zawsze marzy o popularności, bo to jest oznaką, że mu się powiodło. Paul Newman powiedział kiedyś, że gdyby nikt go nie rozpoznawał na ulicy, znaczyłoby to, że poniósł porażkę w swoim zawodzie.(…) prawdziwym szczęściem dla aktora jest jeśli to, co robi, spotyka się z uznaniem tych, którzy to oglądają.


Marek [tak nazywali go koledzy] jako aktor umiał bardzo wiele, ale jakoś nie miał szczęścia do wykazania się.


Trzy rzeczy dają miarę człowieka: dowodzenie, bogactwo i szczęście.


A miało być tak pięknie, miało nie wiać w oczy nam, i ociekać szczęściem, miało być: „sto lat! sto lat!”.


Świat się zmienia, ale na szczęście nie Bourbon Street. Niezmiennie tak samo zwariowana.

S@motność w sieci (o jednej z ulic Nowego Orleanu)

Jak większe jest szczęście być zdrowym niż bogatym, tak mniejszym jest nieszczęściem ubóstwo niż choroba.


Pieniądze mogą dać szczęście tylko tam, gdzie nie możne ono przyjść z innego źródła.


Szczęście jest tylko jedno… w wielkiej ciszy wielkiego kochania.


Mimo olbrzymiej aktywności był człowiekiem schorowanym, ale - na szczęście dla Sztuki - starał się to przezwyciężać. Umarł na atak serca wywołany ostrym stresem, przykrą rozmową. A ponieważ całe życie prześladowała go fobia śmierci w katastrofie lotniczej, więc nigdy nie podróżował samolotem wraz z żoną, aby nie osierocić dzieci.


Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie.


Pieniądze nie dają szczęścia, ale zmieniają gruntownie samopoczucie.


I cóż to musi być za szczęście nad szczęściem móc powiedzieć drugiemu człowiekowi: przyłożę cię jako pieczęć do serca swego, jako pieczęć do ramienia swego.151 - 200

Czym ostatecznie jest szczęście? Miłością, odpowiedzią. Jednak miłość nie daje i nigdy nie dawała szczęścia. Wręcz przeciwnie, zawsze jest niepokojem, polem bitwy, ciągiem bezsennych nocy, podczas których zadajemy sobie mnóstwo pytań, dręczą nas wątpliwości. Na prawdziwą miłość składa się ekstaza i udręka.


(...) jesteś najlepszą osobą na świecie. Nikt ze mnie nie szydzi, kiedy jestem z tobą i czuję, jak moje serce rozpala słońce szczęścia.


Ty dla tej Polski będziesz perłą, z dna wód świecącą jasno, śnieżną liliją skwitnie twe berło w snop iskier, co nie zgasną.(...) Będziesz dla Polski złotą różą, gwiazdą w szafirów skłonie, łzy, co dziewczęce szczęście burzą, w skarb zawreją w łonie.


Szczęścia nie ma, ale istnieją przyjemności.


Szczęście jest stanem ducha, a więc nie może być trwałe.


Wartość nauki polega na szczęściu, które ona przynosi ludziom. (…) Odkrycia naukowe same w sobie są najwyższą wartością! Doskonalą człowieka bardziej niż kotły parowe, turbiny, lotnictwo i cała metalurgia od Noego do naszych czasów. Duszę doskonalą, duszę!


Szczęście to stan łaski udzielanej tylko tym, którzy potrafią rezygnować i akceptować.


Pamiętaj, że minuta gniewu odbiera ci sześćdziesiąt sekund szczęścia.


Harce to radosna gra na łonie natury, gdzie mężczyźni z duszą chłopców idą razem z chłopcami na poszukiwanie przygody. Przyniosą stamtąd zdrowie i szczęście, zręczność, zaradność.


Kto posiadł szczęście, ma wszystko, co w ogóle mieć można, kogo zaś szczęście ominęło, ten robi wszystko, by je zdobyć.


Szczęścia nie szukaj daleko za siódmą gdzieś górą i rzeką odnajdziesz je tu zwyczajnie w tym dniu ukryte w twoim uśmiechu na chwilę od ciebie uciekło i wróci niebawem jak echo


Bujne, pełne szczęście entuzjastów płynie stąd, że nie znają oni tragedii poznania. Czemuż nie mielibyśmy tego powiedzieć? Prawdziwe poznanie to najgęstszy mrok.


Nigdzie nie kupisz szczęścia, miłość daje je gratis.


Niech pan wierzy w uczucie, a wszystko będzie dobrze. (…) Znajdzie pan szczęście za kratami.

Na dobre i na złe (Muffini do Marka.)

Szczęście nie jest stacją, do której przyjeżdżasz, lecz sposobem podróżowania.


Większość z nas ma szczęście lub nieszczęście obserwowania, jak życie kończy się po trochu, wcale nie zdając sobie z tego sprawy.


Religia jest istotna dla szczęścia.


Monteskiusz
– napisał, że szczęście albo nieszczęście polega na pewnej predyspozycji organów naszego ciała.


W bezmiarze drogocennej Ziemi, w bezkresie tego Świata,</br>Oby to, co dobre dla wszystkich, miało nieskończoność księżycowego blasku.</br>Oby swą ożywczą obecnością niosło trwałe szczęście i dostatek,</br>Otwierając słodką łąkę kwiatów nocnych lilii pokoju i radości.


Miałem wiele szczęścia i zawsze będę wdzięczny swoim rodzicom oraz mojej nauczycielce Annie Kantor za to, że wychowali mnie tak, jak należało wychować dziecko w mojej sytuacji. Chociaż spędzałem wiele czasu przy fortepianie, to starczało mi go też na swawolę
– przecież byłem prawdziwym łobuzem…


O! ci młodzi ludzie, odchodzą od nas i wołają głośno: Idziemy szukać szczęścia. Więc my starce, Cośmy przebiegli po tej biednej ziemi, A nigdy szczęścia w życiu nie spotkali; Możeśmy tylko szukać nie umieli…


Za ateizmem przemawia wiele argumentów. Więcej niż za religią. W gruncie rzeczy to logiczne, żeby być ateistą. Tak jak logiczne i rozumne jest to, żeby się nie zakochać… A przecież ludzie nie są w tym przypadku logiczni. Na szczęście.


W alpinizmie, jak w życiu, trzeba mieć szczęście, więc trzeba być na tyle szybkim, aby zawsze zdążyć je schwytać.


Każdy krok w odpowiednim kierunku, przybliża nas do szczęścia.


Po satysfakcji, której każdy w świecie szuka, następuje jej brak. Szczęście, o którym mówi cały świat ustępuje miejsca nieszczęściu.


Codziennie trzeba się mierzyć z życiem i walczyć o szczęście. Życie przynosi różne doznania i gdyby tak nie było, jak bym zagrała rozpacz albo wielką miłość?


O! łza ta nie jest gorzka, gdy w obecne troski Przypomnianego szczęścia miesza nektar boski; Czułość ją u ludzkości wylewa ołtarza. Gorzką truciznę sączą tylko łzy zbrodniarza.


Sekret szczęścia, a przynajmniej spokoju, leży w tym, żeby umieć oddzielić seks od miłości. I, o ile to możliwe, wyeliminować romantyczną miłość z życia, bo to ona sprawia, że człowiek cierpi. Tak żyje się spokojniej i lepiej się bawi, zapewniam cię.


Pieniądze szczęścia nie dają, ale pomagają.


To rozsądne. Tym razem darujemy wam waszą głupią arogancję. Ale nie testujcie więcej swojego szczęścia.


Nie zmusisz szczęścia, żeby ci sprzyjało.


Miłość jest bezsprzecznie największym skarbem w życiu człowieka. Odgrywa największą rolę w ustalaniu mierników wartości, którymi człowiek kieruje się przy podejmowaniu ważnych decyzji i wyborze stylu życia. Kto w dzieciństwie nie zaznał miłości, ten jest nieszczęśliwy i przyjmuje mierniki wartości, które w późniejszym życiu nie pozwalają mu zaznawać szczęścia.


Imię dobre, do szczęścia skłonność silniejsza niźli do życia; im starszy, tym jaśniej prawda wątpliwa wychodzi z ukrycia; pęd w górę, miłość do światła coraz to z wiekiem się wzmaga i rosną z nią jednocześnie i wiara, i odwaga.


Przez większość czasu masz wrażenie, że twoim życiem wcale nie rządzi przypadek, a im częściej on się ujawnia, tym częściej tłumaczysz to sobie tak, że to wcale nie przypadek. Wydaje mi się, że tak naprawdę, jeśli pracujesz nad czymś wytrwale, to w końcu dopisze ci także szczęście.


Aby ożywić ideę praw człowieka, trzeba przede wszystkim wiedzieć, czym prawa człowieka są, a czym nie są. Musimy zrozumieć, że prawa człowieka to nie jest magiczny klucz, który otwiera wszystkie drzwi do sprawiedliwości i szczęścia. To tylko jedna z zasad, które powinny obowiązywać w demokratycznym państwie prawa.


Jeżeli ktoś ma szczęście, to i niebo mu dopomaga.


Zdobywaj wiedzę. Umożliwia ona temu, kto ją posiada odróżnienie dobrego od zła, oświeca drogę do niebios. Jest naszym przyjacielem na pustyni, naszym towarzyszem w pustce, naszym przyjacielem w samotności. Wiedzie nas do szczęścia, podtrzymuje w biedzie, jest ozdobą wśród przyjaciół i zbroją pośród wrogów.


Nie wolno nam nigdy zapomnieć, jak skromne były nasze początki (…). Zapominając o tym, moglibyśmy uznać, że jesteśmy najmądrzejsi, najbogatsi i najważniejsi na świecie. Niewykluczone, że wtedy szczęście opuściłoby naszą rodzinę.


Piszmy prawdę o nas samych: ziomkowie i obcy będą nas sądzić; umiejmy cenić kadzidło palone szczęściu, a odpowiadajmy skromną prawdą urąganiu lub niewiadomości.


Szczęście mieszka przeważnie u sąsiadów.


Szczęście jest nieodłączne od ofiarowywania siebie innym.


Szczęścia nie można mieć na siłę.


…przyjaciel, który będzie referował moją sprawę ma duże szczęście do kobiet. Dotychczas się nie ożenił!


Marksizm dał mi tak ogromne szczęście, jakiego tylko człowiek może sobie życzyć: wiedzę
– dokąd należy zdążać, i spokojną pewność końcowego wyniku sprawy, której poświęciłam życie.


Pieniądze szczęścia nie dają
– dopiero zakupy.


Kto nie ma szczęścia w pracy, ten ma szczęście w miłości.


Jeśli chcesz się stać twórcą swego szczęścia, tedy odkryjesz wnet, że przeważna część tego upragnionego przez ciebie szczęścia spleciona jest ściśle ze stosunkiem twego JA do wszelkiego TY.


Od lat człowiek szuka szczęścia. A gdyby tak zamiast szukać po prostu je pielęgnował?


Zima jak troska, długo trwa, a lato jak szczęście, mija chwilą.


Spałem i śniłem, że życie jest radością. Obudziłem się i zobaczyłem, że życie jest służbą. Zacząłem służyć i zobaczyłem, że służba jest szczęściem.201 - 250

Należy przyznać, że szczęście w tym życiu opiera się na nadziei nowego i zupełnie innego życia; jest się szczęśliwym wtedy, gdy bliskie jest uobecnienie tej nadziei.


Jeśli ktoś w wieku 60 lat, będąc 14 lat w Samoobronie, odchodzi bo Mojzesowicz jest dla niego ważniejszy niż Samoobrona, to całe szczęście że odszedł, bo on był takim zwolennikiem Samoobrony i tak rozumiał program Samoobrony, jak rozumiał. Pogrzebał siebie, pogrzebał przyszłość nawet swoich dzieci, które też mogły być w polityce.


Mnie się widzi, że człowiek, który wie, do czego się nadaje, ma szczęście.


Kto pragnie szczęścia dla siebie, a przemocą dręczy innych, którzy tego szczęścia równie pragną, nie zazna szczęścia w zaświatach.


Nic nie starzeje się tak prędko jak szczęście.


I złudą jest, że z szczęścia pól Nieść będziesz miody w jutra ul I łamać z braćmi chleb i sól…


Kiedyś o atrakcyjności mężczyzny decydował jego samochód. Na szczęście te czasy minęły
– teraz decyduje telefon komórkowy.


Daremnie, ziemio
– płaczem nie podołasz, Nigdy się łzami szczęścia nie dowołasz!


Uśmiecham się i całe szczęście, że uśmiechy nie robią hałasu


Fascynuje mnie zło przeciętnego katolika. Takie ukryte, tajemnicze, które nie wychodzi na wierzch, dopóki w lodówce nie znajdzie się trup noworodka. Albo w beczce z kapustą. W głębi duszy takiego katolika widzę hitlerowską swastę. Nie staroindyjski znak szczęścia.


Pozostaje z pustym kieliszkiem w ręku i czymś trudniejszym do napełnienia w środku. Czuje się już tylko nawozem pod roślinę, jaka często przekwita na grobie zwiędłej miłości. To rzadka roślina, a nazywa się szczęście.


Szczęście jest czymś, co przychodzi pod wieloma postaciami, więc któż je może rozpoznać?


Każdy z nas ma swój własny charakter
– i ten jest naszym bogiem, sprawcą szczęścia lub nieszczęścia.


Szczęście lub nieszczęście człowieka zależy od mnóstwa rzeczy niepozornych, o których się zgoła nie mówi i o których mówić nie można.


Nie można w życiu mieć wszystkiego, ale trzeba do tego dążyć. bo szczęście to nie cel w sobie, ale styl życia.


Małe wielkie nieszczęścia potrzebne do szczęścia.


Pensjonat Pod Różą, Bo tu można kochać, tu można żyć. Uciekam przed burzą. Zielone cienie, błękitne sny. Pensjonat Pod Różą, Gdzie w każdym szczęścia kropelka lśni, W tobie też...


Tyle szczęścia, ile miał w roku olimpijskim… to być może wykorzystał zapas na całe życie.

Włodzimierz Szaranowicz (o Simonie Ammannie.)

Szczęście jest jak wstawiona szczęka! Pasuje tylko do jednego człowieka. Drugiemu na nic.


Miłość jest słowem nie mówiącym tylko o szczęściu. Miłość kobiet i do kobiet uczy więcej goryczy niż radości.


Król czy zwykły człowiek wtedy jest szczęśliwy, kiedy we własnym domu los mu sprzyja.


Zakres szczęścia człowieka zależy od niego samego.


Ojcem dziecka szczęścia jest brak doświadczenia.


Szczęście małżeńskie jest tym trwalsze, im dłużej małżonkowie zdołają ukrywać wady, jakie mieli w chwili, gdy się pobierali.


Co to za szczęście mieć za męża dzielną pyrę, a nie fujarę!


Droga do szczęścia jest ciemna i ciernista, ale oświetla ją nadzieja.


Najbardziej boję się publicznych wystąpień, ze szczególnym uwzględnieniem przemówień. Pamiętam, kiedy byłem na uroczystości wręczenia Złotych Globów za rok 1991, że przez cały czas modliłem się ''Boże błagam cię, żebym tylko nie wygrał! Mój Edward Nożycoręki wcale nie był taki dobry!'' Na szczęście nagrodę dostał Gerard Depardieu i to on musiał wygłosić mowę.


Nasz uśmiech przynosi szczęście nam samym i wszystkim wokół nas.


Gdyby nawet socjalizm zapewniał więcej dóbr, niż kapitalizm, to i tak byłbym za kapitalizmem, bo zapewnia on więcej wolności. Na szczęście nie mam tego dylematu…


Kobieta powinna mieć naukę bez pedanterii, talent bez pretensji, cnotę bez dumy, szczęście bez świadków, wesołość bez wielbicieli.


Bywają zdarzenia piękne, które pozostawiają gorzkie wspomnienia, i inne, nieciekawe i płaskie, które czas i tęsknota we wspomnieniu zmieniają w szczęście. Pierwsze trwają mgnienie oka, drugie wypełniają całe życie i przynoszą ulgę w cierpieniach.


Na szczęście pracujesz całe życie, a na nieszczęście sekundę.


(...) nikt ci tyle szczęścia nie da, co pijany ortopeda.


Szczęście... Jakie to pojemne słowo...


Na szczęście słońce rozlewając światło nie pyta ludzi, czy sobie go życzą, bo rozdzieliliby się na stronnictwa, a niektóre z nich żądałyby, ażeby zgasło.


Tylko kto kochał i był kochany może mieć wyobrażenie, jaką rozkosz rodzi harmonia dwóch dusz, wzniesionych do najśmielszych i najszlachetniejszych pomysłów. Zawistny los zsyła niekiedy te niebiańskie rozkosze, aby po nich okrutny cios mocniej udręczył. Wtenczas zdaje się że szczęście szatan wymyślił aby nieszczęście mocniej bolało.


Kilka razy szczęście się do mnie uśmiechnęło. Ale castingów nie lubię...


''Virtus ad beate vivendum sufficit''
– cnota wystarcza do szczęścia.


Wdzięczność jest najpiękniejszą formą szczęścia: należy zarówno do jego przyczyn jak i skutków.


Społeczeństwo jutra, jeśli zechce dać swej ludności maksimum szczęścia, winno z jak największą energią tępić tendencję ku stworzenia państwa policyjnego lub biurokratycznego. Winno przeciwstawić się dążeniom do powszechnej niwelacji jednostek, do nieznośnego i bezpłodnego konformizmu.


Uważamy wszystkich ludzi za swych braci, synów jednego Ojca, którzy mogą osiągnąć szczęście jedynie poprzez rozwój wzajemnej tolerancji i dobrej woli, to jest. poprzez miłość.


Żal za stratą tego, cośmy kochali, jest jeszcze szczęściem w porównaniu z koniecznością życia wśród tego, co nienawidzimy.


Zdrowie jest najcenniejszą zdobyczą, a zadowolenie największym bogactwem. Osoba godna zaufania jest najlepszym towarzyszem, Nirwana
– najwyższym szczęściem.


Tylko sprawdzaliśmy szczelność waszych granic. Szczerze mówiąc, nie wszystko jest tam w porządku. Masz szczęście, że tym razem to nie był prawdziwy atak. Już się wynosimy.


Szczęściem ludzie w to się wdali, Milicjanci ją złapali, Uwiązali na powrozie I zamknęli kozę w kozie.


Czułem się bardzo samotny, a jednocześnie zadowolony z samotności. Myślę, że to rzadko spotykany rodzaj szczęścia.


Cóż, często jest tak, że jeżeli ktoś się w jakiejś roli sprawdzi, to przy następnej okazji jest obsadzany w podobnej. Niewielu reżyserów chce ryzykować. Mnie oczywiście zawsze cieszy, gdy dostanę do zagrania rolę inną od poprzednich. Na szczęście w teatrze gram bardzo dużo i bardzo różnie. Dzięki temu nie jestem zaszufladkowany.

Mariusz Jakus (o tym, że kojarzony jest głównie z rolami czarnych charakterów.)

Ludzie obierają różne drogi szukając spełnienia i szczęścia. Fakt, że nie idą Twoją drogą, nie oznacza, że się zgubili.


Był ujmującym mężczyzną. Ile było wieczorów, kiedy zabierał mnie na przedstawienia. Przeważnie do Opery Komicznej. Byłam z nim bardzo szczęśliwa. Nigdy nie był szorstki, zawsze okazywał czułość, był uprzejmy i stale myślał o moim szczęściu. Największe wrażenie robił na mnie zawsze jego spokojny i beztroski sen…

Henri Landru (na procesie Landru.)

Szczęście nie jest ani poza nami, ani w nas: jest w Bogu
– i poza nami i w nas.251 - 300

Bohaterscy żołnierze Armii Czerwonej! Nadszedł czas rozrachunku. Armia Czerwonego Sztandaru oraz armia drapieżnego Białego Orła stanęły naprzeciw siebie przed bojem na śmierć i życie. Przez trupa Białej Polski prowadzi droga ku ogólnoświatowej pożodze. Na naszych bagnetach przyniesiemy szczęście i pokój masom pracującym. Na zachód!


Ludzie nie są w stanie pojąć, co to jest szczęście.


Ojcem dziecka szczęścia jest brak doświadczenia.


Na szczęście między tym, co przeżywamy, a doskonałością jest wiele miejsca na... rozwój.


Szczęście może przyjść przypadkowo, ale o rozum musimy postarać się sami.


Im szczęśliwsi mogą być ludzie, tym bardziej nieszczęśliwi się stają.


Ważniejszy jest łut szczęścia niż kilogram zasług.


Sztuka życia
– to cieszyć się małym szczęściem.


Ale szczęście to nie hazard, to ciężka praca, planowanie, a poza tym coś jeszcze. A jeżeli już hazard, to wykalkulowany.


Tyle jest kluczy do szczęścia w małżeństwie, że przydałby się do nich breloczek. Z dużym kółkiem.


Szczęście i nieszczęście dotyka nas nie wedle swych rozmiarów, ale wedle naszej wrażliwości.


Masiel już dawno w Samoobronie nie był. Formalnie był, ale dawno już nie działał w Samoobronie. Czy ktoś wcześniej o nim słyszał? Niech idzie, szczęść Boże na nowej drodze. PiS zbiera wszystkich renegatów, wszystkich, którzy odpadają z innych partii i na tej bazie myślą, że stworzą potężną partię chłopską. Nie ma takich obaw.


Łamany kołem szczęścia.


Sport na szczęście opiera się na wielkiej niewiadomej, ale wiadomo, że są gwiazdy, które nie zawodzą.


Wielkie to szczęście, że zdrowia nie można kupić za pieniądze bo wszystko wykupili by bogacze, a dla biednych nic by nie zostało.


Kobiety byłyby miłe, gdyby tak się nie upierały przy szczęściu.


Dobry szachista ma zawsze szczęście.


Nosorożec
– gbur złowrogi, Nikomu nie zejdzie z drogi. Całe szczęście, że przechodzień Takich nie spotyka co dzień.


Szczęście jest czymś więcej niż zewnętrzna pomyślnością; warunki wewnętrzne więcej dlań znaczą.


Różnymi drogami biegnie życie ludzkie, ale wszyscy szukają szczęścia i miłości.


Nadzieja to pożyczka, którą udziela nam szczęście.


Nie mieliśmy szczęścia. Trafiliśmy do najstraszniejszego z obozów karnych. Tylko nieliczni przeżyli.


Każdy swego szczęścia jest kowalem.


Każde szczęście jest pragnieniem nieszczęścia.


Wiem, w czym może być szczęście życia
– w dzieciach.


Ach, gdy z tobą, kochanie, Smutku i szczęścia nie dzielę, Smutek smutkiem zostanie, Weselem nie jest wesele.


Gdy się zobaczyło tylko raz piękno szczęścia na twarzy ukochanej osoby, wiadomo już, że dla człowieka nie może być innego powołania, jak wzbudzanie tego światła na twarzach otaczających nas ludzi.


Dziwnie jest oglądać cudze szczęście. Jeszcze dziwniej, jeśli to szczęście dotyczy bliskiej osoby i to wcale nie ja jestem jego przyczyną.


Być może kobieta i mężczyzna są sobie bliżsi, jeśli z sobą nie żyją i tylko wiedzą o sobie, i są sobie wdzięczni za to, że są, i że o sobie wiedzą. I do szczęścia tylko to im wystarcza.


Zrozumieć szczęście, to jakby zrozumieć, że grunt, na którym stoisz, nie może być szerszy od dwóch stóp, które go pokrywają.


Jeśli chodzi o muzykę, to ja zawsze miałem szczęście.


Co?! Pod samochód wpadłeś?! Aaa, to całe szczęście, że pod zaparkowany.


Wydaje mi się, że szczęście znajduje się gdzieś pomiędzy personalnymi, religijnymi i politycznymi ekstremami. Myślę, że szczęśliwi jesteśmy wtedy, gdy rozumiemy także punkt widzenia i potrzeby innej osoby. Szczęścia nie ma tam, gdzie jesteśmy zagubieni w samotniczym śnie.

Roger Waters (listopad 2005.)

Jestem człowiekiem szczęśliwym, spełnionym. Przy całej świadomości tego, co się nie spełniło i było nieszczęśliwe. Szczęściem jest to, że mogę nadal walczyć, nadal żyć, intensywnie pracować, i że życie nie kręci się tylko wokół choroby, ale biegnie swoim torem.


Nie ma mowy o szczęściu bez patriotyzmu.


Reklama, czyli szczęście i radość, za które musimy płacić…


Szczęście jest przyjemnością wolną od wyrzutów sumienia.


Zapewne wielkość szczęścia, które się odczuwa, jest wprost proporcjonalna do lęku i bólu, który nastąpił wcześniej. Dlatego, odpukać, nie prosiłabym raczej Boga o szczęście. A nawet o ulgę prosiłabym z pewnym wahaniem.


Na tej planecie jedna rzecz jest pewna, a mianowicie to, że szczęście nie wali drzwiami i oknami.


Na szczęście Katherine wyraża swoją agresję tak pasywnie, że nawet tego nie zauważymy.


Największym szczęściem dla duszy na ziemi jest wypełnienie Woli Bożej. Wszyscy ludzie byliby spokojni i szczęśliwi, gdyby tylko wypełniali Wolę Bożą.


Czasem masz szczęście i wiedzie Ci się zadziwiająco dobrze. A czasem życie daje ci się we znaki. Najlepiej nastaw się na to z góry, bo nigdy nie będzie inaczej.


W weekend w Meksyku miało miejsce silne trzęsienie ziemi. Na szczęście nikomu nic się nie stało, bo wszyscy Meksykanie są już od dawna tutaj.


Szczęście jest jak słońce. Lecz nawet na słońcu znajdują się plamy.


Tylko niekiedy szczęście bywa darem, najczęściej trzeba o nie walczyć.


Ameryka jest jedynym krajem na świecie, gdzie prawo do szczęścia zapisane jest w konstytucji.


Nie ma na świecie cierpienia większego, niż doznawać szczęścia na oczach nieszczęśliwych, jeść w obecności głodnych.


Jak to już bywa, zalążek katastrofy krył się właśnie w szczęściu.


Fontanna zadowolenia wytryska z umysłu; a ten co posiadł tak małą wiedzę o ludzkiej naturze, że szuka szczęścia przez zmianę czegoś innego niż własnych skłonności, zmarnuje życie na bezowocnych wysiłkach i pomnoży żal, którego chciał się pozbyć.


Jest prawdą powszechnie znaną, że samotnemu a bogatemu mężczyźnie brak do szczęścia tylko żony.301 - 350

(…) postępy techniczne, nie mają żadnej wartości dla naszej ekonomii szczęścia.


Odpowiedzialność za moje szczęście spoczywa wyłącznie na mnie. Mój mąż mi go nie da niczym prezentu zawiniętego w delikatną bibułkę, dzień po dniu muszę je sobie wypracowywać, wkładając w to wiele wysiłku.


Kiedy szczęście, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie drugiej osoby jest dla ciebie tak samo (lub bardziej) ważne jak twoje własne, wtedy możesz powiedzieć, że kochasz tę osobę.


Zdobycie medalu na olimpiadzie jest wielkim marzeniem dla każdego zawodnika. Najważniejszym jest zdobycie medalu podczas igrzysk. W tej chwili wiele drużyn jest bardzo mocnych. Można być trzecią drużyną, jednak szybko można spaść na ósme, czy dziewiąte miejsce. Nie ma już tak wielkich różnic. Medalu nie można więc planować, wiele zależy od formy danego dnia i szczęścia.


Violetta Villas jest pierwszą wielką gwiazdą na rynku polskiej muzyki rozrywkowej. (…) Wydaje mi się, że ona nie ma szczęścia do ludzi. Nikt nie chce się nią zająć, by postawić ją znów na estradzie, żeby zaistniała na wielką skalę. Ale wiem też trochę dlaczego ludzie nie chcą się tym zająć. Ona ma bardzo trudny charakter. Jak każda prawdziwa gwiazda.


Pech jest spowodowany obawą przed szczęściem.


Ernest pomyślał, że w drodze do domu będzie jechał od krawężnika do krawężnika, gdyż napój w imbryku wyglądał jakby był dwadzieścia razy mocniejszy od piwa. Na szczęście policja nie miała urządzeń do mierzenia poziomu herbaty we krwi.


Nieprawdą jest, że cierpienie uszlachetnia charakter, szczęście czyni do czasami, natomiast cierpienie najczęściej wywołuje w ludziach małostkowość i mściwość.


Szczęście jest tylko przemijającą chwilą, zbiorem przypadków dających się podzielić na formę i treść.


Szczęście nie jest wartością, którą można ocenić, jest to sposób myślenia, stan umysłu.


Jakież to szczęście wieść niewinny żywot. Być umarłym dla świata i tym się nie martwić. O! Wieczna jasności wolnego umysłu! Modlitw jesteś godna, choć prośbami gardzisz.


I szczęście teraz sprzyja Hiszpanom... Suela jak to się mówi w żargonie atakował teraz z jednym okiem zamkniętym!


Talent
– nie cierpię tego słowa! Wszyscy, którzy kończą szkołę teatralną, mają talent i nadają się do tego zawodu. Los aktora zależy od szczęścia i ludzi, których napotka na swojej drodze. Co ci po talencie, jeśli nie masz pracy i nie możesz go rozwijać. Wtedy pozostaje spakować talent i zacząć sprzedawać na bazarze


Pora chyba dać na mszę i pomodlić się o zdrowie Sebastiana Świderskiego i szczęście dla naszych siatkarzy, bo będziemy za dwa dni w ćwierćfinale walczyć z najlepszymi na świecie.

Piotr Dębowski (Igrzyska Olimpijskie, Ateny.)

Złoty pierścionek, złoty pierścionek na szczęście, Z niebieskim oczkiem, z błękitnym niebem na szczęście. Złoty pierścionek kataryniarza jedyny, Na moje szczęście, na szczęście każdej dziewczyny.

Pierścionek (refren popularnej piosenki.)

Kochała cię, wiesz? Nasza Leslie nie miała szczęścia do przyjaciół w poprzedniej szkole. Mieliśmy nadzieję, że gdy się tu przyprowadzimy to… to. Powiedziała, że gdyby nie ty… Jesse byłeś jej najlepszym przyjacielem. Dziękuje ci za to.

Most do Terabithii (ojciec Leslie do Jessego.)

Feniks z popiołów, a szczęście z kapelusza.


Niezadowolenie jest podstawą szczęścia.


Szczytem szczęścia dla kota jest uwaga, rozmowa, pieszczoty i miłość ze strony człowieka; a dla ludzi nic nie może być pochlebniejszego niż przywiązanie istoty tak dalece niezależnej.


Tylko popełniając głupstwa, mamy chwile prawdziwego szczęścia.


Biada, kto daje ojczyźnie pół duszy, A drugie tu pół dla szczęścia zachowa.


Każdy w życiu szuka kogoś, kogo mógłby pokochać i kto mógłby pokochać jego. I nie wszyscy mają takie szczęście, nie każdemu się to udaje, ale kiedy to się zdarza, to tacy ludzie powinni być razem.


Nie jestem jedynym śpiewakiem, który wykluł się z ojczyźnianego jajka i wyszedł na świat. W moim przypadku zadecydowało o tym bardzo wiele okoliczności. W głównej mierze siła mojej osobowości i dużo szczęścia. Dzięki temu udało mi się w bardzo krótkim czasie dotrzeć do takiego miejsca w życiu, do którego gdzieś zawsze w głębi duszy przynależałem.


Całe szczęście, że żył.


Gotowanie jest ważną rzeczą w macierzyństwie. Myślę, że dzieci mają zakodowane, że ich mamy są najlepszymi szefami kuchni, ale ja nie gotuję. Na szczęście udowodniłam swoją wartość innymi drogami niż jedzenie. Dlatego cieszę się, że nie muszę martwić się o codzienne gotowanie.


Masz szczęście
– jesteś człowiekiem. Róża jest piękna, ale nie wie dlaczego i dla kogo jest piękna.


Ameryka jest jedynym krajem na świecie, gdzie prawo do szczęścia zapisane jest w konstytucji.


Znaleźć wrażliwych ludzi, którzy czują to, co my, jest z pewnością największym szczęściem na ziemi.


Marzenie o tym, by człowiek wyzwolony z rozmaitych pęt dostąpił szczęścia, jest odwieczne.


Nie ma nic smutniejszego niż nieznalezienie innego szczęścia prócz szczęścia w tym, co minęło.


Bywa z ludźmi, którzy widnokrąg swój biorą za koniec świata, nie pojmują, nie mają dość mocy serca i umysłu, aby pojąć, że osobiste bóle i szczęście to wyjątkowe, przelotne chwile w życiu człowieka, a całe życie jest nieprzerwanym ciągiem prac i powinności, którego ani radości, ani cierpienia przerywać nie powinny.


Szczęście, to był tylko łut szczęścia!


Masz na twarzy wypisane szczęście.

Alvin i wiewiórki (do Dave'a.)

W Polsce na szczęście już mamy taką sytuację, że nawet z prezydentem wolno się nie zgadzać. To jest duży postęp.


Przestraszył się nagle takiego ogromu szczęścia, bo pomyślał, że na tym padole łez trzeba za wszystko płacić.

Opowieści Evy Luny (o Ezio Longo i Maurizi Rugieri.)

Sporo jest u nas takich z zazdrością patrzących na wielkie polityczne zabawy Azjatów. Na szczęście więcej jest tych, co pragną należeć do Europy, do tej prawdziwej Europy, która przetrwa zwycięsko powrotną falę barbarzyństwa.


Tytus: Ledwo pozbyłem się szczęścia i proszę, od razu wpadłem w nieszczęście!


Mity nie powiedzą, co ci zapewni szczęście, ale powiedzą, co się stanie, gdy pójdziesz za swoim szczęściem, jakie napotkasz przy tym przeszkody.


Szczęście jest optyczną iluzją. Dwa lustra, które wysyłają sobie ten sam obraz w nieskończoność. Nie próbuj dotrzeć do początkowego obrazu, nie ma go tam.


Na szczęście dziś mamy sojusznika, który codziennie przekonuje nas, że „Służba Zdrowia” jest do chrzanu. Jest nim „Służba Zdrowia”.


Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu: nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu.


Pomyśl czasem tylko o sobie; egoizm to klucz do szczęścia.


Jedynie prawda jest i może być fundamentem szczęścia tak poszczególnych ludzi jak i całej ludzkości.


Szczęście przychodzi na chwilę a potem odchodzi. Czasem na całe lata. Ale smutek… smutek osiada na dnie duszy.


Wszyscy na koniec stajemy się piosenkami. Jeśli mieliśmy szczęście.


Religia jest ludziom potrzebna, tak jak potrzebna jest nadzieja na życie wieczne, na spotkanie drogich zmarłych, wiekuiste szczęście itd.


Szczęście jest stanem poważnym.


Gdy dowiedziałam się, że Burton chce sfilmować „Alicję...”, po prostu poszłam do studia i powiedziałam: „Chcę zagrać Białą Królową. Zrobię wszystko, żeby dostać tę rolę”. To jest prawdziwa królowa
– czuje odpowiedzialność za swoich ludzi. Wierzy, że życie jest wspaniałe, więc z każdej minuty próbuje wycisnąć maksimum szczęścia.


Ale ty to masz szczęście
– nie dość, że piękna, to jeszcze nic nie mówi.

Milczenie jest złotem (do Piotra o Inge, która straciła głos.)

Zadrapanie pod kolanem. Na szczęście modne są długie suknie.351 - 400

Jako wszytki narody Rzymowi służyły, Póki mu dostawało i szczęścia, i siły (…).


Powinnam wiedzieć, jaka ona jest nieszczęśliwa. Ale nie widziałam. Ujrzałam tylko jej ubrania z Paryża, platynową biżuterię i nowy diamentowy zegarek. Gdybym spojrzała bliżej, zobaczyłabym, jak Gabrielle tonie, szukając w desperacji życiowej tratwy ratunkowej. Na szczęście dla niej znalazła ją.


Głęboki upadek prowadzi często do wielkiego szczęścia.


Nie gódź się nigdy z przymusem człowieczeństwa, z przymusem nadziei, z niewolą szczęścia. Twoją jedyną prawdą jest zwierzę, które rozszarpuje boga w tajemniczo cichych głębinach czerniejącej krwi.


Szczęście w miłości jest jak złoty piasek połyskujący w błocie, na dnie piekła.


Szczęście jest tylko częścią miłości, oto czego trzeba się nauczyć. Cierpienie także należy do miłości. To jest tajemnica miłości, jej piękno i jej ciężar.


Szczęście przez całe życie! Nikt by tego nie mógł znieść, to byłoby piekło na ziemi.


Co do szczęścia to ma ono tylko tę użyteczność, że czyni możliwym nieszczęście.


Tak naprawdę ziemia jest tylko przelotnym momentem, krótkim przystankiem do stacji wieczne szczęście.


Lecz nade wszystko wiedzieć, że wszystko, co było, nie mogło, nie powinno być inaczej, z innym, gdzie indziej, kiedy indziej
– to właśnie jest szczęście.


Ciche szczęście w zakątku obok galopującej wieczności.


Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście.


Głupiec uważa przypadek za szczęście.


(…) [ludzie] nie tylko są uczestnikami życia, lecz ponadto cieszą się szczęściem. Taki jest rodzaj ludzki. Albowiem tylko człowiek ze zwierząt nam znanych ma w sobie coś boskiego albo przynajmniej najwięcej tego ma w sobie spośród nich wszystkich.


(...) szczęście to rzecz ulotna, za którą wszyscy gonią. I ciągle ma się poczucie, że to szczęście się wymyka. Ale myślę, że szczęście to chyba bycie świadomym, że się je ma. Gorzej, gdy się go w ogóle nie zauważa.


Nieba błękit będzie jak namiot się słaniał I drżał w przepychu długich fałdów spadłych Na łunę dwu czół naszych aż pobladłych Z emocji, szczęścia i oczekiwania.


Na szczęście uprawiamy taki zawód, że wino nie przeszkadza, a czasami nawet pomaga.


…już nie wierzę, że szczęście mi da pieniądze, chociaż cały czas uważam, że pieniądze mogłyby mi dać szczęście.


Szczęście jest wypadkową tego wszystkiego, co człowiek w życiu przeżył i posiadał. Stanowi niejako zamkniecie jego rachunków życiowych, jest
– „bilansem” jego życia.


Co nie boli, to nie życie, co nie przemija, to nie szczęście.


Nurtuje mnie ciągle to samo
– spotkanie ciepłego z zimnym, plusa z minusem, kobiety z mężczyzną, czyli spotkanie z uniwersum. Na szczęście każda sztuka to tylko próba spotkania z uniwersum. W przeciwnym razie spotkanie byłoby jednorazowe.


Właśnie: dobro społeczne! Zawsze to mówimy i jakoby wiemy, co to jest szczęście i dobro społeczeństwa, ale nigdy nas nie zajmuje szczęście jednostki.

Ludzie bezdomni (Rozmowa Korzeckiego z dyrektorem Kalinowiczem)

Prawdziwe szczęście trwa wiecznie i nie może być zniszczone. Wszystko, co nie posiada tych dwu własności, nie jest prawdziwym szczęściem.


Może już nie potrzeba chwalić Weiszmantla. Weiszmantel jest starym człowiekiem. Czyż starych ludzi się chwali? Tacy na dożywociu na przykład, gdy za długo żyją i tym samym stają się niewygodni, zazwyczaj całkiem nagle umierają. Weiszmantel na szczęście nic nie posiada, więc żyje.

Młyn Lewina (o Weiszmantlu.)

I szczęście stało się niebyłe (…).


Z krytykami nie zamierzam polemizować
– ich opinia o niektórych spektaklach jest zdecydowanie krzywdząca, na szczęście
– prócz recenzentów
– w teatrze jest publiczność, ona wyraża opinię, kupując bilety.


Szczęście jest autentyczne tylko wtedy, gdy się nim dzielisz.


Szuka swoją nogą szczęścia miedzy nogami Kostarykańczyków.

Dariusz Szpakowski (podczas meczu Polska – Kostaryka.)

Co do szczęścia to ma ono tylko tę użyteczność, że czyni możliwym nieszczęście.


Mych starych grzechów szczęściem nikt nie widział, A więc poproszę o nowy przydział.


Jeżeli na swojej drodze spotkałeś szczęście, to sprawdź, czy aby jest to twoja droga.


Wiem, Gwiazdko, że potrafię dać Ci szczęście. Jestem stary i kulawy, ale czuję, że będzie Ci ze mną dobrze. Ja, moja królewno, czekałem na Ciebie całe życie. Tak właśnie patrzyłem na Ciebie, Emilko
– jak na cudowną, nieosiągalną gwiazdę. A teraz należysz do mnie... mam Cię... trzymam... tak blisko serca. Wkrótce i Ty mnie pokochasz i dasz mi więcej niż tylko przywiązanie.


Czasami boję się spotkać kogoś ze zrolowanych kolegów. Na szczęście większość z nich śpi, gdy w ich w ZET-ce rolujemy.

Edyta Jungowska (o audycji ''Rozmowy rolowane''.)

Dobry ojciec to szczęście, dobrobyt i dostatek w rodzinie. Dzieci muszą być otoczone miłością i opieką ojca, powinny znać go jako osobę dobrą, sprawiedliwą i uprzejmą.


(...) uważam, że miałam wielkie szczęście. Dziękuję za to Bogu. Dostałam od życia bardzo dużo. Byłam kochana, mam wspaniałą rodzinę. Wyczekiwany syn, moja najlepsza premiera w życiu, narodził się po 10 latach małżeństwa. W tej chwili jestem szczęśliwą babcią dwojga cudownych wnucząt: Szymusia i Ewy, do których, jak tylko mogę, jadę, żeby się przytulić, poczuć kochaną i potrzebną.


Bez ciebie, mój drogi, byłbym zdechł
– jak świnia! (…) Jestem już u źródła szczęścia.

Fryderyk Chopin (17 października 1849 do ks. Felińskiego, udzielającego mu sakramentu.)

Może na trwodze polega prawdziwe szczęście matki…


A więc Victoria na mnie polowała… Miałam szczęście, że jeszcze mnie nie znalazła
– szczęście i pięciu czworonożnych ochroniarzy.


Tak złudami mamiona, wśród męki i znoju, szukając wszędzie szczęścia
– tak jak ów napoju, istota ludzka w końcu
– kona przekonana „Pełnia szczęścia na ziemi
– to fatamorgana!”


Tak czy owak, Harry, mnóstwo szczęścia w dniu urodzin. Mam tu coś dla ciebie… w pewnym momencie chyba na tym usiadłem, ale smakuje wciąż tak samo.


Ma pan szczęście, że moja żona nie została trwale oszpecona! Obciążyłbym pana kosztami rozwodu!


Lepiej jest być gwałtownym niż oględnym, gdyż szczęście jest jak ta kobieta, którą trzeba koniecznie bić i dręczyć, aby ją posiąść.


Jeśli zawsze znasz odpowiedź Jeśli wiesz… Jeśli tylko szczęście widzieć chcesz Mów do mnie czule… Mów do mnie jeszcze… Kocham cię


Pijany jestem ze szczęścia. Rakijo, szczęście moje!


Matki to pierwsze nauczycielki, pierwsze wychowawczynie i to właśnie od matek zależy szczęście, przyszła szlachetność, uprzejmość, wiedza, podejmowanie decyzji, zrozumienie oraz wiara ich malutkich dzieci.


Szanuj szczęście, jest tylko wypożyczone.


Nauczyłam się jednak, że sami tworzymy własne szczęście i że sięgnięcie po coś, czego pragniemy, oznacza również utratę czegoś innego. A kiedy gra toczy się o wysoką stawkę, strata może być bardzo dotkliwa.


Wielu myli wygodę ze szczęściem.


Teraźniejszość nie jest nigdy naszym celem: przeszłość i teraźniejszość to nasze środki; jedynie przyszłość jest naszym celem. Tak więc, nie żyjemy nigdy, ale spodziewamy się żyć; gotujemy się wciąż do szczęścia, a, co za tem idzie, nie kosztujemy go nigdy.


Nigdy nie byłam amantką, na szczęście. Bo co ja bym teraz robiła? W moim wieku? A urodziłam się w tym samym roku, co papież, z czego jestem dumna. I teraz, jako dawna amantka, siedziałabym pewnie w fotelu, myśląc: ach, jak to było pięknie, gdy grałam tę Julię, Ofelię czy Desdemonę.401 - 450

Batumi, ech, Batumi... herbaciane pola Batumi. Cykadami dźwięczący świt świadkiem był szczęścia chwil.


Człowiek zawsze czuje się czymś więcej niż tym, co osiągnął, więc cokolwiek by osiągnął, w niczym nie może znaleźć ukojenia, zadowolenia, szczęścia.


Szczęście. Szukają go wszyscy. Niektórzy myślą, że znajdą je, gdy wrócą do domu. Inni
– kiedy się z kimś zaprzyjaźnią. Jeszcze inni
– kiedy pokonają rywala. A niektórzy przestają szukać, bo pewnego dnia odkrywają, że szczęście jest na wyciągnięcie ręki.


Miłość jest równie stała jak pogoda. Próbując uzależnić swoje szczęście od drugiej osoby, prędzej czy później skazujesz się na rozczarowanie.


Zasługuję na to, by być szczęśliwym. Ty też, Almo. Razem szczęścia nie odnajdziemy.


Mam to szczęście, że wykonuję pracę, która jest moją pasją. Dużo satysfakcji daje mi i prowadzenie audycji w telewizyjnej Jedynce, i przygotowywanie oraz produkowanie innych programów telewizyjnych. Każdy z nich to jakby osobny etat
– ciekawy, ale wymagający wiele pracy i pochłaniający czas.


Gromadzenie miłości przynosi szczęście, gromadzenie nienawiści sprowadza tragedie.


Jego słowa są szczęścia wodospadem.


Przyznaję chętnie, że pieniądz nie daje szczęścia, ale trzeba przyznać, że bardzo je ułatwia.


Pamiętam Pawła Zagumnego, który z niezwykłą determinacją w końcówce drugiego meczu z Hiszpanami trzasnął się kilka razy o tę nawierzchnię Mondo Flex, a teraz zabrakło mu szczęścia.


Świat to cyrk, gdzie miłość i szczęście chodzą wysoko po mocno napiętej linie i w każdej chwili grozi im śmierć.


Nie byliśmy Ci potrzebni wcale do szczęścia Twego, ale Ty, Panie, chcesz się podzielić własnym szczęściem z nami. Lecz podczas próby nie wytrwał człowiek; mógłbyś go ukarać, jak aniołów, wiecznym odrzuceniem, ale tu wystąpiło miłosierdzie Twoje i wzruszyły się wnętrzności Twoje litością wielką, i przyrzekłeś sam naprawić nasze zbawienie.


Ludzie nie troszczą się o szczęście, lecz szukają rozkoszy. Szukają jej nawet wbrew swoim interesom, wbrew swym poglądom i wierze, wbrew swemu szczęściu…


Podstawową zasadą społeczną etyki absolutnej jest założenie, iż tak jak życie jest celem samym w sobie, tak każda żywa istota ludzka stanowi cel sam w sobie, a więc nie może być środkiem do celów czy dobrobytu innych, z czego wynika, że „osiągnięcie własnego szczęścia jest najwyższym moralnym celem człowieka”.


Bądź szczęśliwa, że żyjemy! Jeżeli żyjesz i żyją twoi najbliżsi, to znaczy, że masz szczęście.


(…) życie obdarza każdego z nas rzadkimi chwilami czystego szczęścia. Czasami trwa ono kilka dni lub tygodni, czasami kilka lat. Zależy, co jest nam pisane. Pamięć o tych chwilach nie opuszcza nas nigdy, przeistaczając się w krainę wspomnień, do której daremnie usiłujemy przez całe życie powrócić.


Teraz już wiem, że szczęściem jest życie samo, jakiekolwiek by było. I choć to nie zawsze jest łatwe, staram się być w zgodzie z linią swego losu. A wyznaczają ją dwa kierunki: „do przodu” i „w górę”.


Wszystko, czego nauczyłem się przez ten rok, Aniu, to to, że czasem jeden dzień równa się całemu życiu. Dziś żyjesz w goryczy, jutro w nadziei, pojutrze w szczęściu, a potem przychodzi rozpacz. I jedyne, co ci pozostaje tak na co dzień, co cię trzyma, to miłość.


Najważniejsze to nie ulec presji, nie przegrać z sobą samym. Kiedy ja zaczynałem, też mi się ręce trzęsły. Na szczęście miałem obok starszego brata, który mówił, żebym się nie przejmował, gdy coś nie wyjdzie, bo na pewno zaraz się poprawię.


Co by mi w tym szczęściu przeszkadzał telewizor…? Delphi… stereo… z teletekstem…

Jacek Kwiatkowski (gdy Majka wygrała wybory miss szkoły i telewizor, który oddała szkole do celów edukacyjnych.)

Szczęście to radość z nowego dnia, bezchmurne niebo w południe i słowo „kocham” na dobranoc.


Napis w Pompejach na ozdobionych fallusem drzwiach ''fornicis'' (lupanaru): ''Heic habitat felicitas'' (Tu mieszka szczęście); napis ten brzmiał naiwnie dla wchodzącego, ironicznie dla wychodzącego, a sam przez się był humorystyczny.


Polacy zawsze mają pecha (…), na szczęście ciągle mamy czas (…), ani Holendra ani Czecha (…), pech prześladuje tylko nas.


Całe szczęście polega na tym, żeby z prostych rzeczy nie tworzyć intelektualnych labiryntów.


Nie ma pokoju, szczęścia i dobra na tej ziemi bez walki, bez obrony zbrojnej, bez gotowości umierania, ale i strzelania w obronie słusznej sprawy. Taką naukę dało mi moje burzliwe i długie życie. Mam pogardę dla ludzi głoszących uchylanie się od służby wojskowej
– oni przygotowują nieszczęście dla swojego kraju.


Szczęściem jest dla mnie to, że piszę piosenki. Szczęście, to dwa ładnie współbrzmiące wersy. Gdybym się ożenił (…) moje dzieci znaczyłyby dla mnie więcej niż piosenki, ale skoro nie mam nic innego… Poza tym nie istnieję.


Byłoby szczęściem móc uszy i inne zmysły tak zamykać jak oczy.


Badania dowiodły, że szczęścia nie daje miłość, bogactwo czy władza, tylko dążenie do nieosiągalnych celów: a czymże jest dieta, jeśli nie tym?


A rządził Adam, bo był Królem. Aż do dnia, kiedy wola, żeby być Królem, opuściła go. Wówczas padł, służąc za pokarm silniejszemu. Bo Królem jest zawsze najsilniejszy, nie tylko dzięki samej sile, ale dzięki sile, sprytowi i szczęściu, Królem wśród szczurów.


Pamiętają państwo ten żart? Rybak złowił w Dunaju złotą rybkę, ale wypuścił, gdy obiecała, że zrobi go następcą tronu. Wraca do domu, który przemienił się w pyszny pałac, jeszcze nie może uwierzyć szczęściu, a tu wpada uniżony sługa: „Arcyksiążę, już czas jechać do Sarajewa”.


Niezależnie od przygotowań, upał w Malezji zawsze mocno daje się we znaki. Z kokpitu wychodzę mokry jak spod prysznica. Na szczęście włożyłem sobie między nogi torebkę z suchym lodem, więc przynajmniej tam jest przyjemnie i zimno.


(...) studia aktorskie pomogły mi lepiej zrozumieć to, co dotąd przerabiałem na scenie i przed kamerą jako „naturszczyk”. Miałem szczęście trafić na znakomitych profesorów, którzy nie tylko uczyli mnie sztuki, ale i musztrowali, niczym kota w wojsku, w kierunku poprawnej polszczyzny! Jak słychać
– z dobrym skutkiem.


Mam kocie szczęście, gdyż niełatwo umieram, a to już coś.


Bohaterscy żołnierze Armii Czerwonej! Nadszedł czas rozrachunku. Armia Czerwonego Sztandaru oraz armia drapieżnego Białego Orła stanęły naprzeciw siebie przed bojem na śmierć i życie. Przez trupa Białej Polski prowadzi droga ku ogólnoświatowej pożodze. Na naszych bagnetach przyniesiemy szczęście i pokój masom pracującym. Na zachód!


Pomyśl o życiu jako ołówku, coraz bardziej tępym, którym w końcu nie można już nic narysować. Wtedy nadchodzi śmierć i jeżeli masz szczęście, zyskujesz tyle czasu, zanim stanie się najgorsze, by jeszcze przemyśleć wiele rzeczy i poukładać je na właściwych miejscach. Zupełnie tak jakbyś ostrzył ołówek, by go ponownie użyć.


Rodzina nie jest koniecznie potrzebna do szczęścia.


Pieniądze podobno szczęścia nie dają, Ale po co mi szczęście, Kiedy pieniędzy nie ma.


Inżynierów na szczęście sam sobie dobierałem. Trzonem zespołu byli: Ela Jezierska, Andrzej Ziemkiewicz, Zbysław Szwaj, Teresa Pajkowska, Krzysztof Jarosławski. Pracowaliśmy po 12–15 godzin na dobę, bez nich nie byłoby możliwe wykonanie K-202 z oprogramowaniem w ciągu jednego roku. Zapał do pracy większości zespołu był niespotykany.

Jacek Karpiński (o zespole pracującym nad K-202.)

Tu mieszka szczęście.

Prostytucja (często spotykana inskrypcja na portykach rzymskich burdeli.)

Boże pomóż, bo mi sumienie pieprzy, jak mam na siłę sobie świat tandetą ulepszyć, jestem tym co chce spać, a nie węszyć za szczęściem, dla ciebie hajs dla mnie czas, treści są piękne, dlatego nic mi się nie chce, szczęście wchłaniam z powietrzem, takiego świata ja nie chcę, więc go sobie ulepszę.


Szczęście możemy znaleźć tylko w nas samych, a żądanie go od innych jest próżną stratą czasu; niewielu ludzi posiada jego nadmiar.


Kto pragnie szczęścia, nie powinien wierzyć w szczęśliwość rewolucyjną. Rewolucja wyzwala ludzi, ale wyzwala też w ludziach podłość, zawiść i okrucieństwo.


W pogoni za szczęściem wszyscy mamy równe szanse.


Każdy jest odpowiedzialny za własne szczęście.


Czym było by twe szczęście, gdybyś nie miała tych, którym świecisz?


A szczęście było tak dostępne, tak blisko!


(…) na tym świecie nie istnieje ani szczęście, ani nieszczęście
– porównujemy tylko stan obecny z tym, w jakim byliśmy. Tylko ten, kto doznał najokropniejszych niepowodzeń, zdoła odczuć najwyższe szczęście. Kto chciał umrzeć (…), wie, jakim skarbem jest życie.

Hrabia Monte Christo (list do Maksymiliana Morrela.)

Denerwuje się Jürgen Klinsmann. Na szczęście ma bidony!

Dariusz Szpakowski (podczas meczu Niemcy – Włochy w półfinale.)

Za doświadczenia trzeba w życiu płacić. Jeżeli mamy szczęście, otrzymujemy rabat.


Musimy pokazać to, czego sami doświadczyliśmy, że wiara to nie tylko zakazy i ograniczenia, ale przede wszystkim poznawanie Chrystusa jako Tego, który nas kocha i pragnie naszego szczęścia. Wpatrzeni w świadectwo papieża Franciszka pragniemy dzielić się wiarą. Także my możemy być autorytetami przez pokonywanie własnych słabości i życie zgodne z Ewangelią

Stanisław Budzik (na diecezjalnych obchodach Światowego Dnia Młodzieży w Lublinie.)


451 - 500

Mamy szczęście żyć we wszechświecie, w którym wiele faktów można zredukować do niewielkiej liczby stosunkowo prostych praw natury. W przeciwnym razie mogłoby nam zabraknąć intelektualnych możliwości i zdolności do zrozumienia świata.


Musisz spróbować stworzyć szczęście wewnątrz siebie. Jeśli nie jesteś szczęśliwy w jakimś miejscu, istnieje duże prawodopodobieństwo, że nie będziesz szczęśliwy w żadnym miejscu.


Szczęście raz się uśmiecha.


(…) prawdziwa miłość oznacza, że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz.


Ja uważam, że człowiek powinien dążyć do szczęścia, a nie narzucać sobie kolejne przymusowe obciążenie. Dlatego ludzie w małżeństwach tak często są nieszczęśliwi: bo mają świadomość braku odwrotu. Bycie z drugą osobą powinno być szczęściem, a nie więzieniem.


Przez cały dwudziesty wiek my, rosyjscy durnie, byliśmy generatorem produkującym szczęście zachodniego świata. Wytwarzaliśmy je ze swojego nieszczęścia.


Pani Wando, pani ma sporo szczęścia, bo ja kocham sztukę i lubię aktorów.

Uwe Rappke (do Wandy Ryszkowskiej podczas przesłuchania.)

George Williams nie miał szczęścia w miłości. Kobiety zawsze znalazły pretekst, by nie dopuścić do skonsumowania związku. Zawsze były to mało oryginalne wykręty. Odkąd zaczął spotykać się z Bree Van De Kamp, George nie mógł oprzeć się wrażeniu, że jego los wreszcie się odmieni. (…) Mimo rozczarowania George musiał przyznać, że przynajmniej ta wymówka była oryginalna.

George Williams (Bree reagowała alergiczną wysypką na próby zbliżenia z George’em.)

Kochać
– to szczęście. Być kochaną
– to wielkość kobiety.


Szczęście nie ma nic wspólnego z tym, czy jesteś bogaty, czy biedny.


Oglądam nas w lustrze i widzę od lat nieprzerwanie Podróbkę szczęścia z fabryki na Tajwanie.


Bez względu na przypuszczania, jakim samolubem może się człowiek stać, są jednak wyraźne zasady w jego naturze, dzięki którym los innych jest dla niego ważny i dzięki czemu szczęście innych jest mu niezbędne, mimo że to nie dostarcza mu nic więcej poza obserwowaniem radości innych.


Nie można być obojętnym wobec misterium życia i śmierci. Ta książka jest dla tych, którzy myślą za siebie i nie ulegli wpływom radia, kina oraz gazet. Oferuje ludzkości pomoc: obdarowuje społeczeństwo zdrowym rozsądkiem i szczęściem zamiast szaleństwa, które dotyka tak wielu z nas.

Aleister Crowley (o książce ''Ekwinokcjum bogów''.)

Walter kochał swą żonę, lecz miał duszę ślachetną; Szczęścia w domu nie znalazł, bo go nie było w ojczyźnie.


Nie zawsze szczęście marzy o tym, by spotkać człowieka.


Szukasz szczęścia
– wstąp na chwilę!

Szczęście (hasło reklamowe międzywojennych kolektur loterii państwowych.)

Innego szczęścia nie będzie: W dotykaniu powietrza, którym oddychasz, W trzymaniu się za słowa, W tańcu, jakbyśmy nigdy nie pomylili kroków (...).


I Ta, co ciemność ma kłaść na powiekach, Przy której milknie gwar szczęścia i waśni, Kruszą się twierdze zamiarów człowieka
– Też trwa bez ruchu, cicha i daleka, Bo i śmierć czeka Na dalszy ciąg baśni.


Różnica między absolutnym a prawie absolutnym szczęściem jest naprawdę ogromna.


Batumi, ech, Batumi… herbaciane pola Batumi. Cykadami dźwięczący świt świadkiem był szczęścia chwil.


Do wszystkich warunków szczęścia brakuje najczęściej jednego, który trzeba przynieść ze sobą, daru umiejętności bycia szczęśliwym.


Piękna, piękna kobieta! Którą z pewnością będę bardzo kochał. Dziś chodzę jak we śnie. Tak bardzo przepełniony szczęściem. To jest przecież wspaniałe, kochać piękną kobietę i być przez nią kochanym.

Magda Goebbels (wpis do dziennika z początku 1931.)

Myśl dobra w nieszczęściu jest połową szczęścia.


Rozkoszna chwila, kiedy w pełni korzystamy z tego, co za chwilę stracimy. Chwila szczęścia wzbogacona nostalgią za szczęściem.


Najzuchwalej pyszni się człowiek własnym szczęściem.


Jeżeli piękno zasługuje na potępienie, jeżeli mądrość potęguje jedynie zło, jeżeli szczęście jest przeszkodą dla zbawienia, To osądzi mnie bezduszna wieczna noc.


Szczęście najlepiej człowieka z koniecznością godzi.


Odkrycie nowego dania większym jest szczęściem dla ludzkości niż odkrycie nowej gwiazdy.


Czynna praca przynosi szczęście.


Szczęście to łza, którą się otarło i uśmiech, który się wywołało.


Aby osiągnąć szczęście, trzeba znać cierpienie.


To straszne pozbawić człowieka prawa do sumienia. Jeśli człowiek znajduje w sobie siłę, żeby uczynić to, co dyktuje mu sumienie, czuje niebywały przypływ szczęścia.


Chcąc doznać pełni szczęścia, trzeba je dzielić z kimś drugim.


Erotyzm, który zawsze na początku jest przesyconym szczęściem i zabawą świętem, kończy się zazwyczaj jako ponura lub krwawa hekatomba, gdyż dla pożądania na wolności nie ma innej granicy niż śmierć


Gdyby rozwój gospodarki i życie ludzi zależało od wykrzyczanych słów i obelg, to Rzeczpospolita byłaby najbogatszym państwem na świecie, a Polacy pełni byliby poczucia szczęścia i nadziei. Gdyby tę złość i nienawiść można było przerobić na węglowodory, to ropę i gaz eksportowalibyśmy do Rosji.


Prawdziwe szczęście jest rzeczą wysiłku, odwagi i pracy.


Jeśli istnieją rozkosze żywsze, ja ich nie pragnę, nie chcę ich poznać. Czyż może być coś słodszego niż być w zgodzie z własnym sercem, widzieć przed sobą pasmo dni pogodnych, usypiać bez niepokoju i budzić się bez wyrzutów? To, co pan nazywa szczęściem, to jedynie szał zmysłów, burza namiętności, na którą strach patrzeć, nawet ze spokojnego brzegu.


Moralność, która ośmiela się nakazywać wam znajdowanie szczęścia w wyrzeczeniu się go - każe wychwalać klęskę swoich wartości - jest bezczelną negacją moralności.


Błogosławione są czyste dusze, które mają szczęście jednoczyć się z Jezusem przez Komunię.


Jakie to szczęście, że istnieje śmierć.


Nad Monachium ciekawsza połówka księżyca. Na Marienplatz, pod platanem, akordeon w rękach geniusza-kaleki. Muzyka i wieczór. I zachwyt. Zapachy cygar, potu, piwa, perfum, miasta latem, szczęścia żywych.


(…) chwilami rozkoszować się pewnego rodzaju wyższością nad samym sobą i czymś jakby obojętnością. Gdyż obojętność (…) byłaby rodzajem szczęścia


Ty raz pocałuj miliardera i zarabiasz 200 tysięcy. Ja całowałam tyłek Victorii całe lato i mam szczęście, że pozwoliła mi mówić do siebie po imieniu.

Ashley Davenport (do Tylera.)

Aby ożywić ideę praw człowieka, trzeba przede wszystkim wiedzieć, czym prawa człowieka są, a czym nie są. Musimy zrozumieć, że prawa człowieka to nie jest magiczny klucz, który otwiera wszystkie drzwi do sprawiedliwości i szczęścia. To tylko jedna z zasad, które powinny obowiązywać w demokratycznym państwie prawa.


Dziękować Bogu, że my, Ukraińcy, pośród swoich przyjaciół i pobratymców mieliśmy takiego wielkiego człowieka, jak Jacek Kuroń. Nie tak znowu często mieliśmy w naszej historii szczęście do takich darów losu. Teraz ważne jest, aby tego daru nie zmarnować.


Byłam i jestem kobietą ambitnie realizującą się zawodowo i niezależną finansowo. Ale nie potrzebuję być walczącym singlem, „feministką furioso”, która z powodu złych doświadczeń zaneguje cały męski gatunek. Można by powiedzieć, że jeżeli ktoś tak kochany i w moich oczach najlepszy zawiódł, to zawiedzie już każdy… I skoczyć z dachu. Rozsądek na szczęście każe inaczej.


Na dłuższą metę szczęście nie ma znaczenia w pokerze, ale krótka meta jest dłuższa, niż nam się wydaje.


Instytucja ta dąży do tego, by związek ekonomiczny i seksualny między mężczyzną a kobietą służył interesom zbiorowym, a nie by zapewniał im szczęście osobiste.


Słyszysz, jak nadchodzą? Zobaczymy, po którego z nas przylecą. Zobaczymy, którego ukochały najbardziej. Masz cholerne szczęście... ale anioły... anioły jeszcze z tobą nie skończyły!


Jest u nas taki zwyczaj, że gdy rodzi się chłopiec, powinien jak najszybciej wziąć do ręki skrzypce i od małego grać. Natomiast gdy rodzi się dziewczynka, powinna natychmiast uczyć się gotować. Ja miałam to szczęście, że urodziłam się jako pierwsze dziecko, więc rodzice wychowywali mnie jak chłopca. To ja wzięłam do ręki „skrzypce”.