Cytaty związane z hasłem szczęście (500 losowych)

Jakie to szczęście, że istnieje śmierć.


Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu.


Jesteśmy reprezentacją narodu polskiego, jesteśmy Małą Polską, która idzie drogą honoru, drogą naszej tradycji, drogą szczęścia dla naszej Polski.


Przed ślubem zdawało się jej, że go kocha, ale oczekiwane szczęście nie nadeszło. „Pomyliłam się więc” – myślała i starała się dociec znaczenia słów: szczęście, namiętność, upojenie, słów, które tak pięknie brzmiały w książkach.


Powąchał zapach szczęścia, piękna woń, jak rzepaku na wiosnę, jak rzepaku w maju – teraz jest wyczuwalna na Stadionie Narodowym.

Tomasz Zimoch (na meczu Polska – Rosja podczas Euro 2012 po wyrównującym golu Jakuba Błaszczykowskiego.)

Ty dla tej Polski będziesz perłą, z dna wód świecącą jasno, śnieżną liliją skwitnie twe berło w snop iskier, co nie zgasną.(...) Będziesz dla Polski złotą różą, gwiazdą w szafirów skłonie, łzy, co dziewczęce szczęście burzą, w skarb zawreją w łonie.


Czymże jest, Wilhelmie, sercom naszym świat bez miłości? Tym zapewne, czym byłaby bez światła latarnia magiczna. Ledwo wstawisz w nią lampkę, natomiast jawią się na białej ścianie barwne obrazy! A choćby były one tylko przelotnymi złudami, to jednak są nam szczęściem, stoimy jak młodziki i z zachwytem patrzymy na to cudowne zjawisko.


Nie można wylądować na stałe w jednym punkcie o nazwie „szczęście”. Człowiek nie potrafi bowiem skupić uwagi dłużej niż mucha domowa. Czy znacie wiele much, które osiągnęły wieczne szczęście i siedzą wieczorami w domu?


Jak to się dzieje, że jedna jedyna osoba może stanowić dla nas zarówno źródło ogromnych cierpień, jak i nieodzownych warunek wszelkiego szczęścia.


Szczęście jest czymś więcej niż zewnętrzna pomyślnością; warunki wewnętrzne więcej dlań znaczą.


Potrzebna tu jak drzwi w lesie, na szczęście w tej Ameryce ginie ich 60 tysięcy rocznie…

Władysław Kargul (o Shirley.)

Badania dowiodły, że szczęścia nie daje miłość, bogactwo czy władza, tylko dążenie do nieosiągalnych celów: a czymże jest dieta, jeśli nie tym?


Pieniądze mogą dać szczęście tylko tam, gdzie nie możne ono przyjść z innego źródła.


Miałem szczęście pracować z grupą siatkarzy o ogromnym potencjale. Te wszystkie zwycięstwa były owocem pracy z bardzo utalentowanymi ludźmi. Oto cały sekret.

Bernardo Rezende (o sukcesach z reprezentacją.)

Szczęście jest jak słońce. Lecz nawet na słońcu znajdują się plamy.


Tajemnica szczęścia i cnoty tkwi w tym, by lubić to, co musi się robić.


Szczęście to mała wysepka zajadle rozmywana przez życie.


Gdy ci się kiedyś przyśni na przykład gałązka wiśni, to wiedz, że to znaczy szczęście – bo wiśnia we śnie znaczy, że koniec twej rozpaczy i że będziesz szczęśliwy coraz częściej.


(...) każdy polityk ma swoich zwolenników i swoich przeciwników. Jedni bowiem uważają, że szczęście kraju polega na tym, co według innych byłoby dlań nieszczęściem.

Tadeusz Dołęga-Mostowicz (wypowiedź Dowmunta w rozmowie z Jankiem.)

Nieczęsto, jak wiesz, kwestionuje decyzję arbitrów, ale na szczęście nie ja jestem sędzią.

FIFA 08 (komentarz Włodzimierza Szaranowicza.)

Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy.


Wielkie szczęście, że jest ciemno. Nie zarumieniłem się tak od czasu, kiedy pani Pomfrey powiedziała, że podobają się jej moje nauszniki.


Równania fizyki są kluczem do naszego szczęścia, naszej zgrozy, naszego życia i naszej śmierci. Proszę o tym nie zapominać. Nigdy.


Dusza ludzka nie podpada kalectwu, a wychowanie fizyczne jest ułożone dla szczęścia człowieka.


Trudno znaleźć szczęście w nas, a nie sposób znaleźć je gdzie indziej.


Największe szczęście w życiu bierze się nie z posiadania, ale z dawania.


Przypadek jest nie tylko źródłem niepokoju, lecz czasami stawia także na naszej drodze pewną dozę szczęścia, które, choć chwilowe i kruche, niekiedy może wręcz uzasadniać nasze istnienie.


Nosorożec – gbur złowrogi, Nikomu nie zejdzie z drogi. Całe szczęście, że przechodzień Takich nie spotyka co dzień.


Podstawą szczęścia jest wolność, a podstawą wolności odwaga.


Opłaca się czasem poczekać na szczęście.


Szczęście jest widokiem życia, a próżność jego sprężyna, życie jest ofiarą śmierci, śmierć celem życia.


Nie było dotąd w naszym kinie szczęśliwie zakochanej pary gejów – jakby to szczęście dwojga mężczyzn było najwyższą nieprzyzwoitością, nieopanowaną transgresją, najwyższym tabu. Najwyraźniej rodzimy widz powinien taki morał z filmów czerpać, że geje zawsze są żałości, a przynajmniej nieszczęśliwi.


To słowo [tytuł płyty ''Paczatarez''], które wymyśliłem jakiś czas temu. Oznacza osobę, która coś zmienia w moim życiu, pozwala mi się rozwijać, zadaje ból lub daje nam szczęście. To też osoby, które współpracują z zespołem Negatyw. Ty na przykład też możesz być Paczatarez.


Życie należy umacniać wieloma przyjaźniami. Kochać i być kochanym to największe szczęście istnienia.


(…) życie obdarza każdego z nas rzadkimi chwilami czystego szczęścia. Czasami trwa ono kilka dni lub tygodni, czasami kilka lat. Zależy, co jest nam pisane. Pamięć o tych chwilach nie opuszcza nas nigdy, przeistaczając się w krainę wspomnień, do której daremnie usiłujemy przez całe życie powrócić.


Są ludzie, którzy nie szukają szczęścia. Smutek jest ich prawdziwym domem. Czasami posądzam siebie, że zaadoptowałem smutek jako mój wewnętrzny dowód osobisty, jako najwygodniejsze rozwiązanie, by żyć stale w czarnej chmurze.


Nie można własnego szczęścia budować na nieszczęściu innych.


Nie istnieje coś takiego jak przypadek w przebiegu spraw ludzkich, a szczęście jest słowem bez sensu.


Szczęście jest jak motyl: kiedy usiłujesz je złapać, zawsze wymyka ci się z rąk. Ale jeśli cichutko usiądziesz, to może samo do ciebie przyleci.


Kto kocha, ten pragnie, aby na jego pocałunki odpowiadano pocałunkami, aby jego pragnieniu odpowiadało pragnienie, a szczęśliwy jest tylko wówczas, kiedy szczęście daje.


Prezydent Putin radził Kuczmie otworzyć ogień do ludzi podczas „pomarańczowej rewolucji”. Na szczęście Kuczma z tej rady nie skorzystał.

George Soros (na konferencji prasowej.)

Z wiekiem zrozumiałam, że ja – osoba, która miała tyle szczęścia, mogąc robić to, na co ma tylko ochotę – mam obowiązek pomagać innym, tym, którzy zaznali aż takich cierpień.


Kto nie umie być ciekawym, ten szczęśliwym być nie może. Ciekawość jest pierwszym stopniem do szczęścia, nie do piekła. Kto nie ciekawy, żyć niewart.


Bardziej od pieniędzy potrzebujesz miłości. Miłość to siła nabywcza szczęścia.


Tyle szczęścia, ile miał w roku olimpijskim… to być może wykorzystał zapas na całe życie.

Włodzimierz Szaranowicz (o Simonie Ammannie.)

Wydaje mi się, że szczęście znajduje się gdzieś pomiędzy personalnymi, religijnymi i politycznymi ekstremami. Myślę, że szczęśliwi jesteśmy wtedy, gdy rozumiemy także punkt widzenia i potrzeby innej osoby. Szczęścia nie ma tam, gdzie jesteśmy zagubieni w samotniczym śnie.

Roger Waters (listopad 2005.)

Masz szczęście do szczęśliwych przypadków.


Reklama, czyli szczęście i radość, za które musimy płacić…


Za doświadczenia trzeba w życiu płacić. Jeżeli mamy szczęście, otrzymujemy rabat.


Władysław (...) ogromną odznacza się dzielnością i szczęściem (...) Bardzo on jest ludzki i ludowi miły, do śmiechu chętny, gdy ojciec jego nie śmiał się nigdy. Chętnie słucha rad czy to ulubieńców, czy dostojników, przed rozumnymi racjami ustępuje, obraz sobie do serca nie bierze i za nie się nie mści. Bardzo zawsze rad widział on lud i żołnierze, ale nie duchowieństwo...51 - 100

Twoje ludzkie oczy były jak Bóg nad drzwiami na szczęście temu domowi


(…) na szczęście jesteś mi wierna i pozostaniesz.

Urszula Cieplak (do Uli.)

Bohaterscy żołnierze Armii Czerwonej! Nadszedł czas rozrachunku. Armia Czerwonego Sztandaru oraz armia drapieżnego Białego Orła stanęły naprzeciw siebie przed bojem na śmierć i życie. Przez trupa Białej Polski prowadzi droga ku ogólnoświatowej pożodze. Na naszych bagnetach przyniesiemy szczęście i pokój masom pracującym. Na zachód!


Jeden cień za filarem kryje się bez słowa - to Jadwiga, królowa pozafijołkowa, omdlewając w kąpieli barw grających społem, słucha, łodygi białe rąk wznosząc nad czołem. jak czerwień śpiewa w szczęściu, a fiolet w rozpaczy, że świat jest barwnym dźwiękiem, który nic nie znaczy...


Znowu mogę oddychać. Nie wiedziałam, że to takie szczęście.


Kto ma szczęście w kartach, ten ma pieniądze na miłość.


Wiem, co to jest szczęście. Nic mnie nie obchodzi, oprócz zdrowia i przyjaciół. Życie bez przyjaciół to nie życie. Nieprawda, że przyjaciół zdobywa się w dzieciństwie i młodości, a potem ma się tylko znajomych. Nie wolno się zamykać na ludzi, ludzie są kochani i dobrzy.


Ja nie chciałbym mówić o siatkarskiej sprawiedliwości, po prostu mieliśmy dużo szczęścia.


Pieniądze szczęścia nie dają.


Sport na szczęście opiera się na wielkiej niewiadomej, ale wiadomo, że są gwiazdy, które nie zawodzą.


Na Zachodzie rozstrzygnie się los światowej rewolucji. Po trupie białej Polski prowadzi droga do pożaru, którego płomienie ogarną świat. Pracującej ludzkości zaniesiemy na bagnetach szczęście i pokój.

Michaił Tuchaczewski (w proklamacji Rewolucyjnej Rady Wojskowej, 1920.)

Szczęścia nie można mieć na siłę.


Szczęścia nie szukaj daleko za siódmą gdzieś górą i rzeką, odnajdziesz je tu zwyczajnie w tym dniu ukryte w twoim uśmiechu, na chwilę od ciebie uciekło i wróci niebawem jak echo.


Góry można przeżywać na bardzo różne sposoby. Szczęśliwy będzie sześciolatek, którego rodzice wprowadzili na Śnieżkę, ale szczęście znajdzie też w górach wybitny himalaista, a nawet człowiek, który jest w nich bez przerwy. Każdy pobyt w górach jest czymś nowym. Jest świętem.


Powiem ci, co jest szczęścia tajemnica, O serce! Ożyj temu, co nad śmierć, nad ból, nad złudzenie, Trwa nieskończenie. I niech trwa drżąca kotwica Tam pada, gdzie jest głębin spokój i milczenie.


Miałem w życiu wielkie szczęście, że zacząłem bywać późno w teatrze, właściwie dopiero będąc studentem szkoły teatralnej w Krakowie. Ale chodziłem od razu na przedstawienia najwybitniejsze, które realizowali wtedy Konrad Swinarski, Jerzy Jarocki, Andrzej Wajda.


Ludzie boją się przyznać, jak duża część ich życia zależy od szczęścia. To straszne, że tak dużo rzeczy nie podlega ich kontroli.


Pomyśl czasem tylko o sobie; egoizm to klucz do szczęścia.


Duńska solidność, przeciętność i szczęście przeszkadzają mi na każdym kroku. Na duńskich ulicach nie ma wystarczająco dużo libido. Czuję się tam, jakbym się dusił, a dla artysty to poważny problem. Taka sytuacja sprawia, że masz ochotę zrobić coś brutalnego, wstrząsnąć tym sztywnym systemem choćby w niewielkim stopniu. Może dlatego duńskie filmy są niekiedy tak szalone (…).


Szczęściem jest, że osoba kochana potrafi być jednocześnie najlepszym przyjacielem.


Szczęściu trzeba pomagać.


Nie gódź się nigdy z przymusem człowieczeństwa, z przymusem nadziei, z niewolą szczęścia. Twoją jedyną prawdą jest zwierzę, które rozszarpuje boga w tajemniczo cichych głębinach czerniejącej krwi.


Żądza rozkoszy pożera wszystko, ale najchętniej szczęście.


Pamiętają państwo ten żart? Rybak złowił w Dunaju złotą rybkę, ale wypuścił, gdy obiecała, że zrobi go następcą tronu. Wraca do domu, który przemienił się w pyszny pałac, jeszcze nie może uwierzyć szczęściu, a tu wpada uniżony sługa: „Arcyksiążę, już czas jechać do Sarajewa”.


Każdy w życiu szuka kogoś, kogo mógłby pokochać i kto mógłby pokochać jego. I nie wszyscy mają takie szczęście, nie każdemu się to udaje, ale kiedy to się zdarza, to tacy ludzie powinni być razem.


zapraszam cię wierszem do mego wnętrza abyś przyjrzał się moim żyłom abyś spojrzał na świat moją miłością... i na wraki moich dni zapomnianych i trudnych... abyś uciekał przed fałszywym szczęściem...


Ukraińców, którzy od wieków uważali się za jeden naród i chcieli być zjednoczeni w jednym państwie, składa Wam naród ukraiński serdeczne dzięki. Te światłe pociągnięcia wywołały i w naszej Cerkwi nadzieję, że Cerkiew jak i cały naród znajdzie w ZSRR pod Waszym przewodem pełna swobodę pracy i rozwoju w dobroci i szczęściu.


Szczęście dla mnie to poczucie, że żyję na całość, kocham na full, pracuję na fuli i odpoczywam na full. Szczęście to także poczucie, że mogę coś po sobie zostawić.


Najlżejszego ciosu nie zniesie szczęście nigdy nie zamącone. Ale kto się bezustannie boryka z przeciwnościami, temu ciosy nadały hart stali, ten się nie cofnie przed żadnym niebezpieczeństwem, ten nawet powalony, na kolanach wojuje.


Ja sama zepsułam kontakt… Po ciemku nie widać pajęczyn i pająki się nie płoszą… Pająki są bardzo groźne… jest ich pełno wszędzie (…). Tylko na szczęście boją się różowego koloru… Ja całe życie nienawidziłam pająków i mężczyzn…(…) Tak, tak, w pewnym sensie ma pan rację, ale to nie znaczy, że jestem szkodliwa…


Bywa z ludźmi, którzy widnokrąg swój biorą za koniec świata, nie pojmują, nie mają dość mocy serca i umysłu, aby pojąć, że osobiste bóle i szczęście to wyjątkowe, przelotne chwile w życiu człowieka, a całe życie jest nieprzerwanym ciągiem prac i powinności, którego ani radości, ani cierpienia przerywać nie powinny.


A szczęście tak jak skrzypce im starsze tym młodsze.


Czuć się szczęśliwym i bez szczęścia – jest szczęściem.


Szczęście człowieka psuje, nieszczęście hartuje.

Szczęście (przysłowie polskie)

Szczęściem ludzie w to się wdali, Milicjanci ją złapali, Uwiązali na powrozie I zamknęli kozę w kozie.


Pytam, czy człowiek ma jedno życie? – Jonasz pytał o to samo. Tak, jedno życie, w szczęściu i w głupocie. W grzechu i dobroci, w godności i w nędzy tylko jedno życie.


Bo ja jestem dziecko szczęścia, rozumiesz? Jestem urodzony w niedzielę.


Im szczęśliwsi mogą być ludzie, tym bardziej nieszczęśliwi się stają.


Powiedziała mi: „Tak bardzo się boję?” Zapytałem: „Czego?” A ona: „Bo jestem tak bardzo szczęśliwa. Takie szczęście jest aż przerażające”. Zapytałem ją, dlaczego tak uważa. Odpowiedziała: „Bo takie szczęście przytrafia się tylko wtedy, gdy zaraz ma się coś utracić”.


Kiedy skrzyżują się spojrzenia, Gdy spłoszą serca nasze, Może będziemy szli do szczęścia, Lecz czy na zawsze...?


Myślałem niegdyś, że największym bogactwem i warunkiem do szczęścia jest rozum, a ubóstwem – nędza umysłowa. Teraz powiem z dopełnieniem: największym szczęściem w życiu jest miłość, młodość i rozum. To są oceany – reszta wszystko źródełka!


O Boże, toż to studnia na pustynnym szlaku życia! Nie należy ufać własnemu szczęściu przemierzając ten szlak – mając zawsze w pamięci cierpienia przebyte oraz te, które mają jeszcze nadejść – powściągnąć radość i wstrzymywać łzy


Dobre uczynki prowadzą do szczęścia, złe do cierpienia…


Miałem w życiu dużo szczęścia. Szczęście jest wtedy, gdy w tym miejscu i czasie, gdzie życie człowieka się rozgrywa, dużo się dzieje. Nie miałem marzeń uczestniczyć w polityce, ale tak się złożyło.


Każdy jest burzycielem swego szczęścia.


Pora chyba dać na mszę i pomodlić się o zdrowie Sebastiana Świderskiego i szczęście dla naszych siatkarzy, bo będziemy za dwa dni w ćwierćfinale walczyć z najlepszymi na świecie.

Piotr Dębowski (Igrzyska Olimpijskie, Ateny.)

Jedynie prawda jest i może być fundamentem szczęścia tak poszczególnych ludzi jak i całej ludzkości.


…przyjaciel, który będzie referował moją sprawę ma duże szczęście do kobiet. Dotychczas się nie ożenił!


Miłość jest bezsprzecznie największym skarbem w życiu człowieka. Odgrywa największą rolę w ustalaniu mierników wartości, którymi człowiek kieruje się przy podejmowaniu ważnych decyzji i wyborze stylu życia. Kto w dzieciństwie nie zaznał miłości, ten jest nieszczęśliwy i przyjmuje mierniki wartości, które w późniejszym życiu nie pozwalają mu zaznawać szczęścia.


Każdy dzień jest nowym dniem. Lepiej jest mieć szczęście. Ale ja wolę być dokładny. Bo wtedy, jak szczęście przychodzi, jesteś gotów.101 - 150

Trzeba śmiać się nie czekając na szczęście, bo gotowiśmy umrzeć, nie uśmiechnąwszy się ani razu.


Przez chwilę nawet nie wiedziałem, które miejsce przepłynęliśmy linię mety i padłem na plecy. Dopiero po paru minutach wiedziałem, że jesteśmy pierwsi. Niesamowite szczęście, cud, że Francuzi nas nie przeszli. To przede wszystkim zasługa Roberta. To taki zawodnik, który ciągnie ile może, żeby tylko osiągnąć zamierzony cel.


Słyszał pan o grze w rosyjską ruletkę?… Do tego potrzebny jest ten nowoczesny rewolwer, prawda? Cóż, w każdym razie kiedy igramy z własnym szczęściem, musimy pamiętać, że w bębenku zawsze jest jedna kula. I jeśli będziemy ciągle naciskać spust, kiedyś ta kula wystrzeli i trach! Koniec historii. Pojął mnie pan?


Na szczęście w tym parlamencie są siły narodowe, polskie: Liga Polskich Rodzin i Samoobrona; na całe szczęście.


Cierpliwość jest kluczem do szczęścia.


O Kraków, Kraków, miasto z bajki, Miasto – jak szczęście, jak muzyka, Sine jak dym pykany z fajki, Który z błękitem się spotyka.


– Dzięki Bogu czyste powietrze i radość życia otrzymuje się jeszcze darmo (…). – Śmiać się też można bez pieniędzy – wtrąciła Ania. – Dotychczas na śmiech nie ma jeszcze cennika i całe szczęście (…)


Wygrywa ten, kto dociera do mety, a nie ten, kto odpada po drodze. Nie wierzę w szczęście. Po prostu dużo pracuję.


Kto nie ma szczęścia w pracy, ten ma szczęście w miłości.


Szczęście nie jest rzeczą łatwą: trudno je znaleźć w sobie, a nie sposób gdzie indziej.


Skoro kultura nakłada konieczność ponoszenia tak wielkich ofiar nie tylko na seksualność, lecz i na ludzką skłonność do agresji, to lepiej rozumiemy, że ludziom trudniej znaleźć w niej szczęście. W tym względzie zaiste lepiej wiodło się człowiekowi pierwotnemu, nie znał on bowiem żadnych ograniczeń popędów, za to miał bardzo małą pewność, że długo nacieszy się swym szczęściem.


Nie ma większej umiejętności ponad wiedzę, nie ma większego szczęścia ponad zdrowie.


Inżynierów na szczęście sam sobie dobierałem. Trzonem zespołu byli: Ela Jezierska, Andrzej Ziemkiewicz, Zbysław Szwaj, Teresa Pajkowska, Krzysztof Jarosławski. Pracowaliśmy po 12–15 godzin na dobę, bez nich nie byłoby możliwe wykonanie K-202 z oprogramowaniem w ciągu jednego roku. Zapał do pracy większości zespołu był niespotykany.

Jacek Karpiński (o zespole pracującym nad K-202.)

Aż nareszcie pewnego pięknego dnia, myśląc o swojem szczęściu, posmutniał człowiek szczęśliwy. Zdało mu się, że serce jego jest jakąś skrzynią kosztowną, w której się chowa niezmierzony skarb, ale on nie ma klucza do tej skrzyni i nie może bogactw swoich obejrzeć.


Minął jeszcze jeden rok! (…) Jeszcze jeden rok dobiegł końca, a ja muszę was trochę pomęczyć ględzeniem staruszka, zanim wszyscy zatopimy zęby w tych wybornych potrawach. Cóż to był za rok! Na szczęście wasze głowy są teraz trochę mniej puste niż na początku… i macie całe lato na opróżnienie ich przed początkiem następnego roku…

Albus Dumbledore (podczas ostatniej uczty w Wielkiej Sali.)

Nieprawdą jest, że cierpienie uszlachetnia charakter, szczęście czyni do czasami, natomiast cierpienie najczęściej wywołuje w ludziach małostkowość i mściwość.


Miłość: jest to dające szczęście pragnienie uprawiania seksu wyłącznie z jedną osobą, mimo nadarzających się okazji do uprawiania go z innymi.


Szczęście rzadko bywa nagrodą; częściej jest niespodziewanym prezentem.


Moralność, która ośmiela się nakazywać wam znajdowanie szczęścia w wyrzeczeniu się go - każe wychwalać klęskę swoich wartości - jest bezczelną negacją moralności.


Większego szczęścia nie ma na ziemi jak szczerze kochać i być ukochanym.


Tylko bogaci mogą mówić mi, że pieniądz nie daje szczęścia.


Szczęście jest tylko jedno… w wielkiej ciszy wielkiego kochania.


Szczęście ma postać ulotną. Jest, ale go nie ma. Nie ma go, ale jest.


Szczęście jest kobietą.


Na szczęście jest bezwietrznie. To największy wróg skoczków.


Ludzie się kochają. W seksie, w przyjaźni i w miłości. Troszczą się o inne stworzenia. O ludzi, zwierzęta, rośliny, nawet kamienie. Pogoń za szczęściem i jego popieranie tkwi w tym wszystkim, oraz w potędze wyobraźni.


Nie godność, nie władza daje szczęście, ale zbliżenie się do Boga – miłość.


Miłość jest klatką, w której ginie się za szczęście.


Film to nie tylko działalność artystyczna, ale również przemysł... a także zwykłe, niezbędne, chamskie szczęście. Producent ma interes w tym, żeby jego film zaistniał. Interes ten musi być jednak wsparty odpowiednimi pieniędzmi. Ta prawda powoli zaczyna dobierać do uczestników naszego rynku.


Szczęście czyni wyrozumiałym.


Ameryka jest jedynym krajem na świecie, gdzie prawo do szczęścia zapisane jest w konstytucji.


Szczęście nie jest kolorowym motylem, za którym musisz pobiec, jeśli chcesz go złapać. Szczęście jest jak cień: podąża za tobą nawet wtedy, gdy o nim nie myślisz.


Jeśli Bóg jest ojcem, to szczęście ojczymem.


Mamy prawo do funduszu powierniczego, do domu w Hamptons, ale nie do szczęścia.


Między nami nie ma nie potrzebnych, Jeśli szukasz, znajdziesz gdzieś na pewno, Trochę szczęścia, swoje małe niebo


Nie ma mowy o szczęściu bez patriotyzmu.


Szczęście nie znosi nieśmiałości. Tak samo nauka.


Aby być szczęśliwym, trzeba pragnąć, działać i pracować, taki jest porządek przyrody, której życie polega na działaniu.


Szczęście możemy znaleźć tylko w nas samych, a żądanie go od innych jest próżną stratą czasu; niewielu ludzi posiada jego nadmiar.


Najważniejsze to nie ulec presji, nie przegrać z sobą samym. Kiedy ja zaczynałem, też mi się ręce trzęsły. Na szczęście miałem obok starszego brata, który mówił, żebym się nie przejmował, gdy coś nie wyjdzie, bo na pewno zaraz się poprawię.


Los nigdy nie podsuwa pod nos gotowych rozwiązań. Nie zawsze wskazuje właściwą ścieżkę. Mimo to w ciągu ostatnich kilku tygodni Willa nauczyła się jednej rzeczy: jeśli ma się trochę szczęścia, można spotkać kogoś z mapą.


Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście.


(...) szczęście jest czymś równie zaskakującym jak pech. Jedno i drugie nie ma żadnej przyczyny – nie jest ani nagrodą, ani karą. Po prostu jest – najbardziej niezrozumiałe ze wszystkich pojęć.


Jakie to szczęście, że istnieje śmierć.


Czym jest życie? Szaleństwem? Czym życie? Iluzji tłem, Snem cieniów, nicości dnem. Cóż szczęście dać może nietrwałe, Skoro snem życie jest całe I nawet sny tylko snem!


Wszyscy na świecie szukają szczęścia, a jest jeden tylko sposób, aby je znaleźć. Trzeba kontrolować swoje myśli. Szczęście nie przychodzi z zewnątrz. Zależy od tego, co jest w nas samych.


Mogę tobie dać to, co dopomaga szczęściu, Przestań się śmiać, mogę cię schować w sercu, Gdzieś tak daleko, gdzie nie znajdzie nas nikt.


Szczęście nie jest ani poza nami, ani w nas: jest w Bogu – i poza nami i w nas.


Życie należy umacniać wieloma przyjaźniami. Kochać i być kochanym – to największe szczęście istnienia.


Choć tylko szczęście jest zbawienne dla ciała, zgryzota rozwija siłę ducha.151 - 200

Przychodzimy na świat z poczuciem winy, lękamy się, gdy szczęście puka do naszych drzwi, łudzimy się, że naszą śmiercią damy komuś nauczkę, bo wiecznie czujemy się bezsilni, podle traktowani, nieszczęśliwi.


Pełnia szczęścia jest nieludzka.


To podstawy algebry, której uczyłem się w szkole średniej. Cała przyszłość mieści się w przeszłości, a absolutny smutek w absolutnym szczęściu.


Nawet, jeśli szczęście zapomni o tobie na chwilę, ty nigdy o nim nie zapominaj.


Twoje szczęście, że masz urok osobisty.

Kimiko Tohomiko (do Omiego.)

Od lat człowiek szuka szczęścia. A gdyby tak zamiast szukać po prostu je pielęgnował?


Codziennie trzeba się mierzyć z życiem i walczyć o szczęście. Życie przynosi różne doznania i gdyby tak nie było, jak bym zagrała rozpacz albo wielką miłość?


Załóżmy na moment, że wszelka prokreacja zanika, oznaczałoby to tylko tyle, że przestałby się dokonywać proces niszczenia. Moksza jest niczym więcej jak uwolnieniem się od cyklu narodzin i śmierci. Wierzy się, że to samo w sobie jest największym szczęściem, i słusznie.


Myślałem niegdyś, że największym bogactwem i warunkiem do szczęścia jest rozum, a ubóstwem – nędza umysłowa. Teraz powiem z dopełnieniem: największym szczęściem w życiu jest miłość, młodość i rozum. To są oceany – reszta wszystko źródełka!


Pieniądze nie dają szczęścia, ale mogę za nie kupić każdy wieżowiec w Nowym Jorku.


Podstawą szczęścia jest wolność, a podstawą wolności odwaga.


Szczęście jest stanem poważnym.


Tak złudami mamiona, wśród męki i znoju, szukając wszędzie szczęścia – tak jak ów napoju, istota ludzka w końcu – kona przekonana „Pełnia szczęścia na ziemi – to fatamorgana!”


Właśnie tu spotkało mnie szczęście, o jakim nawet nie marzyłam, i nie warto było rozpaczać, że słodki sen dobiegał końca.


To środowisko nie ma szczęścia do wszystkich dziadowskich porównań.

Bronisław Komorowski (o słowach Joachima Brudzińskiego.)

Może na trwodze polega prawdziwe szczęście matki…


Dla mojego pokolenia maj ’68 to przede wszystkim wspomnienie szczęścia. Nie chcieliśmy już tego starego świata, tego starego kraju, tego starego człowieka. De Gaulle, Francja, kapitalizm – to wszystko wydawało nam się pochodzić z innej epoki, było przestarzałe, martwe.


Narzeczona – kobieta z obiecującymi perspektywami szczęścia za sobą.


Ostatnie 60 lat było świadkiem upadku wielu państw demokratycznych na świecie. Dla biednego państwa utrzymanie demokracji jest znacznie trudniejszym zadaniem. Z poziomu nędzy dołączyliśmy do grona państw rozwijających się. Nie tylko przetrwaliśmy ciężkie momenty, ale mamy szczęście bycia największą demokracją świata.


Czyż kobieta może znaleźć swoje prawdziwe szczęście jedynie w świadomości, że ma nad mężczyzną władzę? Jedynym błogosławieństwem kobiety jest to, że może swoją dumę przelać w miłość.


To dobrze, że poprzez teatr możemy sobie i innym pomóc w oswajaniu cierpienia. Ono jest przecież doświadczeniem, tak samo ważnym jak szczęście i radość w dobrych chwilach życia.


Kto z prawdą w przyjaźni, ten na szczęście zasłużył.


Miałam w życiu szczęście. Nie musiałam ciągle chodzić na castingi, bo przespałam się z kim trzeba.


Ludzie obierają różne drogi szukając spełnienia i szczęścia. Fakt, że nie idą Twoją drogą, nie oznacza, że się zgubili.


Ówczesne godziny wydawały mi się wybawieniem z irytujących odczuć młodości. Nie wstydzę się powiedzieć, że porwany gwałtownym zachwytem upadłem na kolana i z przepełnionego serca dziękowałem Niebiosom, że dały mi szczęście żyć w tych czasach.


Głęboki upadek prowadzi często do wielkiego szczęścia.


Byłoby szczęściem móc uszy i inne zmysły tak zamykać jak oczy.


(…) każdy polityk ma swoich zwolenników i swoich przeciwników. Jedni bowiem uważają, że szczęście kraju polega na tym, co według innych byłoby dlań nieszczęściem.

Tadeusz Dołęga-Mostowicz (wypowiedź Dowmunta w rozmowie z Jankiem.)

Kiedy szczęście, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie drugiej osoby jest dla ciebie tak samo (lub bardziej) ważne jak twoje własne, wtedy możesz powiedzieć, że kochasz tę osobę.


I oto okazało się, że tylko życie podobne do życia innych i tonące w nim bez śladu jest życiem prawdziwym, że szczęście wyobcowane nie jest szczęściem (...).

Borys Pasternak (o życiu w Moskwie podczas „dużego głodu”)

Co do szczęścia to ma ono tylko tę użyteczność, że czyni możliwym nieszczęście.


Ojcem dziecka szczęścia jest brak doświadczenia.


Szczęście przez całe życie! Nikt by tego nie mógł znieść, to byłoby piekło na ziemi.


Aktorstwo nie zawsze przynosi spełnienie i szczęście. Mnie przyniosło.


Ale bo my popełniamy zwykle ten błąd, że nadto dajemy się powodować czułostkowości… po romansowych głowach snują się obrazy sielankowego szczęścia, które jako marzenia chorobliwe narażają nas tylko na spadanie z obłoków.


Otóż za prawdziwymi wartościami w życiu – takimi zwłaszcza, jak mądrość i szczęście – nie można gonić, aby je złapać. Są wartości, które przychodzą do nas tam, gdzie sami jesteśmy, jeżeli tylko im pozwolimy – jeżeli przestaniemy się tak bardzo starać i pozwolimy, żeby sprawy toczyły się własnym torem.


Szczęście głupim sprzyja.


Jest jedna rzecz wspólna mężczyźnie i kobiecie: oboje istnieją wyłącznie dla szczęścia mężczyzny.


Każdy dzień jest zaproszeniem do szczęścia.


Nikt nie zapomina o swoim szczęściu.


Wygląda na to, że szczęście ci dzisiaj sprzyjało. To była dobra gra. Poczekam do następnego razu.


Napis w Pompejach na ozdobionych fallusem drzwiach ''fornicis'' (lupanaru): ''Heic habitat felicitas'' (Tu mieszka szczęście); napis ten brzmiał naiwnie dla wchodzącego, ironicznie dla wychodzącego, a sam przez się był humorystyczny.


Stawał się coraz bardziej kosmopolitycznym, ale zarazem i coraz sztuczniejszym i był moment, w którym zdawało się, że perfumowana, cieplarniana atmosfera salonów uśpi jego talent i odwróci go od jego wzniosłych celów. Na szczęście wdał się w tę sprawę wielki rzeźbiarz: życie i prawdziwe troski życiowe nadały jego charakterowi więcej tragiczne, głębokie i namiętniejsze formy.


Jak bardzo jestem szczęśliwa, nie doświadczając już tych wzruszeń, które, jak mi się kiedyś wydawało, składają się na szczęście.


Wyjdź naprzeciw swojemu szczęściu!


Fotografia to moja pasja i hobby. Pewnego dnia doszliśmy [z żoną] do wniosku, że powinniśmy razem robić zdjęcia. Fotografia ślubna wydała się nam idealna i to właśnie jej się poświęciliśmy. Ludzie, którzy biorą ślub, są bardzo szczęśliwi i uśmiechnięci, a my lubimy uwieczniać na zdjęciach szczęście i radość.


Mam dużo szczęścia – inni mają mniej. I dużo złości – inni mają więcej jej!


Słyszysz, jak nadchodzą? Zobaczymy, po którego z nas przylecą. Zobaczymy, którego ukochały najbardziej. Masz cholerne szczęście... ale anioły... anioły jeszcze z tobą nie skończyły!


Dobry Boże, niepokorni dla władz przed tobą w największej pokorze. Za słabi, by dotrzymać wszystkich postanowień. Na szczęście zbyt silni, by zapomnieć o tobie.


Największe szczęście to pewność, że jesteśmy kochani ze względu na nas samych, albo raczej pomimo nas samych.201 - 250

Każdy krok w odpowiednim kierunku, przybliża nas do szczęścia.


Uśmiecham się i całe szczęście, że uśmiechy nie robią hałasu


Kogo dotknęło nieszczęście, tego dotknie szczęście.


Nie zawsze szczęście marzy o tym, by spotkać człowieka.


Są dwa punkty otwarcia się na Boga: jedni potrzebują do tego nieszczęścia, inni – przeciwnie – smaku szczęścia.


Zaprawdę, wysiłki wasze są różnorodne! Ale ten, kto daje i jest bogobojny i uznaje za prawdę nagrodę najpiękniejszą – temu My ułatwimy dostęp do szczęścia.


Szczęście człowieka psuje, nieszczęście hartuje.


Szczęście to pytanie bez odpowiedzi, jak na przykład: „Kim jestem?”. To nie są pytania użyteczne. Niemniej jednak ludzkość nie bez powodu strawiła tysiące lat na szukanie tego próżnego szczęścia. Dla mnie szczęście to coś bardzo abstrakcyjnego. I tak naprawdę nigdy nie jestem szczęśliwy.


Przepis na sukces w tym zawodzie: przede wszystkim szczęście, dobry wygląd i, niestety, układy, a na samym końcu talent.(...) Ten zawód wymaga wielkiej wiary w siebie i tupetu, bo każda rozmowa o nowej roli, każde zdjęcia próbne to walka.


Trzeba na to było całych stuleci aby rasa ludzka popadła w tyrańską niewolę kleru; potrzeba będzie kolejnych stuleci, wiele wysiłku i szczęścia, aby ją spod tego jarzma wyzwolić.


Bywają zdarzenia piękne, które pozostawiają gorzkie wspomnienia, i inne, nieciekawe i płaskie, które czas i tęsknota we wspomnieniu zmieniają w szczęście. Pierwsze trwają mgnienie oka, drugie wypełniają całe życie i przynoszą ulgę w cierpieniach.


Każdy dzień jest zaproszeniem do szczęścia.


Bohaterscy żołnierze Armii Czerwonej! Nadszedł czas rozrachunku. Armia Czerwonego Sztandaru oraz armia drapieżnego Białego Orła stanęły naprzeciw siebie przed bojem na śmierć i życie. Przez trupa Białej Polski prowadzi droga ku ogólnoświatowej pożodze. Na naszych bagnetach przyniesiemy szczęście i pokój masom pracującym. Na zachód!


Celibat nie jest nienormalnym przymusem lub surowym wyrzeczeniem. Przeciwnie, prowadzi do prawdziwego i trwałego szczęścia.


Ale żyć dzień w dzień wśród cudzego szczęścia rodzinnego, widzieć wciąż z bliska czyjeś szczęśliwe pożycie małżeńskie, dom, urocze dzieci – Zrobiła pauzę – Pani talbot jest dokładnie w moim wieku – Znów zrobiła pauzę – Zdawało mi się w końcu, że mieszkam w raju, którym nie wolno mi się cieszyć.

Kochanica Francuza (Sara o pracy guwernantki do Karola.)

Sporo jest u nas takich z zazdrością patrzących na wielkie polityczne zabawy Azjatów. Na szczęście więcej jest tych, co pragną należeć do Europy, do tej prawdziwej Europy, która przetrwa zwycięsko powrotną falę barbarzyństwa.


I wtedy mógłbym rzec: trwaj chwilo, o chwilo, jesteś piękną! Czyny dni moich czas przesilą, u wrót wieczności klękną. W przeczuciu szczęścia, w radosnym zachwycie, stanąłem oto już na życia szczycie!

Faust (dramat) (umierając; tłum. Emil Zegadłowicz.)

Miałam szczęście, że w „Mazowszu”, do którego przyszłam tuż po szkole baletowej, trafiłam pod skrzydła wielkiej osobowości, znakomitej artystki pani Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Dzięki niej zrozumiałam, że warto realizować marzenia i walczyć o siebie.


Szczególnej zaś uwagi wymaga sytuacja, gdy większa liczba ludzi wspólnie podejmuje próbę zapewnienia sobie szczęścia i ochrony przed cierpieniem tak przetwarzając rzeczywistość, że nosi to wszelkie cechy obłędu. Mianem takiego masowego obłędu musimy określić także religie ludzkości, choć rzecz jasna nigdy nie rozpozna tego obłędu ten, kto sam go podziela.


Ale zapisu bólu w jednym obszarze pamięci nie można wymazać zapisami szczęścia w innych.


Szczęście wiążę się z ryzykiem. Ale bez odrobiny strachu niczego nie można osiągnąć.


Ja – jestem szczęśliwy. Oczywiście, o tym, że jestem szczęśliwy, nie mogę mówić tutaj nikomu, nie mogę się z uczucia szczęścia zwierzyć nawet mojej terapeutce (jak domyślasz się słusznie, jest nią Kasia), nie mogę nawet uczucia szczęścia zapisać w swym dzienniku uczuć. Szczęśliwy deliryk natychmiast wzbudza straszliwe podejrzenia, szczęśliwy deliryk bardzo kiepsko rokuje.


Rozmawiać i poznawać na tym polega szczęście.


Lecz nie mogłoby być większego i fatalniejszego nieporozumienia, niż gdyby szczęśliwi, udani, mocni na ciele i duszy poczęli wątpić o swym prawie do szczęścia.


Jeśli połączymy naszą solidarność i będziemy działać jako części jednej całości, nie będzie takiego miejsca, do którego nie moglibyśmy dosięgnąć i takiego zadania, którego nie moglibyśmy dokonać; to znaczy, że tylko przez nasze zdecydowanie osiągniemy szczyt szczęścia.


Ludzie starsi przeżywają mniej emocji, ponieważ nie mają nikogo, z kim mogliby się podzielić szczęściem.

Georges Brassens (Brassens o tym, jak po stracie swoich rodziców, kilku przyjaciół, jest mniej szczęśliwy, niż kiedy miał 30 lat.)

Skoro nawet nasz sztandar, symbolizujący prawdziwie republikańskie rządy ludu, został zbrukany i zakrwawiony na polu bitwy, to zostanie on znów w niedługim czasie podniesiony przez licznych jego obrońców, mających więcej niż mu szczęścia, i załopocze pewnego dnia, by nadać godności instytucjom chilijskim, ku szczęściu ojczyzny, którą kocham ponad wszystko w życiu.

José Manuel Balmaceda Fernández (z testamentu politycznego napisanego przed śmiercią.)

Choć zrozumieli. Chociaż przyszli. Nie mogli szczęścia wrócić nam. I tylko w niebie złote igły Kreśliły gwiazdom górny trakt.


Szczęście to nie tylko to, co los daje, ale i to, czego nie zabiera.


Zapewne wielkość szczęścia, które się odczuwa, jest wprost proporcjonalna do lęku i bólu, który nastąpił wcześniej. Dlatego, odpukać, nie prosiłabym raczej Boga o szczęście. A nawet o ulgę prosiłabym z pewnym wahaniem.


Wiem, Agatko, że serce twe dla mnie przychylne,</br>Ale szczęście w tym życiu tak zwodne, tak mylne,</br>Tyle przeszkód dla niego!


Każdy ma prawo do szczęścia, ale nie każdy ma szczęście do prawa.


''Virtus ad beate vivendum sufficit'' – cnota wystarcza do szczęścia.


To, że mogę pomagać tym dzieciom, daje mi więcej szczęścia, niż wszystkie medale.

Veronica Campbell-Brown (dzięki fundacji założonej przez Campbell dziewczynki z jej rodzinnej miejscowości mają możliwość treningu)

Słońce nie opadło i wciąż nie opada. Odchodzi i wraca jak dusze, którym los sprzyja. Ogrzewa świat. Ludzie ziemi też nie upadli. Jesteśmy tutaj. (…) Żyjemy, wędrujemy. To jest szczęście, chyba.


Zaczęło się istne piekło z cierniami, które seriami wbijały się w mocno już zużyte micheliny. Na szczęście miałem sporo przyborów do łatania.


Miałam szczęście. Od razu wchodziłam na scenę za koleżanki, które były w ciąży. A kiedy teatr podzielono, wyodrębniono dwie placówki. Scenę przejął Józef Szajna i powstało „Studio” – ja z mamą zostałam u niego.

Jolanta Lothe (o początkach kariery teatralnej.)

Cóż może powiększyć szczęście człowieka, który cieszy się zdrowiem, nie posiada długów i ma czyste sumienie?


Czy nie ma innego sposobu? Czy szczęście jest zawsze kompromisem?


Wielkie szczęście, że jest ciemno. Nie zarumieniłem się tak od czasu, kiedy pani Pomfrey powiedziała, że podobają się jej moje nauszniki.


Szczęście nie jest rzeczą łatwą: trudno je znaleźć w sobie, a nie sposób gdzie indziej.


Kto by pomyślał, że w jednej chwili można przeżyć taką skalę uczuć – szalone szczęście i największy ból, zwątpienie i znowu szczęście. Co może męstwo setek dzieci wobec samolotów i armat? Panie, giną ci, którzy Ci ufają. Giną za wolność, sprawiedliwość, za szczęście innych. Przecież i Tyś za to ginął na krzyżu.


Czuję, że za mojego życia Tybet nadal będzie się cieszył szczęściem i pomyślnością. Potem przyjdzie wielkie cierpienie, a każdy z was doświadczy konsekwencji własnych działań (...)


Będą mi zabierać spokój w chwilach szczęścia, przypominać koszmary w snach.


Pana od kultury na szczęście nie było, pewnie wpieprzał tartinki na jakimś sympozjum na temat zawartości wartości w wartościach, które sfinansował ze środków dla bibliotek i domów kultury.


Najnieszczęśliwsze życie nawet ma swe godziny słońca i wśród piasku i kamieni swe ubożuchne kwiatki szczęścia.


Siła przyciągania buddyzmu bierze się stąd, że wydaje się, iż umożliwia on osiągnięcie nieskończoności, absolutnego szczęścia bez konkretnych zobowiązań religijnych. Jest to rodzaj autoerotyzmu religijnego. Ktoś słusznie przewidywał, i to już w latach 50., że prawdziwym wyzwaniem dla Kościoła nie będzie marksizm, ale buddyzm.


Skoro tyle znaków wróży nieszczęście, to chciałbym wiedzieć, czy nie ma takich, które by szczęście zapowiadały (…).


Jeśli w miłości jesteś źródłem szczęścia, jego owoce do ciebie powrócą. Jeśli jesteś sprawcą uraz, do ciebie powrócą krzywdy.


(...) ani nieśmiertelne imię artysty, ani splendor korony nie czynią człowieka szczęśliwym; (...) szczęście można znaleźć tam, gdzie ludzi zadowala drobiazg, bo kochają i są kochani.251 - 300

Właśnie: dobro społeczne! Zawsze to mówimy i jakoby wiemy, co to jest szczęście i dobro społeczeństwa, ale nigdy nas nie zajmuje szczęście jednostki.

Ludzie bezdomni (Rozmowa Korzeckiego z dyrektorem Kalinowiczem)

Zima jak troska, długo trwa, a lato jak szczęście, mija chwilą


Moja recepta na szczęście z kobietą – niemowa, bracie!


Zdrowie jest najcenniejszą zdobyczą, a zadowolenie największym bogactwem. Osoba godna zaufania jest najlepszym towarzyszem, Nirwana – najwyższym szczęściem.


Z kim szczęście na ukos, i kury nań gdaczą.


Cóż to za szczęście spotkać kogoś, kto potrafi być szczery!


Czynna praca przynosi szczęście.


Nie wierzę w szczęście. Nie wierzę również w nieszczęście. Istnieje to tylko na scenie albo na ekranie, albo w książkach, w życiu się nie zdarza. Wierzę tylko w jedno: że życie nagradza zasługi (proporcjonalnie do wrodzonych talentów) i k a r z e (podwójnie!) za niewypełnianie obowiązków.


Myśli jak błyskawice zapalały się i gasły, odkrywając to, o czym dawniej nawet nie śniła: osiągalność szczęścia, możliwość prawdziwego istnienia. Żeby życie było życiem, a nie snem i wyobrażeniem z błysków słońca odbijającego się (…).


Kurt był taki uroczy… Nie umiem opisać, jakie szczęście mnie w życiu spotkało.


Tak czy owak, Harry, mnóstwo szczęścia w dniu urodzin. Mam tu coś dla ciebie… w pewnym momencie chyba na tym usiadłem, ale smakuje wciąż tak samo.


Pierwszym warunkiem szczęścia jest rozsądek.


Tylko szczęśliwy człowiek może innych obdarzyć szczęściem.


Co do szczęścia to ma ono tylko tę użyteczność, że czyni możliwym nieszczęście.


Szczęściem człowieka ciemnego jest to, że nie wie o swojej niewiedzy.


Miłość nie jest szczęściem.


Im bliżej jesteśmy chwili szczęścia, tym bardziej niepokoi nas jego ułuda.


Rozrywka – ludzie, nie mogąc znaleźć lekarstwa na śmierć, nędzę, niewiedzę postanowili – aby osiągnąć szczęście – nie myśleć o tym.


Ludzie, nie tylko ci, którzy jak ja byli na katordze, ale absolutnie wszyscy, na tyłach i na froncie, odetchnęli swobodniej, pełną piersią, i w upojeniu, z uczuciem prawdziwego szczęścia rzucili się w wir groźnej walki, śmiertelnej i zbawiennej.


Na szczęście przywieźli człowieka spod tramwaju. Zrobiło się zamieszanie „gdzie noga, gdzie noga”!


Szczęście prawdziwe, tylko gdy dzielone.


Chłodny spokój, sen duszy, obraz śmierci nie wiodą bynajmniej do szczęścia; namiętność jedynie zdolna jest doń zaprowadzić.


Podróż ze szczęśliwym smokiem, to jedyny sposób na poszukiwania. (…) Nigdy się nie poddawaj, a szczęście cię znajdzie.


Idę za szczęściem jako jaskółki za latem.


Tak… Szczęście przyjść chciało, lecz mroków się zlękło. Ktoś chciał mnie ukochać, lecz serce mu pękło


Największym szczęściem jest określić wroga, przygotować wszystko, zemścić się, a potem pójść spać.


(…) Wszystkie rzeczy zawsze działają zgodnie ze swoją naturą. Zaspokoiła pragnienie swego serca; zdobyła nadzwyczajną moc i nieśmier­telność jak bogini. Ale wieczne życie ze złym sercem jest wieczną niedolą i ona zaczyna już to rozumieć. Wszyscy otrzymują to, czego bardzo pragną, lecz nie zawsze przynosi im to radość i szczęście.

Siostrzeniec czarodzieja (o Czarownicy Jadis, która ukradła jabłko z zaczarowanego ogrodu.)

Tylko głupcy nie potrafią docenić, kiedy szczęście się do nich uśmiecha.


Szczęście jest rezultatem naszego osobistego wysiłku. Trzeba o nie walczyć, dążyć do niego, upierać się przy nim, a czasami nawet szukać go na drugim końcu świata.


Ty, Dzięcioł, żebyś ty nie szastał tą nagrodą, co ją żeś teroz dostoł, nie? Bo mi Gulczas mówił, że esemesy na nas do dziś jeszcze idą. (…) jo dopilnuję, żeby te esemesy jeszcze raz przeliczyli. I tak mi dopomóż Gulczas. Na koniec mam jeszcze jedną ważną rzecz do Dzięcioła: że ty mosz szczęście, że cię tu ni ma. I nie myśl se, Dzięcioł, żeś ty jest najważniejszy na Świeciu.


Nie szczędziłabym sił i w tym znajdowałabym szczęście, gdybym tylko miała pewność, że to nie na próżno, że to prowadzi do jakiegoś celu.


Dla cierpiących najmniejsza radość jest szczęściem.


Jest fala w uczuciach mężczyzn, która zabrana przez powódź, prowadzi do szczęścia. Ale ominięta, podróż ich życia staje się ograniczona do płycizny i nieszczęścia. Na falach takiego morza jesteśmy teraz i musimy brać to, co jest nam dane, albo stracimy, zanim zaryzykujemy.


Szczęście uderza w nią, jak pociąg na szynach Zmierza w jej stronę, nie ma odwrotu Chowa się w kątach i pod łóżkami Zabija to pocałunkami i przed tym umyka Z każdym bąbelkiem tonie w swoim drinku I zmywa to w zlewozmywaku


Szczęście nie polega na szczęściu, lecz na jego osiąganiu.


'''Czy, gdy opuścimy ziemię, wyjdą nam na przeciw nasi rodzice i przyjaciele?''' „Tak, niejednokrotnie wychodzą na spotkanie umiłowanej duszy, życzą jej szczęścia, jak przy powrocie z dalekiej, niebezpiecznej wędrówki, i pomagają jej przy wyzwoleniu z cielesnych więzów. Jest to wielkie dobrodziejstwo dla ducha, gdy przyjdą witać go umiłowane dusze.”


Rozkoszna chwila, kiedy w pełni korzystamy z tego, co za chwilę stracimy. Chwila szczęścia wzbogacona nostalgią za szczęściem.


Szczęśliwe kwiaty! mogą patrzeć śmiele I składać życzeń utajonych wiele, I śnić o szczęściu jeden dzień słoneczny… Zanim z tęsknoty uwiędną serdecznej.


Największe szczęście na świecie na końskim leży grzbiecie.

Koń (powiedzenie)

Muszę stwierdzić, że byłam mądrą kobietą, bo toczyłam swoje własne bitwy i zwyciężałam w nich. Kiedy przybyłam na dwór, cesarz bardzo się do mnie przywiązał... Miałam szczęście, że urodziłam mu syna, ponieważ to uczyniło mnie niekwestionowaną faworytą cesarza.


Cierpliwość jest kluczem do szczęścia.


Mimo olbrzymiej aktywności był człowiekiem schorowanym, ale - na szczęście dla Sztuki - starał się to przezwyciężać. Umarł na atak serca wywołany ostrym stresem, przykrą rozmową. A ponieważ całe życie prześladowała go fobia śmierci w katastrofie lotniczej, więc nigdy nie podróżował samolotem wraz z żoną, aby nie osierocić dzieci.


Ja uważam, że człowiek powinien dążyć do szczęścia, a nie narzucać sobie kolejne przymusowe obciążenie. Dlatego ludzie w małżeństwach tak często są nieszczęśliwi: bo mają świadomość braku odwrotu. Bycie z drugą osobą powinno być szczęściem, a nie więzieniem.


Są kobiety o takiej strukturze psychicznej, która nie pozwala na zawładnięcie jej przez żadne uczucie. Istnieją w ich psychice suwerenne strefy zupełnie wolne, nie nawiedzane przez uczuciowe burze, które pełnią dla umysłu i serca funkcje samotni, ustronia, zarówno w chwilach szczęścia, jak też rozpaczy, i będące azylem od tych stanów umożliwiającym spokojną refleksję.


Podobno Stefana Friedmanna zaczepił kiedyś na ulicy jakiś knajak i zapytał „Czi pan grał w filmie ''Miejsce na ziemi?''”. „Tak”. „No to masz pan w mordę!”. Ja na szczęście poruszam się spokojnie także w zaklętych rewirach. Należę do osób dość odważnych. Parę osób pomyliło się co do mojej sprawności fizycznej. Może nie znam kung-fu, ale dać w mordę potrafię.


Ważniejsze jest dla mnie szczęście narodowe brutto mojego narodu niż dochód narodowy brutto.


Harce to radosna gra na łonie natury, gdzie mężczyźni z duszą chłopców idą razem z chłopcami na poszukiwanie przygody. Przyniosą stamtąd zdrowie i szczęście, zręczność, zaradność.


Nie szukaj szczęścia w gwiazdach cudzego nieba, kiedy własne wisi ci nad głową.


Nie istnieje coś takiego jak przypadek w przebiegu spraw ludzkich, a szczęście jest słowem bez sensu.


Może i dla niej – trzydziestoletniej, porzuconej i rozczarowanej – Los znalazł wreszcie jakiś mały okruch szczęścia. Może. A może i nie. Trudno uwierzyć Losowi, gdy już raz zawiódł.

Pulpecja (o Gabrieli.)


301 - 350

Błogosławiony ten, który żyje w pokoju. Nie ma na ziemi większego szczęścia.


Tylko głupiec odchodzi, nie próbując szczęścia.


O, przyjaciele! Nadejdzie stulecie, Jasne jak szczęście – i zupełnie inne. Ale mu za nie tych dni nie oddamy, Kiedyśmy żyli tutaj. Ze Stalinem.


Próżność prawdziwy wróg szczęścia.


Szczęścia nie można mieć na siłę.


Jeśli chcesz się stać twórcą swego szczęścia, tedy odkryjesz wnet, że przeważna część tego upragnionego przez ciebie szczęścia spleciona jest ściśle ze stosunkiem twego JA do wszelkiego TY.


Na szczęście Katherine wyraża swoją agresję tak pasywnie, że nawet tego nie zauważymy.


Szczęście jest móc wszystko, co chcemy; a wielkość, chcieć wszystko co możemy.


Innego szczęścia nie będzie: W dotykaniu powietrza, którym oddychasz, W trzymaniu się za słowa, W tańcu, jakbyśmy nigdy nie pomylili kroków (...).


Czytam najpierw dzieło i dopiero po zapoznaniu się decyduję, czy zabieram się za nie. Mam szczęście, że nie muszę tłumaczyć wszystkiego.


Instytucja ta dąży do tego, by związek ekonomiczny i seksualny między mężczyzną a kobietą służył interesom zbiorowym, a nie by zapewniał im szczęście osobiste.


Potem idę do mojego pokoju dokonać radosnego przeglądu swojej garderoby. Albo mam szczęście i znajduję od razu coś, co chcę włożyć, albo moje rzeczy zaczynają wylatywać z szafy, jakby wysysała je jakaś niewidzialna siła.


Okazywana nam miłość, której nie odczuwamy jako łaskę i szczęście, jest dla nas ciężarem.


Chcemy być wreszcie panami w naszym własnym kraju, a nie narzędziami w rękach dyktatorów. Demokracja, wolność i szczęście muszą być głównymi celami modernizacji. Bez tej piątej modernizacji cztery pozostałe ostaną się jedynie nowomodnymi kłamstwami.


Myśl dobra w nieszczęściu jest połową szczęścia.


Niech pan wierzy w uczucie, a wszystko będzie dobrze. (…) Znajdzie pan szczęście za kratami.

Na dobre i na złe (Muffini do Marka.)

Wiem z doświadczenia, że marnie i podle umierają na ogół ci, którzy na wojnie wszelkimi sposobami chcą ocalić swe życie. Ci zaś, którzy zrozumieli, że śmierć jest wszystkim wspólna, i dla ludzi nieunikniona, którzy walczą o piękny zgon – ci, jak widzę, prędzej jakoś dochodzą do starości i cieszą się większym szczęściem za życia.


Ale szczęście to nie hazard, to ciężka praca, planowanie, a poza tym coś jeszcze. A jeżeli już hazard, to wykalkulowany.


Na szczęście między tym, co przeżywamy, a doskonałością jest wiele miejsca na... rozwój.


Me serce tak spoczywa, jak pustelnik w trumnie, Chroniąc się pod błękitny wyrzeczenia krzyż… Żalem nędznego szczęścia nie mąć bezrozumnie, Nie zakłócaj pogody rozgrzeszenia cisz.


Cudowne, doprawdy, jest opanowanie umysłu, tak trudnego do opanowania, zawsze żywotnego i chwytającego to co pożąda. Poskromiony umysł przynosi szczęście.


Więc i ty ośmieliłeś się wystąpić przeciwko mnie? Przywrócimy ci rozsądek pewną drastyczną metodą. Rozstrzelać. Zabrać mi to stąd ''(zwłoki)''! Mam zbyt miękkie serce. Na szczęście przybędzie tu piękny kwiatuszek, żeby mnie pocieszyć ''(Erika)''.

Generał Daimos (wielki generał Olban, dyktator wszystkich Baamisjan. Główna negatywna postać.)

Szczęście jest jak Tour de France – długo czekasz, a potem chwila i go nie ma. Kiedy się zjawia, trzeba je łapać.


Pijak znajduje w wódce szczęście upokorzenia siebie samego.


Jednostka lub kilkuosobowa klika opętana żądzą władzy, która wykorzystuje tęsknotę mas za absolutnym szczęściem, ich bezgraniczne pragnienie zbawienia, może doprowadzić do powstania masowego ruchu fundamentalistycznego, do zbiorowego szaleństwa.


OJCIEC MAGIKA ''(do Justyny)'' Trzymaj go krótko! Nie daj mu siedzieć po nocy. MATKA JUSTYNY ''(do Magika)'' … i pamiętajcie kochani, że marzenia i szczęście to nie zawsze to samo.


Szczęście nie ma nic wspólnego z tym, czy jesteś bogaty, czy biedny.


Miałam w życiu szczęście. Nie musiałam ciągle chodzić na castingi, bo przespałam się z kim trzeba.


Cywilizacja dostatku dóbr materialnych błędnie jest kojarzona z czasem szczęśliwości. Żeby być szczęśliwym, poza innymi warunkami (subiektywnymi i zróżnicowanymi indywidualnie), niezbędny jest kontakt z drugim człowiekiem, a nie z rzeczami.


Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.


Prawdziwe szczęście jest rzeczą wysiłku, odwagi i pracy.


Duża woda już w moim życiu przepłynęła. Mieniło się w niej raz dobro, raz zło. Zła więcej. Szczęście było, ale mało. Co to jest szczęście? Spokojnie żyć w świecie, pracować sobie, uczciwie. I jeszcze wolność mieć. Nie być zależne od jakichś wielkich zakrętasów. Tak jak kiedyś. Gdzie chciał, to pojechał, gdzie chciał, konika popasł. To było szczęście.


Kiedy pojmiesz, że życiem można się cieszyć, samo zwierciadło mądrości pojawi się przed tobą.


Takie już mam szczęście. Wszystko, co robię, wygląda, jakbym popełnił jakąś zbrodnię… a przecież zawsze starałem się być w porządku ze sobą, z własnym sumieniem.


Jeśli chodzi o muzykę, to ja zawsze miałem szczęście.


Szczęściem jednego człowieka jest drugi człowiek.


Sam wiele razy popełniałem takie błędy, że szukałem potem szczęścia gdzieś na zewnątrz. Szczęście jest w nas. Jest w ludziach obok nas, których kochamy i na których nam zależy. W tym, co robimy i w naszych marzeniach.


Pieniądze szczęścia nie dają, ale pomagają.


Nie istnieje coś takiego, jak szczęście, jest tylko koncentracja. Gdy jesteś skoncentrowany, jesteś szczęśliwy. Jesteś szczęśliwy, gdy nie myślisz zbytnio o sobie.


Niezadowolenie jest podstawą szczęścia.


Szczęście, które posiadasz jest jak ziarno; szczęście, które dzielisz – to kwiat.


Nabłąkawszy się, w końcu wszedł w głębinę lasu I trafił, czy umyślnie, czyli też przypadkiem, Na wzgórek, co był wczora szczęścia jego świadkiem, Gdzie dostał ów bilecik, zadatek kochania, Miejsce, jak wiemy, zwane Świątynią dumania.


Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli.


Szczęście jest jak ospa. Gdy złapiemy je zbyt wcześnie, może całkowicie zniszczyć naszą konstytucję.


Gdy palec wskazuje niebo, tylko głupiec patrzy na palec.


O! ci młodzi ludzie, odchodzą od nas i wołają głośno: Idziemy szukać szczęścia. Więc my starce, Cośmy przebiegli po tej biednej ziemi, A nigdy szczęścia w życiu nie spotkali; Możeśmy tylko szukać nie umieli…


Wreszcie zrozumiałam, w jaki sposób można osiągnąć szczęście z mężczyzną, i z głębokim żalem, wściekłością oraz przytłaczającym poczuciem przegranej muszę wyrazić ten sekret słowami cudzołożnicy i wspólniczki przestępcy: „Nie mów «co», kochanie, i słuchaj mamy”.

Bridget Jones (ostatni komentarz Bridget w książce.)

Bo szczęście nie polega na tym, żeby mieć króliczka, tylko żeby gonić goo!


Był tak przystojny, że aż dech zapierało. Na szczęście to było krótkie zaparcie.

Bożysława Leszczyńska-Zbieć (o swoim byłym mężu.)

Szczęście się nie narzuca. Nie chcecie go? Nie ma sprawy, pójdzie sobie gdzie indziej.351 - 400

Pomiędzy miłością, nienawiścią, rozpaczą, szczęściem, odnalezieniem i zatratą, ci, którzy myślą, od początku do końca chodzić będą po omacku.


Król Jerzy Pierwszy żył przez czas długi, A gorszy odeń był tylko Drugi. Choć powiadają starcy i dzieci, że jeszcze gorszy był Jerzy Trzeci. Rządził też Czwarty przez jakiś czas, Po czym ród Jerzych na szczęście zgasł.


Dobra, będę oszukiwał! Na szczęście mam Specjalny Miotacz Mazi Jacka Spicera.


Konie to jednak mają szczęście, bo chociaż dostaje im się w czasie wojny, tak jak nam, to przynajmniej nie wymaga się od nich, aby się pod tym podpisywały, żeby udawały, że w to wszystko wierzą. Konie, nieszczęsne, fakt, ale przynajmniej cieszące się wolnością! A dla nas, cóż, niestety, cały ten kurewski entuzjazm!


Inteligencja jest to choroba umysłowa – na szczęście mało rozpowszechniona.


W życiu codziennym można mu życzyć szczęścia, ale niech dzisiaj popełnia jak najwięcej błędów.


Wolę przeżyć trzy minuty w szczęściu, niż całe życie bez celu.


Dwoje serc i w skromnej chatce Może w szczęściu błogim trwać.


Tyle jest kluczy do szczęścia w małżeństwie, że przydałby się do nich breloczek. Z dużym kółkiem.


Tu mieszka szczęście.

Prostytucja (często spotykana inskrypcja na portykach rzymskich burdeli.)

Moja wspaniała matka jest kobietą wielkiego serca i rozumu. Jest odważna, dumna i szlachetna. Jej zawdzięczam nie tylko swoje szczęście, ale wszystko, co dobrego kiedykolwiek uczyniłem.


Szczęście przychodzi na chwilę a potem odchodzi. Czasem na całe lata. Ale smutek… smutek osiada na dnie duszy.


Musisz spróbować stworzyć szczęście wewnątrz siebie. Jeśli nie jesteś szczęśliwy w jakimś miejscu, istnieje duże prawodopodobieństwo, że nie będziesz szczęśliwy w żadnym miejscu.


Sporo jest u nas takich z zazdrością patrzących na wielkie polityczne zabawy Azjatów. Na szczęście więcej jest tych, co pragną należeć do Europy, do tej prawdziwej Europy, która przetrwa zwycięsko powrotną falę barbarzyństwa.


Szczęście odpowiadałoby mu najbardziej; ale potrzebuje on podziwiać samego siebie i szanuje tylko rzeczy osiągnięte, nie rzeczy naturalne.


Żeby zagrać najsłynniejszą polską kucharkę, na szczęście nie trzeba umieć gotować tego, co ona gotowała…


Aby być szczęśliwym, nie należy przeglądać się w lustrze ulicy.


Zasługuję na to, by być szczęśliwym. Ty też, Almo. Razem szczęścia nie odnajdziemy.


Przechodzimy często obok szczęścia nie widząc go, nie patrząc na nie przypatrujemy mu się, nie poznając.


Należy mówić stale dobrze o płci pięknej w ogólności; chwalić te, które są miłe; milczeć o innych; obcować z nimi mało; nie ufać im nigdy; i nigdy nie uzależniać swego szczęścia od jakiejkolwiek kobiety.


Jak to jest, kiedy pieniądze przedkłada się nad prawo do szczęścia innego człowieka.


Tajemnica szczęścia ukryta jest w tym, by widzieć wszystkie cuda świata i nigdy nie zapomnieć o dwóch kroplach oliwy na łyżce.


Jednak na koniec udało mi się odkryć coś, co dla większości bogaczy pozostaje na zawsze tajemnicą: że każdy człowiek ma z góry określoną zdolność do szczęścia. I do nieszczęścia. I że warunki materialne nie mają na to większego wpływu.


A rządził Adam, bo był Królem. Aż do dnia, kiedy wola, żeby być Królem, opuściła go. Wówczas padł, służąc za pokarm silniejszemu. Bo Królem jest zawsze najsilniejszy, nie tylko dzięki samej sile, ale dzięki sile, sprytowi i szczęściu, Królem wśród szczurów.


Szukałam w życiu szczęścia I myślałam, że to znaczy Być pijanym we mgle, Głowę w chmurach mieć, Ale to nie było szczęście, Tylko skacowany sen.


Każde dzieło sztuki jest agresywne. I życie każdego artysty jest małą lub wielką wojną, choćby z samym sobą i własnymi ograniczeniami. Żeby zrealizować swoje zamiary potrzebna jest przede wszystkim ambicja, a później talent, wiedza i w końcu szczęście.


Szczęście to wolność od sprzeczności.


Dziwne są ścieżki szczęścia. Niektórzy potrafią zbudować swoje szczęście niemal z niczego, ocalić i rozdmuchać nawet najbardziej nikłą iskrę, choć wiatr i deszcz.


Nie dojdziesz, co mury w sobie tają, szczęście czy nieszczęście; ściany mają wprawdzie uszy, ale nie mają języków (…).


''Beatius est magis dare, quam accipere'' – Więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu.


Szczęście to tylko garść pełna wody – wiem jak szybko przecieka przez palce i jak trudno je zatrzymać na dłużej…


Nie powinno się pewnie oczekiwać od życia niczego poza spokojną równowagą, która zapewne jest tym, co zwykło się określać mianem szczęścia.


Różnica między absolutnym a prawie absolutnym szczęściem jest naprawdę ogromna.


Zdrowie jest najcenniejszą zdobyczą, a zadowolenie największym bogactwem. Osoba godna zaufania jest najlepszym towarzyszem, Nirwana – najwyższym szczęściem.


Dobra żona jest dar Boży. Ona szczęście domu mnoży.


Jeśli pieniądze nie dają szczęścia, oddajcie je!


Drogą do szczęścia zmierza Sabina – Wielu z nią trafi po koleinach.


Macie szczęście, że nie jesteśmy szwaby. Wy za coś takiego wszystkich pod mur.

Stawka większa niż życie (serial telewizyjny) (do mieszkańców domu Ringów.)

Przez większość czasu masz wrażenie, że twoim życiem wcale nie rządzi przypadek, a im częściej on się ujawnia, tym częściej tłumaczysz to sobie tak, że to wcale nie przypadek. Wydaje mi się, że tak naprawdę, jeśli pracujesz nad czymś wytrwale, to w końcu dopisze ci także szczęście.


Jak ciepły może być świat, potrzebujesz tylko kilku symbolicznych monet, a dopuszczą cię do ciepła i jedzenia ile tylko chcesz, nie musisz obdzierać się ze skóry i gryźć własnych kości na ulicy, takie miejsca zaprojektowano po to, aby dawać schronienie i pociechę tym skórom-i-kościom, które przychodzą tu po odrobinę szczęścia.


– (...) Ona mi się nie podoba, synku! Ona nie da ci szczęścia! Synek powstrzymał się od zawiadomienia mamusi, że Anita owszem, JUŻ daje mu szczęście... od jakiegoś roku.


Szczęście jest zdrowe dla ciała, ale to troska rozwija siły ducha.


Dlaczego tam gdzie ubóstwo i niedostatek, tam gdzie tabele z wskaźnikami ekonomicznymi są dołujące, tam właśnie człowiek potrafi jeszcze się radować (czasem płakać!)? Na czym polega tajemnica? Co powoduje szczęście u ludzi?


Szczęście, które posiadasz jest jak ziarno; szczęście, które dzielisz – to kwiat.


Szczęśliwym jest ten, kto przy zachodzie słońca cieszy się wschodzącymi gwiazdami.


„Kocham cię” nie jest czymś, co można powiedzieć szybko. To nie tylko słowo, ale wiele facetów po prostu wyrzuca je z siebie. Bycie zakochanym, jest wtedy, gdy wszystkie sprawy układają się tak dobrze, że szczęście jest nie do uwierzenia. Jesteś na 200% szczęśliwy i podekscytowany.


Człowiek powinien tak żyć, żeby nie mieć zmartwień, a nie tylko ciągle szukać szczęścia.


Dzięki artykułom premiera Tuska prezes PiS przypomniał sobie wierszyk z dzieciństwa, ten o Samochwale. Panie Prezesie, w przeciwieństwie do Pana, my po prostu mamy się czym pochwalić. Na szczęście oceny naszych rządów dokonają Polacy; Pana „żadne krzyki i płacze… nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne”.


Szczęście ma większą wartość, gdy trzeba je opłacić.


Przyjaźń – mnożąc radości i dzieląc troski – zwiększa nasze szczęście i zmniejsza cierpienie.401 - 450

Szukając szczęścia – czy je znajdę? Nie wiem. Wiem, że wspaniale jest być człowiekiem pod błękitnym niebem.


Przyznać się dziś do szczęścia, to zdradzać nieczułość wobec powszechnych nieszczęść świata.


Całe szczęście i pomyślność naszego życia zależy od dobrego użytku, jaki zrobimy z naszych namiętności.


Szczęście można znaleźć nawet w najmniejszym ziarenku pustynnego piasku. Bo ziarenko piasku jest chwilą Stworzenia, a Wszechświat poświęca całe miliony lat, by mogło istnieć.


Młodości! jakże wielkie twe ofiary! Jam miłość, szczęście, jam niebo za młodu Umiał poświęcić dla sprawy narodu, Z żalem lecz z męstwem!


Najtrwalsze takie szczęście, o którym nikt nie wie.


Roztropny szczęściu nie wierzy.


Jego słowa są szczęścia wodospadem.


Ze szczęściem bywa czasami tak jak z okularami, szuka się ich, a one „siedzą” na nosie. Tak blisko!


Monteskiusz – napisał, że szczęście albo nieszczęście polega na pewnej predyspozycji organów naszego ciała.


Spałem i śniłem, że życie jest radością. Obudziłem się i zobaczyłem, że życie jest służbą. Zacząłem służyć i zobaczyłem, że służba jest szczęściem.


Dla nas (kobiet) szczęściem jest nie przegrać, dla was (mężczyzn) nieszczęściem nie wygrać.


Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu: nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu.


Kto nie ma odwagi starać się o swoje szczęście, tym samym udowadnia wyraźnie, że tego szczęścia nie jest wart.


„Będziemy szczęśliwi, szczęśliwi, szczęśliwi” – powtarzał sobie w myślach, bo tego był już pewien, że własne szczęście można osiągnąć jedynie przez cudzy ból i cudzą troskę.


To straszne pozbawić człowieka prawa do sumienia. Jeśli człowiek znajduje w sobie siłę, żeby uczynić to, co dyktuje mu sumienie, czuje niebywały przypływ szczęścia.


Zaczepiony orężnie, ze zmiennym walczył szczęściem i padł wskutek podstępu swoich krewnych – bezsprzecznie oswobodziciel Germanii, on, który nie zawiązek potęgi narodu rzymskiego, jak inni królowie i wodzowie, lecz państwo w najwyższym rozkwicie zaczepił, w bitwach nie zawsze szczęśliwy, w wojnie niezwyciężony.


Ja chcę odrzucić ten lament i poczuć dreszcze na plecach, odnaleźć szczęście, obiecać ci serce, więcej nie uciekać.


Człowiekiem szczęśliwym jest ten, który zdobył swe szczęście.


Najgorszy rodzaj cynizmu: wiara w szczęście.


Pamiętam Pawła Zagumnego, który z niezwykłą determinacją w końcówce drugiego meczu z Hiszpanami trzasnął się kilka razy o tę nawierzchnię Mondo Flex, a teraz zabrakło mu szczęścia.


Prawdziwe szczęście w życiu nie polega na uśmiechach radości, ale właśnie na tych momentach niepewności, kiedy wszystko może się odwrócić, tylko że nikt nie wie, w którą stronę.


Szczęście męża zależy od tych kobiet, z którymi się nie ożenił.


Nadzieja to pożyczka, której udziela nam szczęście.


Największym szczęściem, jakie może dać miłość, jest pierwszy uścisk dłoni ukochanej kobiety.


(...) szczęście to rzecz ulotna, za którą wszyscy gonią. I ciągle ma się poczucie, że to szczęście się wymyka. Ale myślę, że szczęście to chyba bycie świadomym, że się je ma. Gorzej, gdy się go w ogóle nie zauważa.


Pensjonat Pod Różą, Bo tu można kochać, tu można żyć. Uciekam przed burzą. Zielone cienie, błękitne sny. Pensjonat Pod Różą, Gdzie w każdym szczęścia kropelka lśni, W tobie też...


Miłość, marzenia, uczucia i myśli, jeszcze raz uwierz w siebie i uwolnij ten instynkt. By żyć, by być i istnieć dla szczęścia, teraz ty i my czyli ludzie po przejściach.


Nic nie wiadomo. Na szczęście jesteśmy dobrze poinformowani.


Denerwuje się Jürgen Klinsmann. Na szczęście ma bidony!

Dariusz Szpakowski (podczas meczu Niemcy – Włochy w półfinale.)

Aby osiągnąć szczęście, trzeba znać cierpienie.


To straszne pozbawić człowieka prawa do sumienia. Jeśli człowiek znajduje w sobie siłę, żeby uczynić to, co dyktuje mu sumienie, czuje niebywały przypływ szczęścia.


Człowiek osiąga szczęście, jeśli potrafi z radością - przyjemnością przeżyć każdy dzień.


Człowiek jest szczęśliwy tylko wtedy, kiedy kocha i coś daje, bo większym szczęściem jest dawać niż brać.


Sama jestem bardzo zorganizowana. Wszystko mam zawsze zaplanowane, zapisane w moim laptopie. Raz go zgubiłam. Miałam tam wszystkie teksty piosenek na nową płytę. Na szczęście wszystko sobie przypomniałam.


Najszczęśliwsze, z czystej miłości małżeństwo zawiera tyle samo niedoli, ile chwil szczęścia bywa w najbardziej chłodnym związku.


Większość z nas ma szczęście lub nieszczęście obserwowania, jak życie kończy się po trochu, wcale nie zdając sobie z tego sprawy.


W życiu nie chodzi o szczęście, lecz o dobre życie.


Jeszcze wcześniej zły moment mnie dopadł. Tbilisi, pierwszy czerwca, zabawa Kolejka linowa w Dzień Dziecka się urwała. Byłem na dole. Na szczęście nie na górze.


Kto nie umie korzystać ze szczęścia, kiedy się nadarza, nie powinien się skarżyć, kiedy go mija.


Siecią tchórzostwa nie złowisz jesiotrów szczęścia.


Jakież to szczęście wieść niewinny żywot.


Jeżeli jesteś szczęśliwy, możesz uszczęśliwiać również innych. Szczęśliwy może widzieć wokół siebie tylko szczęśliwych.


Czynniki szczęścia działają tylko w zespołach. Nie wystarczy do szczęścia samo zdrowie, sama wolność, sam majątek czy sama uroda.


Boże, użycz mi pogody ducha, abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić, odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić, i szczęścia, aby mi się jedno z drugim nie popieprzyło.


Jeśli zebrałeś dostateczną ilość głosów i znalazłeś się po drugiej stronie kamer wszechmogącego – możesz mówić o dużym szczęściu. Z podglądanego stałeś się podglądaczem, a w zależności od tego jak zdążyłeś się „Tam” pokazać, możesz mieć duże wzięcie.


Są ludzie, którzy nie zauważają małego szczęścia, ponieważ daremnie czekają na duże.


Bóg wszechmogący z nami, a ja wam przewodniczę. Gdzie będzie najniebezpieczniej, tam ja pójdę; a wy dopiero za mną. Więc kochani bracia: ja miałem szczęście za rozkazem Naczelnika Najwyższego pułkownikiem zostać; obudźcież się, pomóżcie odzyskać uciemiężoną dotąd Polskę. Wierni bracia! Walczmy za ojczyznę, póki w sobie mieć będziemy kroplę krwi.


…już nie wierzę, że szczęście mi da pieniądze, chociaż cały czas uważam, że pieniądze mogłyby mi dać szczęście.


Rodzinne szczęście wymaga poświęceń.

Kacze opowieści (Bombiarz (odcinek 74))


451 - 500

Już w wielu biegach czułam, że szansa na podium była. Ale będą następne. Muszą się tylko zbiec w czasie dobra dyspozycja i szczęście.


Kiedyś, gdym młody był, jechałem samotny I zabłądziłem w drodze; Poczułem się bogaty, gdym spotkał drugiego: Człowiek jest człowiekowi szczęściem.


Oczekiwanie na szczęście jest motorem życia ludzkiego.


Nie umiałem dać jej szczęścia.


Ileż tysięcy ziaren dobrego ludzkiego zboża musi padać na nieurodzajną, kamienistą glebę, skoro taka kropelka wody okazuje się tak oszałamiająca! Sądzę jednak, że trzeba być wdzięcznym za łaskę i szczęście, dzięki którym mogłem dostarczyć nawet tej kropli.


Od pierwszego dnia w Wiśle powtarzam, że nie mamy szczęścia i nadal to podtrzymuję.


Wolność! ty najpierwsza z własności człowieka, Bez której inne nikną i szczęście ucieka…


Przed ślubem zdawało się jej, że go kocha, ale oczekiwane szczęście nie nadeszło. „Pomyliłam się więc” – myślała i starała się dociec znaczenia słów: szczęście, namiętność, upojenie, słów, które tak pięknie brzmiały w książkach.


Stwierdzam, ze Sejm odrzucił wniosek o wyrażenie [głosy z sali: „wyraził votum zaufania”, „przyjął, wyraził votum zaufania...”), aaa... oczywiście. Stwierdzam, że Sejm wyraził votum zaufania Radzie Ministrów. Gratuluję, panie premierze, i szczęść Boże na dalszą drogę rządzenia.


Kocham tych, co wiedzą, co mi szczęście da Kocham tych, co wiedzą lepiej, niż wiem ja Teraz już nie muszę myśleć, oni mnie wyręczą w tym


Miałem szczęście pracować z grupą siatkarzy o ogromnym potencjale. Te wszystkie zwycięstwa były owocem pracy z bardzo utalentowanymi ludźmi. Oto cały sekret.


Nieba błękit będzie jak namiot się słaniał I drżał w przepychu długich fałdów spadłych Na łunę dwu czół naszych aż pobladłych Z emocji, szczęścia i oczekiwania.


Zwariować, o czym świat wcale nie wie, to znaczy wniknąć w baśń, w rzeczywistą baśń życia, a to jest właśnie szczęście.


Szczęście – ani dobrobyt, ani przyjemność, ani żądza, ani zadowolenie, ani radość, ale trochę tego wszystkiego naraz.


Teraźniejszość nie jest nigdy naszym celem: przeszłość i teraźniejszość to nasze środki; jedynie przyszłość jest naszym celem. Tak więc, nie żyjemy nigdy, ale spodziewamy się żyć; gotujemy się wciąż do szczęścia, a, co za tem idzie, nie kosztujemy go nigdy.


Ludzie nie są zainteresowani słuchaniem o czyimś szczęściu, radości, powodzeniu. Jakby nie mogło im to przejść przez uszy.


To jest rzecz nieprawdopodobna. Jeśli ktoś powiedziałby mi, że pewnego dnia będę zawodnikiem Arsenalu, to nie uwierzyłbym mu. To wielkie szczęście dla mojej rodziny i przyjaciół. Nie mogę doczekać się gry na Emirates Stadium oraz zdobywania pucharów dla klubu i kibiców.


Królem jest zawsze najsilniejszy, nie tylko dzięki samej sile, ale dzięki sile, sprytowi i szczęściu. Królem wśród szczurów.


Perspektywa i przyszłość teatru to zawsze przeszłość. Jeśli chcesz iść do przodu – idź do tyłu. Mnie interesują ci ludzie, których nie ma, bo są dla mnie żywsi niż dzisiejsi. Ale na szczęście wszędzie, gdzie pojadę, jest kryzys. W kulturze, polityce.


Tyle jest rodzajów szczęścia, ile ludzkich miar.


Było to dla mnie ogromne przeżycie. Miałam szczęście, gdyż w tym czasie poszukiwano młodych prezenterów do nowego programu informacyjnego ''Teleexpress Junior'', więc postanowiłam się w to zaangażować.


Uciekajcie przed miłością, szukajcie rozkoszy, a na drodze życia spotkacie tylko róże, same piękne kwiaty, zapowiedzi szczęścia.


Społeczeństwo jutra, jeśli zechce dać swej ludności maksimum szczęścia, winno z jak największą energią tępić tendencję ku stworzenia państwa policyjnego lub biurokratycznego. Winno przeciwstawić się dążeniom do powszechnej niwelacji jednostek, do nieznośnego i bezpłodnego konformizmu.


Nienawidzę sztuczności. Widzę to w środowisku homoseksualistów, że się malują, ukrywają przebarwienia skóry, wstrzykują sobie botoks, depilują brwi, a nawet robią liposukcję. Ja też przez moment o niej myślałem, na szczęście w porę się wycofałem. Co to za frajda mieć na ciele cztery widoczne dziurki?


Szczęście jest czymś, co przychodzi pod wieloma postaciami, więc któż je może rozpoznać?


Gromadzenie miłości przynosi szczęście, gromadzenie nienawiści sprowadza tragedie.


Światło jest językiem fotografa, duszą świata. Nie ma światła bez cienia, tak jak nie istnieje szczęście bez bólu.


Istnieje szereg zasad, które określają czym jest szczęście, i jeśli ich nie spełniasz, twoja świadomość nie dopuszcza do siebie myśli, że jesteś szczęśliwy.


(…) na szczęście jesteś mi wierna i pozostaniesz.


Szczęście nie polega na szczęściu, lecz na jego osiąganiu.


Pan Wilson sprawił, że stałem się tym, kim jestem. W mojej rodzinie nikt wcześniej nie biegał, miałem szczęście, że mnie zauważono i otrzymałem szansę studiowania w GC Foster School. Chcę stać się kimś, o kim się będzie pamiętać.

Rasheed Dwyer (Maurice Wilson - szef szkolenia trenerów GC Foster College)

Ludzie nie są w stanie pojąć, co to jest szczęście.


No przecież nikt nie obiecywał nam, że będzie łatwo. Zamiast łóżka, czterech ścian, tylko powietrze i karton. Przedstaw szczęście tym faktom i tak ci nikt nie powie gdzie w szaleństwie tym wartość.


Co nie boli, to nie życie, co nie przemija, to nie szczęście.


Bądźmy szczerzy: w stosunkach naszego światka, zarówno chłodnych, jak łatwych, to, co nazywamy szczęściem, wszak jest zaledwie przyjemnością.


Pamiętam, któregoś ranka wstałam o świcie. Poczułam, że życie stoi przede mną otworem. Pamiętam jak pomyślałam: ''Oto początek szczęścia. W tej chwili się zaczyna, i od tej chwili zawsze będę je odczuwać.'' Nigdy mi nie przyszło do głowy, że to nie był początek. To było szczęście. Ta chwila. Właśnie wtedy.


Pani Wando, pani ma sporo szczęścia, bo ja kocham sztukę i lubię aktorów.

Uwe Rappke (do Wandy Ryszkowskiej podczas przesłuchania.)

Najgorszy rodzaj cynizmu: wiara w szczęście.


Wzrost może się wziąć tylko z dwóch źródeł – głębszej integracji jednolitego rynku i strukturalnych reform w poszczególnych krajach. To pierwsze zadanie wymaga oczywiście ścisłego współdziałania 27 krajów, ale na szczęście sprawy są w toku.


Życie na ogół nie biegnie zgodnie z naszymi marzeniami, trzeba natomiast wykorzystywać szanse, które daje w zamian. Ważne jest też, by zachować odpowiednie proporcje między niezbędną dozą rozsądku a ryzykiem. Myślę, że mam sporo szczęścia w życiu. Spełnione marzenia mnie cieszą, ale chyba jeszcze bardziej ekscytujące są miłe niespodzianki, a tych otrzymałam od losu niemało.


Eros jest z bogów najstarszy i najczcigodniejszy, i najsilniejszy, jeżeli chodzi o zdobywanie dzielności i szczęścia ludzkiego za życia, jak i po śmierci.


Poczucie winy to niska cena za szczęście.


Nie buduj domu na piasku, a szczęścia – na sercu kobiecym.


Jeśli chce się być szczęśliwym, nie wolno gmerać w pamięci.


Borewicz podniósł głowę znad książki. – Niech pan posłucha. – Zaśmiał się znowu. – Szczęście żonatego mężczyzny zależy od liczby kobiet, których nie poślubił. Znowu wybuchnął śmiechem. Zubek z dezaprobatą pokręcił głową. – Współczuję pańskiej przyszłej żonie.


Nie ma szczęścia na dwie osoby, każdy ma swoje własne, inne, prywatne.


Szczęście jest wypadkową tego wszystkiego, co człowiek w życiu przeżył i posiadał. Stanowi niejako zamkniecie jego rachunków życiowych, jest – „bilansem” jego życia.


Wojownicy! Jesteście bogami bez ludzkich pożądań. Jesteście o krok od chwały! Zróbcie to, a zajmiecie miejsce obok waszych chwalebnych przodków – samurajów! Będziecie wieczność delektować się szczęściem u boku Cesarza! Będę śledził wasze wysiłki do samego końca i zamelduję o nich u Tronu.

Takijirō Ōnishi (pożegnanie Ōnishi 21 października 1944 roku z pierwszymi ochotnikami do jednostki kamikaze. Samolotu jednak nie znalazły celów i ku zawodzie wszystkich wrócili do bazy. Zginęli dopiero cztery dni później.)

Szczęście przez całe życie! Nikt by tego nie mógł znieść, to byłoby piekło na ziemi.


Szczęście gdy trafi na głupiego, wszystkim go czyni nieznośnego.

Szczęście (przysłowie polskie)