Cytaty o motywacji

Strach stanowi świetną motywację.


Rewolucje nie udają się nie dlatego, że są za bardzo radykalne, ale właśnie dlatego, że są za mało radykalne. Ich podstawą, główną motywacją i uzasadnieniem jest reakcja na stary porządek, która tym samym prowadzi do uzależnienia się od niego. Udaje się tyle, ile wynika z aktu czystego tworzenia, zaś wszystko, co jest jedynie reakcją na zastany porządek, okazuje się przeciwskuteczne.


To [pasja] naprawdę się liczy. Wszystko inne masz w pakiecie z pasją – wytrzymałość, motywację, umiejętności.


Wiemy wszyscy, że tylko dobra motywacja pomoże przełamać tysięczne lęki.


Nie ma skuteczniejszej metody na schudnięcie jak ciężka praca i motywacja. Moja rada dla kobiet w ciąży, które będą chciały powrócić do figury sprzed porodu? – nie siedź na tyłku i nie tyj, bądź aktywna na tyle, na ile możesz. Wróć do formy albo będziesz tego żałowała w przyszłości.


Wszystko, co powiedział było bardzo budujące i dodało mi mnóstwo pewności siebie. Sam fakt, że interesował się pozyskaniem mojej osoby, był dla mnie ogromną satysfakcją. Kiedy interesuje się tobą taki klub jak Arsenal z takim trenerem jak Arsène Wenger, jesteś bardzo szczęśliwy. To daje ogromną motywację do dalszej pracy.

Marouane Chamakh (o trenerze – Arsène Wenger.)

Kobiety najczęściej zadają partnerowi pytania dotyczące jego zachowania tonem wyrażającym głęboką dezaprobatę. Robią tak w nadziei, że czegoś go to nauczy. Otóż – nie nauczy. Wywoła tylko urazę, która spowoduje, że mężczyzna straci motywację do podjęcia wysiłku.


Kalendarz mówi mi, że już wkrótce rozpocznie się sezon letni. Przed letnią Grand Prix moja motywacja jest naprawdę silna i sprawia, że treningi dają mi dużo radości.


Na własnych błędach nauczyłem się jednego: matematyka ma zawsze rację. Ilekroć coś nie wychodziło tak, jak chciałem, i byłem tym załamany, zawsze w końcu okazywało się, że niechciane rozwiązanie prowadzi do jeszcze ciekawszych rezultatów. Trzeba dać się prowadzić matematyce i, oczywiście, mieć zawsze w perspektywie motywację fizyczną, uzasadniającą w ogóle podjęcie całego programu.


Obiecałam sobie nigdy, ale to nigdy nie oceniać ludzi. Bo nigdy nie wiemy, co się kryje pod pozorami ludzkich motywacji i zachowań.


Najbardziej znikomy gest wymaga nie kończącej się motywacji


Motywacja i wydajność błyskawicznie wzrastają, kiedy uczniowie osiągają wyznaczone cele.


Tylko przyjemność daje silną motywację. Motywacja oparta na przymusie lub obowiązku wcześniej czy później osłabnie, zawsze jednak daje przeciętne rezultaty.


Znam tylko jednego katolickiego publicystę, który powiedział, że dopóki występuję w ''Mam talent!'', on nie będzie ze mną rozmawiał. Dziś uważam, że dobrze wybrałem. Dzięki ''Mam talent!'' spotkałem ludzi, których nigdy bym nie spotkał, dotarłem do motywacji, których nigdy bym nie dotknął.


Zamierzamy pokazać, że nie każda wróżba tej ośmiornicy musi się sprawdzić. Nie jestem przesądny, ale wskazanie przez nią reprezentacji Niemiec jest dla mojej drużyny dodatkową motywacją. W sobotę chodzi nie tylko o pokonanie Niemców, ale również ośmiornicy.

Oscar Tabarez (przed meczem Urugwaj – Niemcy o 3 miejsce podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2010.)

(...) będąc w zeszłym roku na meczu piłkarzy bardzo imponowała mi gra Tomka Hajto. Było widać w nim motywację, zadziorność i profesjonalizm. Przekazywał to reszcie drużyny.


Próbuję nie pozwolić strachowi być moją motywacją w każdy sposób i próbuję zawsze go rozpoznawać gdy ze mnie wychodzi, wtedy mogę podjąć decyzję opartą na prawdziwych rzeczach, a nie na strachu. Strach to umysłowa percepcja.


Kiedy chce napić się wódki, przegląda szafki bez szmeru. Ma motywację, która zwycięża tourette'a


Zawsze jesteśmy wielkimi faworytami, a na MŚ rywali się nie wybiera. Dlatego im trudniejszy mecz przed nami, tym większą mamy motywację, żeby grać lepiej i wygrywać!


Odnośnie mnie i moich rówieśników – udaje mi się utrzymać wewnętrzną motywację. Można powiedzieć, że urodziliśmy się z tą motywacją. Poza tym kochamy szachy. Ja zawsze lubię analizować dowolną pozycję. Pomimo upływu lat sprawia mi to przyjemność.


Nie jestem emerytem. Może wrócę jeszcze do pracy trenerskiej. Muszę jednak znaleźć odpowiednią motywację i wyzwanie. Uzupełniam wiedzę, dużo czytam, wciąż się uczę. Nabieram apetytu.


Uczucie nie jest działaniem samym w sobie, lecz energią wewnętrzną popychającą nas do działania i nadającą naszym czynom „tonalność” i szczególny „koloryt”. (…) Energia ta oddziałuje jednocześnie na poznanie, afekty, osądy, motywacje i ciało. Uczucia nie należą do rzeczywistości o charakterze przedspołecznym czy przedkulturowym, uczucia mają wymiar kulturowy i społeczny.


Wybrany i realizowany w utworze epickim rodzaj czy rodzaje motywacji, sposoby charakteryzowania bohaterów i ukształtowanie fabuły związane są ściśle z nadrzędnym planem narracji epickiej i koncepcją narratora.


Ja nigdy nie walczyłem ze skałą, nigdy nie walczyłem z własną słabością. Ja walczyłem po prostu z drugim człowiekiem, konkretnie z Andrzejem. Andrzej był moją motywacją do wspinania i to było najważniejsze, żeby zrobić drogę, której on nie zrobi, wspiąć się tam, gdzie on nie da rady.


Gdyby syn zmarł, to może byłby to jakiś powód, ale skoro walczy o życie to dla Leppera była to tylko dodatkowa motywacja, pomagał mu w tym z całych sił.


Nie wyobrażam sobie życia bez miłości. To jest motywacja do działania, żeby rano wstawać z łóżka, walczyć z szarą codziennością, która bywa paskudna, a przecież przecież nic się nie chce


Uczucie nie jest działaniem samym w sobie, lecz energią wewnętrzną popychającą nas do działania i nadającą naszym czynom „tonalność” i szczególny „koloryt”.(...) Energia ta oddziałuje jednocześnie na poznanie, afekty, osądy, motywacje i ciało. Uczucia nie należą do rzeczywistości o charakterze przedspołecznym czy przedkulturowym, uczucia mają wymiar kulturowy i społeczny.


Zazdrość może być potężną motywacją.

Conrad Grayson (do Daniela.)

Mój styl to umiejętność posługiwania się ciałem w celu ukazywania wszystkich istotnych przemian – myśli, uczuć, zmieniających się stanów emocjonalnych, napięć. Nawet spontaniczne działania aktor musi umieć powtórzyć przy następnej okazji, wraz z wywołaniem w sobie tej samej motywacji i spontaniczności. Technika nie powinna zniekształcić czy zabić emocji.


Tenis to po prostu ciężka praca i odpowiednia motywacja, trzeba umieć poświęcić mu wiele. Co jak co, ale to akurat Rosjanie potrafią. Szczególnie rosyjskie kobiety. Jesteśmy nie do zdarcia.


Perspektywa śmierci to bardzo silna motywacja.


Aby zakorzenić świętą dharmę na Zachodzie, musimy uczciwie zastanowić się nad naszą motywacją oraz na tym, w jaki sposób uczymy się, praktykujemy oraz nauczamy dharmy.


Bezpiecznej Polski nie zbuduje się z ludźmi, dla których nienawiść, obsesja, kompleksy są główną motywacją działania.

Donald Tusk (z konferencji prasowej w Sopocie 26 września 2005.)

Federacja (wojewódzka) nie miała żadnej motywacji, żeby stworzyć z młodego sportowca starszego zawodnika, który jako senior będzie zdobywał medale. Federacja miała tylko i wyłącznie motywację, żeby wycisnąć z tego dziecka jak najwięcej w tym czasie, kiedy on jest pod jej opieką. I to zmieniliśmy. Związek sportowy przejął dziecko w całości, pilnuje jego rozwoju na całym etapie kariery.


Liczę na zespoły afrykańskie, bo po raz pierwszy te mistrzostwa odbywają się na kontynencie afrykańskim i po raz pierwszy będzie niesamowita motywacja dla tych drużyn.


Jestem zakochany, mam syna, który mnie uwielbia. To są motywacje, jakich w życiu potrzebuję. Pomaga mi też fakt, że jestem urodzonym optymistą.


Artemis uśmiechnął się do siebie. Wygląda na to, że dobro dostarcza silniejszej motywacji niż zło. Kto by pomyślał?


Wspinaczka to niebywale złożony sport. Nie jest wyłącznie kwestią siły. Pod uwagę wziąć należy również czynniki psychologiczne, a także motywację, technikę, doświadczenie oraz zaufanie.


Różnorodność jest solą życia: pozwoli ci rozwinąć umiejętności, powstrzymać od stagnacji i podtrzyma motywację.


Trzeba sobie powiedzieć uczciwie, że Brazylia ma obecnie najlepszą drużynę w historii. Trzeba sobie uzmysłowić, jaką motywację do gry na najwyższym poziomie mają Brazylijczycy. Jest nią bieda, szansa dla milionów chłopców ze slumsów, by zmienić los swój oraz swoich bliskich.


Nie potrzeba odwoływać się do Opatrzności ani do nieśmiertelności, by uznać za słuszne, jeśli się chwali męstwo, dobroć serca, prawość, godność własną, szlachetność motywacji.


Rewolucje nie udają się nie dlatego, że są za bardzo radykalne, ale właśnie dlatego, że są za mało radykalne. Ich podstawą, główną motywacją i uzasadnieniem jest reakcja na stary porządek, która tym samym prowadzi do uzależnienia się od niego. Udaje się tyle, ile wynika z aktu czystego tworzenia, zaś wszystko, co jest jedynie reakcją na zastany porządek, okazuje się przeciwskuteczne.


Niestety, niektórzy ludzie w Polsce byli bardzo okrutni w swych opiniach o nim, traktując go jak zdrajcę. A przecież jego główną motywacją było uniknięcie wojny, której Polska byłaby największą ofiarą.


Każdy mecz chcemy rozegrać na sto procent i dać z siebie wszystko. Trener nam wpaja, żeby do każdego meczu, a nawet seta podchodzić w ten sam sposób – z koncentracją i motywacją. Jest to dobre podejście i będziemy się tego trzymać, żeby każdy mecz zagrać tak, jak każdy z nas tego chce. Dzięki temu rośnie nasza siła.


Już w szkole średniej wiedziałem, że nie będzie ze mnie żaden technik, tylko humanista. Kiedy zaczęły się praktyki w wytwórni sprzętu komunikacyjnego na Grochowskiej, gdzie robili części do helikopterów, nabrałem pewności, że nigdy nie pójdę pracować do fabryki. Sam smród chłodziwa doprowadzał mnie do konwulsji. To była doskonała motywacja do nauki.


Krew po tamtej stronie rzeki przelana. Jak czysta i wielka musi być sprawa, dla której przelewa się tyle krwi… Popieram komunizm, nie robię go, bo nie jestem w Rosji, ale robię go w Polsce. Inteligent przychodzi do komunizmu z poczucia winy, wbrew nawet swoim interesom życiowym, popycha go potrzeba prawdy, sprawiedliwości, motywacje bezinteresowne.


Chciałbym się dowiedzieć o motywację wyłączenia dziennikarzy. Czy naprawdę nie wiemy, jaki jest status dziennikarzy?

Czesław Ryszka (o wyłączeniu dziennikarzy z obowiązku lustracji.)

Kobiety znajdują motywację i siłę do działania, kiedy są otoczone czułą opieką.


Filmy powinni robić starsi i młodsi. Ci początkujący powinni kręcić, a nie zastanawiać się nad tym, czy film ten dofinansuje jakaś instytucja państwowa. Jest to kwestia tylko motywacji i siły przebicia.


Mam szacunek dla tych wszystkich, którzy kierując się patriotycznymi motywami, szli do lasu. Ale czy nie byli patriotami ci, którzy stanęli po drugiej stronie? A ci, którzy szli na Berlin? A miliony tych, którzy ruszyli do szkół, do uczelni, do pracy przy odbudowie kraju? Główną motywacją było to, że jest realna Polska, taka, jaka jest.51 - 100

Nie ma takiej idei, za którą nie można by, gdybyśmy chcieli, odkryć jakiejś innej, i nie ma takiej ludzkiej motywacji, której nie da się, jeśli się tylko dobrze postaramy, uznać za zwodniczą ekspresję innej, jakoby głębszej.


– Możemy zahulać.
– Jasne – Geralt skinął na karczmarza. – W końcu, jak mawia Jaskier, być może i są inne motywacje do zarabiania, ale ja ich nie znam.

Saga o wiedźminie (rozmowa Geralta z Reynartem w „Bażanciarni”.)

Z powodu celibatu i wielu innych kwestii. To znaczy z powodu mojej obserwacji tego, jak funkcjonuje Kościół dziś no i z tą strukturą, tym sposobem funkcjonowania nie mogę się zgodzić, nie mogę być reprezentantem Kościoła jako duchowny, tych motywacji było wiele różnych, pisałem o tym w książkach, w artykułach.

Tadeusz Bartoś (odpowiedź na pytanie: Czy odszedł pan z Kościoła, przestał pan być dominikaninem właśnie z powodu celibatu?)

Problemem szkolnictwa wcale nie są niewłaściwi nauczyciele, tylko fatalny system motywacji. Zresztą z każdym rokiem coraz gorszy. Dawniej trzeba było kilkunastu lat, aby nauczycielom zaczynały opadać skrzydła. Obecnie, jak patrzę na nowych pracowników, to widzę, że ich motywacja siada już po kilku miesiącach. Jak ktoś wytrzyma na pełnych obrotach rok czy dwa, to może uważać się za bohatera.


Zaletą protestantyzmu jest dopuszczenie kobiet do urzędów, także do urzędu biskupa, a wadą – wpływ wielu nauk Lutra, który negował wolną wolę człowieka, propagował totalną zależność człowieka od Boga, a także prześladował heretyków, żydów i niewierzących. Straszne, brutalne i okrutne zasady postępowania Lutra wobec żydów służyły nawet jako przykład i motywacja dla nazistów.


Biorąc pod uwagę jej stopień wytrenowania, motywację, a także inteligencję sportową i wyjątkową zdolność dążenia do wyznaczonych celów, myślę, że będzie miała jeszcze kilka lat dobrych startów.

Guri Hetland (o Marit Bjørgen.)

Przynajmniej jeden oficjalny głos w Europie wyraża zrozumienie dla metod i motywacji prezydenta Roosevelta. To głos niemiecki, reprezentowany przez kanclerza Adolfa Hitlera.


Ostatnią rzeczą, którą zrobiliśmy z Neolithic był mini album Team 666. Po jego wydaniu zabrakło nam wszystkim motywacji do dalszego działalności pod tym szyldem. Zmieniliśmy gitarzystę, w miejsce Krayana dołączył Art, do zespołu wrócił Maciek Taff zastępując Nicka. Wszystko to spowodowało, że zmieniliśmy również nazwę.

Tomasz Wróblewski (muzyk) (o działalności grupy ''Neolithic''.)

Strach stanowi świetną motywację.


– Możemy zahulać.
– Jasne – Geralt skinął na karczmarza. – W końcu, jak mawia Jaskier, być może i są inne motywacje do zarabiania, ale ja ich nie znam.

Geralt z Rivii (rozmowa Geralta z Reynartem w „Bażanciarni”.)

Wszystko jest tylko kwestią motywacji.


Duchowość jest podstawą i motywacją do aktywności politycznej.


W ujęciu buddyjskim zła lub dobra karma może powstać dopiero w razie zainteresowana motywacji psychologicznej lub zamiaru.


Historia Arsenalu pełna trofeów daje mi motywację i chęć osiągnięcia sukcesu. Moją drużyną był Arsenal.


Trzeba sobie powiedzieć uczciwie, że Brazylia ma obecnie najlepszą drużynę w historii. Trzeba sobie uzmysłowić, jaką motywację do gry na najwyższym poziomie mają Brazylijczycy. Jest nią bieda, szansa dla milionów chłopców ze slumsów, by zmienić los swój oraz swoich bliskich.


Głosuję nie z motywacji religijnej, to dla mnie obowiązek obywatelski. Przyszłość Polski jest dla mnie ważna, a moim głosem na nią wpływam. Z poprzednich wyborów pamiętam, że wielu moich znajomych, którzy wcześniej nie głosowali, jednak poszło głosować. Oni i im podobni naprawdę zrobili różnicę. Zachęcam do głosowania, bo nikt za ciebie głosu nie odda.


Na początku moją pierwszą motywacją było umieć samemu się obronić, a następnie pasja.


Miałem łzy w oczach, bo był to dla mnie szok. Człowiek wraca podłamany, bo zajął czwarte miejsce, najgorsze jakie może przytrafić się sportowcowi, a tu tyle ludzi. To dla mnie motywacja do dalszej pracy.

Sławomir Szmal (po powrocie z ME 2010, na Okęciu w Warszawie.)

W ujęciu buddyjskim zła lub dobra karma może powstać dopiero w razie zainteresowana motywacji psychologicznej lub zamiaru. A zatem, brak zamiaru popełnienia dobrego lub złego czynu uniemożliwia powstanie jakiejkolwiek karmy – czy to dobrej, czy złej. Karmiczny krąg przyczyny i skutku nie jest – wedle buddyzmu – procesem automatycznym.


Pomagam ludziom i jednocześnie sobie, bo w ten sposób mam motywacje i siły do dalszej pracy.


Dla mnie tenis to przede wszystkim gra emocji. Mam wrażenie, że ostatecznie o zwycięstwie decyduje to, która z nas potrafi lepiej dać sobie radę z ogromnym napięciem i presją, czyli opanować nerwy. Zwycięża instynkt, pewność siebie i motywacja.


Za długo jestem w Samoobronie, żeby się obrażać. Jak straciłam miejsce we władzach, to tylko mam większą motywację.

Danuta Hojarska (po odwołaniu z prezydium Samoobrony we wrześniu 2006.)

Główną motywacją mojej aktywności publicznej była potrzeba władzy i żądza popularności. Ta druga była nawet silniejsza od pierwszej, bo chyba jestem bardziej próżny, niż spragniony władzy. Nawet na pewno…

Donald Tusk (słowa te autor artykułu przytacza bez podania źródła.)

Dla większości aktorów motywacją do występowania w telewizji są pieniądze. Pieniądze zarobione w teatrze nie pozwalają na utrzymanie rodziny.


Proszę odrzucić to, co uważa się za motywy i motywacje. Pozostanie smutna prawda; zazwyczaj robimy różne rzeczy, bo możemy je robić.


Tak naprawdę to nic nie trenuję, bo albo nie mam czasu, albo już mi się znudziło patrzenie na zielony stół. Najlepiej jest, jak się przegra w turnieju, wtedy jest niesamowita motywacja do treningu, ale to trwa kilka dni.


Kłamią nam na temat marihuany. Mówią, że palenie trawy powoduje, że nie masz motywacji. Kłamstwo! Kiedy jesteś najarany, możesz tak samo zrobić te wszystkie rzeczy, które normalnie byś zrobił – po prostu zdajesz sobie sprawę, że nie jest to warte pieprzonego wysiłku. Taka jest różnica.


Tu właśnie tkwi sedno dylematu, przed którym staje w końcu każdy wspinacz pragnący wejść na Everest: żeby odnieść sukces, trzeba być niezwykle zmotywowanym, lecz jeśli przesadzisz z siłą motywacji, narażasz się na śmierć.


Dla mnie tenis to przede wszystkim gra emocji. Mam wrażenie, że ostatecznie o zwycięstwie decyduje to, która z nas potrafi lepiej dać sobie radę z ogromnym napięciem i presją, czyli opanować nerwy. Zwycięża instynkt, pewność siebie i motywacja.


Zdajemy sobie sprawę, że bierzemy udział w wyścigu o to, kto pierwszy wypuści na rynek swoją technologię. Mamy ogromną motywację, by pracować, ile sił.